İçeriğe Yönlendir

BMW 5 E39'a (1995-2003) tavsiyeler - bi-xenon/angel eye

Ahmet Kasapoğlu

Recommended Posts

Ahmet Kasapoğlu

Arkadaşlar uzun uğraşlardan sonra sonunda aracımı satın aldım. Farları orjinalden 3.jen hella balastlı xenon.

Fakat farların dış görüntüsü hiç hoşuma gitmiyor. projektör tipi olarak merceğin arkasında merceğin 2 katı büyük yansıma tası (reflektörü) olan tiplerden kullanılmış ve mercek harici, merceğin etrafından gelen ışık yola dağılcak şekilde parabolic bir cam kullanılmış. makyajlı kasanın angellı orjinal farları gerçekten çok mükemmel duruyor. fakat yenileri için tanesi 700 ytl gibi fiyatlar var diye gördüm. kendim angelmı alıp bu farlara taksam dedim çünkü farlar temiz ötesi. özetle hiçbir karar veremedim. Belki hiç oynama diceksiniz ama ben 3 4 senedir bixenon kullanan birisiyim kullananlar bilicektir. Bu aracı bixenon yapmadan kullanmama imkan ihtimal yok :s ayrıca angel olmasınıda istiyorum. sadece bmw ye yakıştığını düşünenlerdenim.

fikirlerinizi bekliyorum. en ucuz yoldan halledebilmek için.

post-5-1196235761.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun..

Orjinal imkanın yoksa.. keseceksin :s

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

teşekkürler

kendim yapmasına yaparım belki ama farın içi angellar için dizayn edilmediğinden şimdi angel alıp taksam onu çok güzel yalıtmak lazım yani gece direk yanan angel görünmesi gerek böle arkasından önünden yansırsa ışığı çok kötü görünür o zamanda.

kırık tırnaklı falan angel far bulmak en iyisi :s

Yorum bağlantısı
Sercan Keklik

cıkmacılarda bi ara bu kasanın farları ucuzdu diye hatırlıyorum.. isterseniz bir bwmci arkadaşım var yardımcı olabilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

evt ruhsatı bi halledersem çıkmacıları gezicem

arka stoplarıda makyajlı kasanınkinle değiştirmek istiyorum. onlar ledli baya güzel görünüyor

Yorum bağlantısı
Can Ekin

öncelikle hayırlı olsun..

bostancı sanayide bolca dolaşman bence yeterli olacaktır istediğini sonunda bulursun..

bostancı kesmezse maslakta kesin vardır..

ama bostancıda bile oldukça enteresan şeyler çıkıyor bu kasanın far ve stopları olmaması imkansız..

Yorum bağlantısı
Müge Tüysüz
evt ruhsatı bi halledersem çıkmacıları gezicem

arka stoplarıda makyajlı kasanınkinle değiştirmek istiyorum. onlar ledli baya güzel görünüyor

dikkat et bazı çıkmacılar adama eski malı yeni fıatına satar :s

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güle güle kullan, hayırlı olsun.

Angel eye olan makyajlı kasa farlar da xenon yalnız, bi-xenon değil. Adet fiyatı da katalogda 570 euro görünüyor. Yani bi-xenon istiyorsan bu da bir çözüm değil.

Bu farı açıp, merceğini bi-xenonla değiştirerek, o çizgili cam halkayı siyaha boyayabilirsin (merceği değiştirdiğin için işlevi kalmayacak) ve iki tane angel halkası koyabilirsin. Hem ucuz olur, hem de her iki isteğin de olur bu yolla.

post-5-1196237027.jpg

post-5-1196237031.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu
dikkat et bazı çıkmacılar adama eski malı yeni fıatına satar :)

valla bende normalde hobi olarak merceklerin ve bazen farların satışını yapıyorum internetten. sanayideki bütün çıkmacılarla akraba oldum artık :s

yani özetle ben bulamazsam kimse bulamaz bu farları çıkma

bakalım yrn şansımı denicem inş temiz sağ sol çift bulurum

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

Evet farları bostancı sanayide buldum

sanayideki son kalan çifti aldım :s

çok fazla alışverişim olduğu için uygun fiyata verdiler ikisni birden 300 ytl ye aldım gerçekten çok iyi denk geldi

yenisinin 5 te 1 i fiyatına ve neredeyse yenisinden farkları yoklar.

merceklerini bixenon mercekle değiştirip haftaya takıcam araca inş.

angel01qi1.jpg

angel02zz2.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

güle güle kullan

mercek takılırken resimleri çekmeyi unutma siteye koyarız :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Uğur Aca

dostum çok şanslısın güle güle kullan gerçekten ucuza bulmuşsun diğer alternatiflere gerek kalmadı,bi xenona çevirirken angel eyeları sarı yerine 5500 veya 6000k led ampülleri ile değiştir bence çok hoş durur.

Yorum bağlantısı
Sercan Keklik

ben olsam angellara dokunmazdım. Standart angellar gayet güzel duruyor. Digerleri malum sonradan yapılma genelde tuning carslarda oldugu icin pek hoş durmuyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

evt bende orjinal ampulleriyle kullanmayı düşündüm.

belki park ampülünü standart yerine cool blue olanından takabilirim biraz daha beyaz daha parlak yanar.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

ya bu H6W lerin cool blue ları ne öyle ya 40 50 ytl civarı.

w5w ler indi 5 ytl ye bunlar 10 kat daha pahalıymış.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

ya aynen öyle başka bmw si olan bi arkadaşımda geçenlerde 1 takım değiştirmiştik ampullerini geçen hafta gene 2 side yanmıyodu. ;)

ampullerin ömrü kısa sanırım baya. zaten w5w lerin yarısı kadar cam kısmı ama 1 watt daha fazla onlardan çok çok daha fazla ısınıytor sanırım

Yorum bağlantısı
Sercan Keklik

benimki ısınmaktan cok arabanın sertliginden dolayı patlıyor.. bu yüzden senede 1 kere komple akü degiştiriyorum içindeki plakalar bozuluyor. en kötüsü ise bunların yerine üretilmiş Türkiyede satılan (apaci tarzında degilde) güzel bir beyaz ampul yok ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

Bu farları nasıl açıcam ben ya tam 2 saattir uğraşıyorum yerinden bile oynatamadım camları. Laguna farları 10 dakkada açılırdı. fön makinasını camla far arasında silikon görünen bir kısma 5 dakika falan tutuyorum el dokunmuyacak kadar ısınmış oluyor ama tornavidayla dürtüklediğimde silikonda en ufak bir gevşeme olmuyor malesef.

elimde hazır tam yerine oturcak bixenon mercekler var ben kesinlikle değiştirmek istiyorum bunları. ;)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Fırında daha fazla ısıtarak dene bir de. Bazı farların çok zor açıldığına dair duyumlar geliyor ama farklı üreticiler olduğundan bir genelleme de yapamıyorum, Hella ya da AL marka bazı farlardı bunlar.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

alırken arkadaş baktı çıkmacı. tamam bu rahat açılanlardan dedi sinyal kısmının arkasında 2 vida var onları açmayı unutma dedi. vidasız olanlar kırmadan açılmıyor dedi bende iyi dedim rahatça açarım ama tık yok malesef.

son çare fırına atıcam artık. resmen şansıma iyi fiyata son kalan takımı buldum aldım. başına bi iş getirmeden açarsam çok iyi olucak ;)

kaç derecede kaç dakika falan pişiriyim??

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

150 derece 8 dakika.. :)

Mikrodalga olmaz, fırın kötüyse farı arada bi çevir ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...