İçeriğe Yönlendir

VW Transporter T5 (2003-2015) Bi-Xenon Mercekli Far

Tolga Yurtdaş

Recommended Posts

Yusuf Gür

yav bağlayın parkın ceyranına olsun bitsin. bu doğuş var ya doğuş bi kulağımızın arkası kaldı ona da gözü dikti

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
ozaman selçuk ağbinin dediği gibi aktif hale getirildiği zaman ben manuel acıp kapamaz mıyım..Otomatik ise sadece gündüzleri yanıcak yani?

Elle kontrol edilemiyor.

Motor çalışınca otomatik olarak yanar. Parkları ya da kısaları yakarsan söner.

Almanya'da da mecburi değil, isteğe bırakılmış durumda.

Ama tüm Avrupa'da 2011'den sonra üretilen tüm araçlarda mecburi.

Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583
Elle kontrol edilemiyor.

Motor çalışınca otomatik olarak yanar. Parkları ya da kısaları yakarsan söner.

Almanya'da da mecburi değil, isteğe bırakılmış durumda.

Ama tüm Avrupa'da 2011'den sonra üretilen tüm araçlarda mecburi.

ampül tipi ne ağbi peki? Bide buna iyi mercek gider ama ;)

Yorum bağlantısı
İbrahim Kınay

Aracımızın farklı donanım paketinde veya farklı araçlarda olan ekipmanları bir şekilde kendi aracımıza akuple ediyoruz.

Bunu kimi zaman basit bir iki dokunuşla kimi zamansa meşakatli çalışmalarla yapıyoruz.

Aldığımız her hangi bir aracın donanımında olupta kullanamadığımız bir ekipmanı aktif hale getirmenin bizler için zor olmayacağını belirtmek isterim.

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ampul tipinin bir standardı yok. Lümen standardına hangisi uyuyosa o kullanılabiliyor.

Henüz çok örneklerini görmüyoruz ama, genellikle 15-20 W gücünde ampuller kullanılıyor çünkü lümen gücü fazlasıyla yeterli.

Audi üst modellerinde Led kullanıyor, alt modellerinde halojen ampul kullanıyor. Golf VI'da H15 ampul var, kimisi belki de uzunun ışığını kısarak ampulden tasarruf edecek. :)

Mercek pek kullanılacağını sanmam, öyle özel bir ışık dağılımı gerekmiyor uzun far gibi dikey bir ışık vermesi yeterli.

Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583

Ya nasiip..Araç dün geldi hayırlısıyla xenon kullanmak lazım.Şhale Şlker Bey de.Orjinal 2 tane far alınıp gerekli olan mercek bi-xenon uygulaması olacak inşaallah..Görüş ve düşünceleriniz benim paylaşırsanız sevinirim olumlu-olumsuz herşeyi.Teşekkür ederim şimdiden.

post-3235-1270551181_thumb.jpg

post-3235-1270551200_thumb.jpg

post-3235-1270551224_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hayırlı olsun. Mercek bu fara çok yakışır. Yeni alacağın farların fiyatı çokta az olmayacaktır diye düşünüyorum.

Gündüz farını aktif edebilirsen güzel olur. Bir takım orj. sis, gövde rengi tampon ve ön panjurada krom çıtalar yerleştirdinmi artık başka söze gerek kalmaz. :(

Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583
kazasız belasız olsun inşallah

allah razı olsun...Detayları bu başlıkta devam ettircem.Yeni konu açtıydı selçuk ağbi hemen ışınladı beni..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu kasa T5'miş ondan aldım buraya. :(

Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583
Bu kasa T5'miş ondan aldım buraya. :(

ağbi t5 in 2 çeşidi var o bakımdan dı..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Makyajlı ya da makyajsız diyosun ama sonuçta T5 jenerasyonu.

Yorum bağlantısı
Recep Yazıcı1679652586
(düzenlendi)
allah razı olsun...Detayları bu başlıkta devam ettircem.Yeni konu açtıydı selçuk ağbi hemen ışınladı beni..

Aracınız hayırlı olsun.

Bu değişiklikten sonra garanti konusunda problem yaşama ihtimaliniz olabilirmi. Garanti şartlarına göre bu değişiklikten sonra araç garanti dışı kalır.

tarihinde Recep Yaz?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583
Aracınız hayırlı olsun.

Bu değişiklikten sonra garanti konusunda problem yaşama ihtimaliniz olabilirmi. Garanti şartlarına göre bu değişiklikten sonra araç garanti dışı kalır.

Garanti derken durum şundan ibaret,ben yeni orjinal far alıp mercek takılacak.Bağlantılar faın içinde yapılacak ben sadece fişi takıp balansıda farın arkasında cırt la sabitleyecem.eğer oldu da fardan dolayı kaynaklanan bi sorun olursa orjinal farı takarım sorun devam ederse orasını bilemem benim başka far taktığımı anlarlar mı bilemem.Acaba arıza lambasını felan yakar mı.Büyük ihtimal olursa yeni nesil hella kullanacak ilker bey.Farını camına bakıpta küçüklüğüne aldanmayın çok derin bi far,gündüz farınıda gittiği zaman acılacak.

Yorum bağlantısı
Recep Yazıcı1679652586
Garanti derken durum şundan ibaret,ben yeni orjinal far alıp mercek takılacak.Bağlantılar faın içinde yapılacak ben sadece fişi takıp balansıda farın arkasında cırt la sabitleyecem.eğer oldu da fardan dolayı kaynaklanan bi sorun olursa orjinal farı takarım sorun devam ederse orasını bilemem benim başka far taktığımı anlarlar mı bilemem.Acaba arıza lambasını felan yakar mı.Büyük ihtimal olursa yeni nesil hella kullanacak ilker bey.Farını camına bakıpta küçüklüğüne aldanmayın çok derin bi far,gündüz farınıda gittiği zaman acılacak.

Normal şartlarda benim bildiğim ;

Araç üzerinde sonradan yapılan tüm mekanik ve elektriksel değişiklikler garantinin sonra ermesine neden oluyor. Eğer herhangibi bir sebepten servise gitme ihtiyacı doğduğunda aracın orjinal farlarını takarsanız tabiki problem olmayacaktır ancak modifikasyonlu haliyle giderseniz problem çıkarma ihtimalleri olabilir. Yani anlatmak istediğim bu riski almaya değmeyeceği yönünde. Şu an VW servislrinin yaklaşımı ne yöndedir bilemiyorum ancak ; 2000 senesinde Kavacık VW Acarlardan satın aldığım Bora aracımın bagajına bir Anfi taktırmıştım. Fren balatası şıkayeti ile gittiği serviste tesadüfen bagajdaki Anfiyi gördüler ve garanti konusunda uyardılar ve sökmemi istemişlerdi.

Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583
(düzenlendi)

Araç üzerinde sonradan yapılan tüm mekanik ve elektriksel değişiklikler garantinin sonra ermesine neden oluyor. Eğer herhangibi bir sebepten servise gitme ihtiyacı doğduğunda aracın orjinal farlarını takarsanız tabiki problem olmayacaktır ancak modifikasyonlu haliyle giderseniz problem çıkarma ihtimalleri olabilir. Yani anlatmak istediğim bu riski almaya değmeyeceği yönünde. Şu an VW servislrinin yaklaşımı ne yöndedir bilemiyorum ancak ; 2000 senesinde Kavacık VW Acarlardan satın aldığım Bora aracımın bagajına bir Anfi taktırmıştım. Fren balatası şıkayeti ile gittiği serviste tesadüfen bagajdaki Anfiyi gördüler ve garanti konusunda uyardılar ve sökmemi istemişlerdi.

haklısın bencede öle olmalı..servisin yolunu tutarsa zaten faları değşitiririm.arka kapı ve tavan aydınlatmalarını da beyaz yapmayı dşünüyorum.ozaman kesin bu da bahaneleri olur.ilk bakım 15bindeymiş,admlar kendilerine güveniyor demekki,ducatoda 5binde gel demişlerdi.

------ben şimdi nigh break taksam ona da derler mi.

tarihinde Serkan G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Yazıcı1679652586
haklısın bencede öle olmalı..servisin yolunu tutarsa zaten faları değşitiririm.arka kapı ve tavan aydınlatmalarını da beyaz yapmayı dşünüyorum.ozaman kesin bu da bahaneleri olur.ilk bakım 15bindeymiş,admlar kendilerine güveniyor demekki,ducatoda 5binde gel demişlerdi.

------ben şimdi nigh break taksam ona da derler mi.

:) Nigh Break sarf malzemesi tabiki diyemezler. Ampul vs istediğin gibi değişebilirsin.

Yorum bağlantısı
Vedat Özgürel

anfi balataları bitiriyor bilmiyor musunuz? :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

En güzeli servise danışmak.

Garanti bitersede sadece elektrik aksamı ile ilgili bir konuda biter. Diğer aksamlara bişey diyemezler. Motor mekanik vs.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Kınay
(düzenlendi)

Aracınız hayırlı uğurlu olsun, gönlünüzce ve ağız tadıyla uzun yıllar kullanabileceğiniz bana göre en ideal aracı seçmişsiniz.

Farı sökmek için sağ ve sol davlumbaz sökülmeli ardından tampon sökülmeli. Far tadilatına başlanılırken haliyle göze alınabilecek bir konu bu tabii ki. Ancak bahsedildiği gibi serviste yada garantide yaşanacak sıkıntılarda tekrar bu sök tak işlemine katlanıp katlanamayacağınızı göz ardı etmeyin.

Siz şu yada bu gibi nedenlerle garantiden çıkılabileceğini duyacaksınız.

Bu nedenle arıza tespitinden sonra, allahaısmarladık tamam yaptırmıyorum, ben gidiyorum deyip çıkmak ardından tadilatı tekrar yaparak eskiye dönüp bu sefer komşu semtteki diğer servise gitmek kati çözümdür. (bu konuda şahit olduğum çok örnek var)

Bu da size servislerdeki insanların yaklaşımlarındaki farklılığı hissettirecek ve doğru servis seçmenizi kolaylaştıracaktır.

Esas önemli olan nokta şudur, atölyesine girip çıkabileceğiniz ve danışmanından operatörüne kadar farklı kişilere fikirlerinizi anlatabileceğiniz bir servis seçiniz. Aralarında inanılmaz farklılıklar olduğunu eminim sizlerde VW dışında farklı markalarda olsa tecrübe etmişsinizdir.

VW araçları periyodik bakımları sürekli serviste yapıldığı taktirde her daim aracın ve parçanın arkasındadır. "iyi niyet kullandırımı" denilen felsefe ile yaklaşırlar. Aracın sürekli kontrolde olduğunu bakım ve değişimlerinin yetkili kişilerce yapıldığını savunarak üst mercilerden bu konuda onay isterler. Ama söylediğim gibi size inanan ve sizin inanabileceğiniz kişilere bu yakınlık gösterilir.

Aracım 2004 mod. Çıkış yaptığım acenteye servise gitmiyorum. 340.000 km' ye geldim, maşşallahı var aracımın. İnandığım güvendiğim yetkili servis dışında hiç bir onarım yaptırmıyorum.

Yukarıda anlattığım konuarda bilgili olduğuma inandığım ve bilgilendirici olması için yazıyı uzun tuttum.

Teşekkürler...

tarihinde ?brahim K?nay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Gök1679652583

yapaydılarda kullanaydık herşey tamam bi xenon far yok..Araça 50bin küsür para veripte xenon olsun sis farı olsun park sensörü olsun bunların olmaması adamı biraz sinir ediyor..Araça 50bin veripte 300-400 liraya sis farı-250 liraya park sensörü göze batıyor..Tamponla pek bi bağlantı göremedim yarın bi daha bakıcam.olmassa servisi ararım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...