İçeriğe Yönlendir

BMW 5 E39'a (1995-2003) tavsiyeler - bi-xenon/angel eye

Ahmet Kasapoğlu

Recommended Posts

Ahmet Kasapoğlu

mikrodalgaya girmiyor zaten ;)

büyük fırına bile ancak oluyo. fırının turbosu var çevirmeme gerek yok heralde:D

tepsileri boşaltmaya üşendim yrn denicem artık.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

kesinlikle açılmıyor valla pes ettim sonunda.

fırın falan filan hiçbişi dinlemiyo en ufacık bi gevşeme yok aradaki silikonda azıcık yumuşasa dahada ısıtıcam ama ilk halinde duruyo. ;)

Yorum bağlantısı
Can Ekin

147 nin valeo farlarıda öle siyah plastik ayaklar yumuşadı ama camla far tası arasındaki silikonu biraz temizlesemde farı açıcak kadar olmadı..

son çare stopçuya git olmadı düzgünce kestirip sonra orda yapıştırtıp üzerine birde kendin silikon çekicen yada tabi stopçu becerebilirse ayırmayı daha makbule geçer tabi senin için de ;)

bost. sanayinin arkasında hastanenin 1 yada 2 arka sokağında bi stopçu wardı..

ki borusan ın karşısındaki çıkmacıların ordada far fln açan biryer warmış ,biliosun yada bi sorup araştırıp göster..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu senenin yüz karaları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

;) elimde tam sökeceğim merceklerin aynı noktasına vidalanıcak şekilde gene hella marka bixenon mercekler hazır duruyor. o yüzden ne yapıp yapıp sökmek zooorundaayımmm

zaten en olmadı merceğin çıkacağı kadar arka kısmını kesip mercekleri değiştirip kestiğim parçayı aynen yerine oturmak. ama işte arka kısmı dremelle keserken çok fazla toz olucağı için sonra farın için nasıl temizlenir bilmem.

havya ile eriterek kesersem o zamanda deforme olduğu için yerine güzel oturmucaktır.

ah ah zamanında bixenon kullanmasak hiç haberimiz olmazdı şimdiye kadar takıp kullanıodum bile :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kesme fikri hoşuma gitmedi açmanın bir yolu olmalı ... ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

evet hepsini bulmuştum

burada benim aracın şu an üzerinde takılı olan eski tip farların açılması anlatılıyor. onlar zorlanmadan açılıyor sanırım

kasalarının aynı olduğundan emin olsam bunu parçalıcam kendi farımın kasasına takıcam ama bide oturmazsa bu sefer fardanda olurum

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Farın içinde camı tutan tırnaklar olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

herhangi bir tırnak yok

ayrıca bazı noktalarda silikon görünüyor o görünen kısmı fön makinasıyla ölümüne ısıtıyorum sonra tornavidayı silikona sokmak istediğimde aynen dışarı çıkıyor tornavida ucu yani özelliğini azıcık bile kaybetmiyor silikon

Yorum bağlantısı
Can Ekin

alman silikonu tabi,fransıza benzemiyor :p

abi sen bi stopçulara yinede göster bostancı 'da..enazından fikir edinmiş olursun :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu
(düzenlendi)

KESINLIKLE PES EDIYORUM. :) 200 derece fırında 10 dakikadan fazla beklettim yanmaz eldivenlerle çıkardım farları fırından.ama en ufak bir gevşeme bile yok silikonlar aynı esneklikte duruyor.1002158ze8.jpg

Ha unutmadan aslında düne göre bir değişiklik var. Aşağıdaki resimde :p [

1002192fy0.jpg

Yarın bide sanayiye uğrayıp sorucam bakalım ama çok ümidim kalmadı.

2 adet night breaker alıp bixenon sevdasından vazgeçicem heralde.

tarihinde BuTcHeR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Şnanamıyorum ya, Hella'ya mail atıp soralım ...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

Valla bende anlamadım bildiğiniz kaya gibi duruyo.

Yarın sabah sanayidede açamazlarsa eve geldiğimde takıcam farları artık napalım. Belki yarın takarım diye şu anki farların aydınlatmasınında bi resmini çektim.

aradaki farkı tam olarak anlayamadım ama benim lagunada yaptığım mercek modifiyesinden en az 2 kat daha iyi aydınlatıyor bu farlar.

Warm Up

1002187he5.jpg

Normal

1002189bz6.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla güzel farmış.. ama gereksiz inat etti.. kırdıracak kendini :)

Spatula değilde tornavida denediniz mi.. ?

Bir kenardan girebilseniz açılır gelirdi..

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu

tornavidayla girmek hiç mümkün olmuyor malesef. silikonları hiç gevşemediği için sadece tornavidayı soktuğum nokta açılmaya çalışıyor ve direk kırılıyor siyah kısım.

Yani tornavidayı soktuğum noktanın sağında solundaki silikon azda olsa gevşemiş olsa dediğiniz gibi parça parça ilerleyerek açıcam ama tık yok valla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben dandik focus farlarını fırına sürmeden önce; maket bıçağı ile görebildiğim silikonların hepsini temizledim.. Kapakla far arasını da yine aynı şekilde temizlemeye çalıştım..

Fırından çıkınca; tornavida ile bir kenardan gidim.. Burdan kastırınca yavaş yavaş kendini bıraktı...

Senin far gereğinden fazla sağlam yapılmış...

Değişik bir uygulama daha gördüm..

Bu uygulamada da far kapağı dipten kesilmiş ve tekrar ısıtarak yapıştırılmış..

Şçi bir şekilde temizlenir.. Kes istersen..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Farklı bir yapıştırıcı kullanmışlar demek ki. Şu gittikçe sertleşip taş gibi olan yapıştırıcı macunlardan olmasın, biraz abartmışlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kesin abi o zaman.. düzgünce incecik kesip tekrar yapıştırırsınız.. olur...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kasapoğlu
(düzenlendi)

Valla bende arkasından merceğin çıkıcağı kadar bir parçayı kapak şeklinde kesmeyi düşünüyorum.

Bugün sanayide sordum bunların açılan tip olması lazım ama demekki açılmayanlar bunlarmış cevabını aldım. Bazı açılmayanlar var direk kırmak gerekiyor dediler.

tabanca havyanın ucuna ince maket bıçağı ucunu bağlayıp maket bıçağı ucunu iyice ısıtarak ince ince kesmeyi düşünüyorum.

Çünkü dremelle kesersem çok fazla toz olucak. daha sonrada iyice yapıştırırım. kestiğim noktaları içerden dışardan siyah silikonla.

Yani şimdiye kadar 40 50 den fazla far açtım hiç böylesini görmemiştim. Bunun plastiğinin yapısıda ilginç dediğiniz gibi tornavidayı bir noktadan sokup ilerletme şansım olmuyor. tornavidayı sokmaya kalktığım anda oradan siyah kısım kırılıp kopuyor. o yüzden spatula ile denedim daha geniş yüzey kırmasın plastiği diye o zamanda spatula kırıldı :)

tarihinde BuTcHeR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Valla bende arkasından merceğin çıkıcağı kadar bir parçayı kapak şeklinde kesmeyi düşünüyorum.

Bu konularda üstad sensin ama...

Dar kesersen çalışamayabilirsin.. Dar kesmekle geniş kesmenin zarar verme açısından bir farkı olacağını sanmıyorum.. Rahatça çalışabilecek kadar kes..

Düşündüğün teknik güzel, aynı teknik yardımıyla da yapıştırabilirsin.. Silikonla da takviyelersin..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...