İçeriğe Yönlendir

Fiat Linea (2007-2015) gündüz led far

Emre Akhalil

Recommended Posts

İsmail Ayaz1679652578

farların iyimiş duruşundan belli ilker usta yapmış bunları :)

olabilir. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Üst sıraya dizseydin daha güzel durabilirdi ama böyle de güzel. Su geçirmiyor değil mi ?

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

aynı uygulamadan ben de yapmıştım. gayet başarılı. güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
İsmail Ayaz1679652578

Üst sıraya dizseydin daha güzel durabilirdi ama böyle de güzel. Su geçirmiyor değil mi ?

teşekkürler Selçuk bey. Su geçirmeyeceğini söyledi Ahmet abi.

aynı uygulamadan ben de yapmıştım. gayet başarılı. güle güle kullan.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsmail Ayaz1679652578

Elinize cebinize sağlık güzel çalışma olmuş.İyi günlerde kullanın.

Teşekkürler Oktay Bey,

çok güzel olmuş

Teşekkürler Ali Bey,

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ahmet Ayvaz

Daha önce site üyelerinden Tahir beyin projesi ve hoşuma gitti. Aracına sanal olarak yaptığı foto.

Ve bu işlem için öncelikle Ahmet Abi den led ve drl devre alarak işe başladım.

Gunduz-Fari-Projesine-Cok-Amac-Surucu-Devre-DRL__48859025_0.jpg

Fotoraf0116.jpg

Sis kapaklarına ufak delikler açtım. 5 adet sığmadı 4 adet led olacak.

Ledleri silikon ve japon yapıştırıcısı yardımı ile sabiledim.

Kaldı araca monte etmesi. Montaj sonrası görüntüleri paylaşacağım.

Montaj sonrası gece çekimleri

Fotoraf0144.jpg

Fotoraf0146.jpg

Fotoraf0147.jpg

ben de aynı ürünler ile benzer uygulama yapacağım. ancak sürücünün içeriğinde min 10 adet, max 16 adet led bağlanmalı diye bir ibare var. sis farı yanına da 4 adetten fazla sığmıyor. yani 8 adet power ledi bağlayabilmek için devreye nasıl bir ilave yapmak lazım? ya da 8 adet bağlarsak nasıl bir problem çıkar? yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bu tarz ürünleri verilen min.max. değerlerde kullanmakta fayda var ama 8 adet led için bir problem olacağını sanmıyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ayvaz

endişem şu... bu sürücü sabit akım sürücüsü, yani çıkış akım sabit, dolayısıyla ledler seri bağlanıyor, gerilim ise led sayısına göre otomatik olarak ayarlanıyor. min 10 led dediklerine göre çıkış voltajı her kanal için 5 led olduğunda min voltaja iniyor. bunun altındaki led sayılarında voltajı daha fazla düşüremiyor. bu da 4'er led kullanırsak led başına daha fazla voltaj düşecek ve ledler daha parlak yanacak ve ömrü daha kısa olacak demek mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ayvaz

soruma henüz cevap gelmemiş ama bir soru daha sorayım.

sonradan takılan gündüz farı yüzünden muayenede sorun çıkartırlar mı? ağır kusura girer mi?

Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

Muayede sıkıntı olmaz. Genelde orijinal aksamına bakıldığı için abartı olmadıkça geçiyor. Bu güne kadar kalanı duymadım.

Diğer sorun içinse sürücünün teknik detayları bilinmediği için cevaplanmamış olabilir. Daha fazla voltaj gelmesi ledlerin ömrünü azaltacaktır. Satıcıdan devre ile ilgili çıkış detaylarını alırsan daha iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ayvaz

çıkış detaylarını istemedim ama, nasıl bir zararı olabileceğini veya ne yapmam gerektiğini sordum. bakalım nasıl bir geri dönüş olacak?

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

bu sürücü devresinden ben de kullandım, ledlerden de kullandım tabiki de. muayenede sıkıntı olmuyor fakat eğer 10led bağlanması gereken devreye daha az led bağlarsanız akım yükseliyor ve diğer ledlerin ömrü kısalıyor. tabiki bir de Ahmet bey in ledlerin altında soğutucu olmadığı için daha riskli. ama ben soğutucusuz şekilde 2 yıl kullandım sorun olmadı.

bir de şöyle bir akım sorunu ortaya çıkıyor tek tarafın ledleri patlar veya kabloda kopukluk olursa öteki tarafınkilere çok yüksek akım geliyor bu da onları da patlatabilir. onu aşmak için de iki tarafa da 350mah cam sigorta taktım bir taraf patlarsa diğer tarafın da artan amperden sigortayı attırıp sönmesi için. bende hiç patlama falan olmamıştı.

detaylı bilgi için şuraya da bakabilirsiniz:

http://www.geceucusu.com/topic/4623-golf-mk-iv-gunduz-fari-power-led-uygulamasi/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Ayaz1679652578

Bende 4 adet sığdırdım. 1 adet led kaldi. Onu da arkaya verdim voltaj problem olmasın diye. 4 gorunur led 1 gorunmez Led.

Arac 2 kez muayeneye girdi sorun yok. Sorun olsa da 1 kablo iptali ile çözülür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

linea gündüz farı çalışmam haftaya biter inş A3 gündüz ledi ve çubukları

Gb6WmN.jpg

nYz96g.jpg0bvW69.jpgX2V8RR.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

teş ederim zaman bulup bir bitirebilseydim :lol:

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut
(düzenlendi)

bu sefer reflektörüde komple plasti dip yapıp mat siyaha çevirdim

02bkPZ.jpgjYzj2j.jpgb4QY20.jpg

tabi maskeyide mat siyaha çevirdim,sol far bitti gibi cree ledlerin voltajını ayarlama kaldı.

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut
(düzenlendi)

Uzun far ne olacak ?

abi uzunlar iptal gen 5 kullanıyorum :) uzunların yerine mercekli park yaptım 2010 e kasa gibi ,yalnız bu A6 ve A3 cree ledlerinin data shett ine ulaşamadım,ledlerin üzerinde barkot var ama telefon barkotları okumuyor ledleri çözemedim bir türlü :soshelp:

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...