İçeriğe Yönlendir

Farın dışına şerit led montajı

Hakan Arıbaş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Bence buna ek olarak gece kısılabilmesi için bir dimleme devresi de yapmalısın :)

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş

En kısa sürede gece çekilmiş fotoğrafları da paylaşacağım.

Kapalı otoparka girince sadece bu LED'ler yanıkken bile önümü görmem mümkün oluyor

Tabiki bir H7 halojen kadar değil ama kesinlikle normal parklarla kıyas kabul edilemeyecek kadar bir aydınlatma sağlıyorlar

Her bir şeritte 40 adet SMD LED var, yani parklar açıkken 2x40=80 adet LED yanıyor

Audi çakması(!) bu LED'ler Audi'nin standart LED'lerinden (mesela 2009 model A4'tekinden) çok daha fazla aydınlık ve parlaklık sağlıyor :-)

Yorum bağlantısı
Muhammed Andı
Far LED olayında 3.denememi yaptım. Bu seferki LED'ler şu ana kadar kullandıklarımdan çok daha büyük ve parlak SMD olanlardan. Gün içinde öğlen bile yandığında kendilerini belli ediyorlar :-)

Ekteki fotoğrafların hepsini gündüz çektim. Ilk iki fotoğraf öğleden önce gölgede, son fotoğraf ile tam öğlen güneşi altında çekildi; gece nasıl göründüğünü artık siz hesap edin ;-)

Bu son uyguladiginiz serit smd ledleri nereden aldiniz acaba? Internette satilan bir site var mi sizin aldiklarinizin aynisindan?

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş

Gece flaşsız olarak çekilmiş birkaç fotoğraf ekliyorum. Gece karşıdan bakınca sanki tüm far yanıyormuş gibi gözüküyor, oysa sadece minik park ampulleri ve LED'ler yanıyor :-) LED'lerin lumen değeri düşük olduğu için (halojen ya da xenon'lara kıyasla) karşıdan gelenin gözünü alma gibi bir durum söz konusu değil..

post-3226-1242762103_thumb.jpg

post-3226-1242762148_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emin Günaydın

Benim aracım orijinalden mercekli. audi de oldugu gibi az sayıda led ile yapmak istiyorum bu olayı, farların içine. böyle şerit halinde değil yani benim istediğim. onun gibi olanını nereden nasıl bulurum bilgisi olan var mı arkadaşlar? Bu arada sizin arabanızın farları da çok başarılı olmuş, tebrik ederim gerçekten.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Birebir audideki gibi bir uygulama yapman imkansız. Özel tasarım reflektörleri var çünkü, çıkma fardan söküp takarsan o zaman olur. Bu konudaki uygulamanın benzerini uygulaman mümkün.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Güven Özer

5050 SMD Ledlerden oluşan hazır esnek silikon ledlerden aldım.Aracımın far çıtalarına içten monte edip dıştan delmeği düşünmüştüm,dışardan yapıştırma kötü görüntü veriyor bence.Sonra bundanda vazgeçip panjura koymaya karar verdim.Ama hala emin olamadım sizce bu çalışma nasıl.

post-3472-1267369005_thumb.jpg

post-3472-1267369043_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Güven Özer

Bi takım daha çıta alıp delik delmeği düşünüyorum.Arkadan yapıştıraçağım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Alttaki ızgarada veya sinyalde sanki daha güzel dururdu. Upuzun şerit şeklinde değil tabi, öyle olunca sırıtıyor.

Yorum bağlantısı
Güven Özer

Far altındaki çıtaya delik delme firrini nasıl sizce.Böylece ledler gizlenmişoluyor ama delikler çirkin olurmu? :)

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş
Far altındaki çıtaya delik delme firrini nasıl sizce.Böylece ledler gizlenmişoluyor ama delikler çirkin olurmu? :)

resimlerden gördüğüm kadarıyla farın altındaki çıta led şerit için çok müsait, ben olsam delmeden koyardım oraya. Benzer bir yapıyı ben de kullanıyorum. Benim kullandığım led şeritin zemini siyah, farlarım da fabrikasyon siyah olduğu için bende sırıtmadı pek.

post-3226-1267527170_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir
Benim kullandığım led şeritin zemini siyah, farlarım da fabrikasyon siyah olduğu için bende sırıtmadı pek.

Yakışmış hani..

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş
Yakışmış hani..

Teşekkür ederim :)

LED'ler 3erli 3erli yan yana durduğu için belli bir mesafeden bakıldığında tek-tek kocaman gözüküyorlar. Her farda 3x6=18 LED var aslında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bunların hiç birini sevmiyorum... Ne ızgaraki ne far altındaki üstündeki... Hepsi de çok çakma geliyor bana...

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş
Ben bunların hiç birini sevmiyorum... Ne ızgaraki ne far altındaki üstündeki... Hepsi de çok çakma geliyor bana...

Zevk/gönül meselesi bu, "ota da konar b..ka da konar" ;-) Bilmem anlatabildim mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Zevk/gönül meselesi bu, "ota da konar b..ka da konar" ;-) Bilmem anlatabildim mi?

Tabiki.. istediği yere konsun... Kimseye niye kondun demedim zaten... :biggrin:

Kimse bi yorum yapmamış

Güven Bey'in bu mesajına istinaden yazdım bunları...

Yorum bağlantısı
Güven Özer

Şöyle yapayım ben farın birine koyayım diyerine koymayayım.Kimsenin gönlü kalmasın :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Lagunadakiler gerçekten güzel...

Ben biraz daha abartarak dün bi arkadaşımın far altı ledlerine çift çıkış strobe yapıp bagladım.Çok begendım ama.Kendı aracıma da yapabilirim:)

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş
Güzel görünüyor.Kablo işini nasıl hallettin.

Ekteki fotoğrafta işaretlediğim yerlerden ön ızgaranın içine verdim kabloları, oradan da parklara gidiyor zaten. Dışarıdan bakınca kablo gözükmüyor çünkü LED şeridi 1cm kadar ızgaranın içine soktum :-)

post-3226-1267683817_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Güven Özer

Güzel olmuş.Benimkilerde panjur altına girererse çıtaları gri boyamıştım.Siyaha çevirip üsten yapıştırayım.Bilgi için TŞK.

Yorum bağlantısı
Hakan Arıbaş
Lagunadakiler gerçekten güzel...

Ben biraz daha abartarak dün bi arkadaşımın far altı ledlerine çift çıkış strobe yapıp bagladım.Çok begendım ama.Kendı aracıma da yapabilirim:)

var mı fotoğrafı?

merak ettim :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...