İçeriğe Yönlendir

Led sinyalli ve eşik aydınlatmalı yan aynalar

Çağrı Sucu

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

düşünce güzel ama görüntü hoşuma gitmedi :( çok basit olmuş.

şuan bir liste yapıyorum, az sayıda power, mantar, kesik led, şerit led, lens vs alıp denemeler yapacağım hangisi daha iyi diye,

önereceğiniz veya listede eksik olan birşey var mı şunuda al diyeceğiniz?

Resimleri konu anlaşılsın diye ekledim.Şu kesik led olayını anlayamadım!!!

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

o zaman aynı şeyse ikisini birden almayım, hangisi iyidir ?

B tip led alırsan iyi olur ışığı daha ileri taşırsın...

post-4834-0-50978200-1327316097.jpg

Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu

beyaz renk şerit led ile pleksinin karanlık ortamdaki aydınlatmasını gösteriyim;

IMG_1299.jpg

buda ledlerin boncuk boncuk görüntüsü :)

IMG_1302.jpg

aslında şerit ledin aydınlatması gayet iyi, hiç uğraşmadan bunu kullanmak isterim ama amber renk şerit led yok gördüğüm kadarıyla :(

elimde birde kırmızı vardı, onuda denedim (stoplar için düşünülebilir :) )

IMG_1307.jpg

IMG_1309.jpg

IMG_1310.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu
(düzenlendi)

ledlerin boncuk boncuk gözükmesini engellemek için reflektör kullanmak zorunda kalacağım sanırım? :(

pleksinin bir kenarını 180'den 2000'e kadar zımparaladım, cam gibi oldu, arkasını gösteriyor şimdide :) arka yüzünü de zımparalasam tamamen saydam olacak nerdeyse.

anlaşılan ya bu boncuk boncuk görüntüye razı olacağım yada reflektör bulacağım

(üstteki zımparalı, alttaki eski yüzey)

IMG_1311.jpg

tarihinde Çağrı Sucu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

amber renk şerit led yok gördüğüm kadarıyla :(

Bulunması en zor renk amber malesef,tek çipli bulunur belki ama 3 çipli bulmak çok zor.Bende tek çipli amber renk var sana ne kadar lazım olur ki?

Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu
(düzenlendi)

Bulunması en zor renk amber malesef,tek çipli bulunur belki ama 3 çipli bulmak çok zor.Bende tek çipli amber renk var sana ne kadar lazım olur ki?

abi bulursam 5mt'lik paketi almayı düşünüyorum ama kesin ölçü belli olmamakla birlikte 1 ayna için tahmini 15cm kullansam (aynanın genişliği 20cm) 2 ayna toplam 30cm, birazda toleransla 35-40cm kullanırım diye tahmin ediyorum.

senin elindekine de mani olmayım, eğer hala satılıyorsa senin aldığın yerden alıyım bende?

bu arada ilk sayfada paylaştığım aynayı yapan servisle görüştüm, kapı eşik aydınlatmaları için 45derece lens, power led, driver ve soğutucu kullanmışlar.

aydınlatmasını canlı olarak görmüştüm, hazır ortada yapılmış bir işlem varken bende aynısını yapıyım diyorum ama?

Baakehir-20110929-00102.jpg

+ 3 çipli (5050) ile tek çipli (3528) smd ledin farkı nedir?

tarihinde Çağrı Sucu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)

abi bulursam 5mt'lik paketi almayı düşünüyorum ama kesin ölçü belli olmamakla birlikte 1 ayna için tahmini 15cm kullansam (aynanın genişliği 20cm) 2 ayna toplam 30cm, birazda toleransla 35-40cm kullanırım diye tahmin ediyorum.

senin elindekine de mani olmayım, eğer hala satılıyorsa senin aldığın yerden alıyım bende?

bu arada ilk sayfada paylaştığım aynayı yapan servisle görüştüm, kapı eşik aydınlatmaları için 45derece lens, power led, driver ve soğutucu kullanmışlar.

aydınlatmasını canlı olarak görmüştüm, hazır ortada yapılmış bir işlem varken bende aynısını yapıyım diyorum ama?

+ 3 çipli (5050) ile tek çipli (3528) smd ledin farkı nedir?

3528 tek çipli 20 mA 3000 MCD 120 Derece

5050 üç çipli 60 mA 6000 MCD 120 Derece

Bence power led le yap sonuçtan çok memnun kalırsın hem uygulanmış halinide görmüşsün,artık karar verme aşamasını geçip uygulamaya başlamalısın!!!

Bendeki tek çipli amber 3528 şerit led eğer 50cm işine yararsa adresini mail le yolla sana göndereyim herhangi bir ücret istemiyorum senin işin görülsün yeter!!!

post-4834-0-00038200-1327349765.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu

3528 tek çipli 20 mA 3000 MCD 120 Derece

5050 üç çipli 60 mA 6000 MCD 120 Derece

bu durumda aydınlatma gücü mü farklı oluyor?

şerit led için 50cm yeterli abi sağol valla düşünmen bile önemli, teşekkür ederim. ama daha önce dediğim gibi biraz araştırıp dışarıdan bulmaya çalışıyım, senin elindekine de mani olmayım belki ilerde sanada lazım olur.

aldığın yeri hatırlıyorsan orayla görüşüyüm? Bugün Enron ve Ledmar'a mail attım, ilker'in mail adresini bulamadım (firmaları şuradan öğrendim: http://www.geceucusu...?showtopic=2667)

bu mesajı yazarken de şu siteleri buldum; (link vermenin sakıncası yoktur umarım)

http://unixled.com.t...Amber-Serit-Led

http://www.ledankara...d=31&ustgrup=33

http://www.basaranel...&product_id=213

http://urun.gittigid...z-5-mt-50425632

yarın da bu ürünler hakkında bilgi almak için arayacağım

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)

5050 smd 3528 smd den 2-3 kat daha fazla ışık verir fark bu.Çağrı kardeşim bana yetecek kadar ledim var dediğim gibi istersen eğer maille adresini göndermen yeterli... :bye:

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu

5050 smd 3528 smd den 2-3 kat daha fazla ışık verir fark bu.Çağrı kardeşim bana yetecek kadar ledim var dediğim gibi istersen eğer maille adresini göndermen yeterli... :bye:

tamamdır abi o zaman, bir sonuç alamazsam ücretli olarak senden alabilirim :good1: desteklerin için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

tamamdır abi o zaman, bir sonuç alamazsam ücretli olarak senden alabilirim :good1: desteklerin için teşekkürler

Çağrı kardeşim ben bu işin ticaretini yapmıyorum,sen bir işe başladın bende yardımcı olup sonucu görmek istiyorum,ürün bedelsizdir... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu

fiyat aldım;

1—1 watt power led beyaz -90 -100 lümen 0.5$

2—45 derece power led lensi –0.20$

3—driver 1x1 led driver ---3.5$

4—amber renk şerit led---3$

5—amber renk mantar led---0.03$

nasıl fiyatlar?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

1—1 watt power led beyaz -90 -100 lümen 0.5$

2—45 derece power led lensi –0.20$

3—driver 1x1 led driver ---3.5$

4—amber renk şerit led---3$

5—amber renk mantar led---0.03$

nasıl fiyatlar?

Fiyatlar gayet makul ama power ledlerin marka olmasına dikkat et!Samsung bulamazsın belki ama en azından Edison opto al.Çin malları ile hem renk hemde performans farkı var...

Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu

telefonda marka sormadım :( şimdi sipariş listesini mail atacağım şimdi soruyum bari.

önceki mailde şerit led detayını vermeyi unutmuşum, şimdi 3çip 60led deyince fiyat epey değişti :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

telefonda marka sormadım :( şimdi sipariş listesini mail atacağım şimdi soruyum bari.

önceki mailde şerit led detayını vermeyi unutmuşum, şimdi 3çip 60led deyince fiyat epey değişti :)

SMD 5050 almayı düşünüyorsun 5050 nin boyu 5mm*5mm senin kullanacağın pleksi 6mm aynanın içinde kalan kısmı komple izole etmen lazım ışığın dağılmaması için... :good1:

Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu

evet abi, elimde 1mm'lik plastik levhalar var, onunla çerçeve yapıp etrafını tamamen kapatmayı düşünüyorum.

araba üstünde ölçü aldım, bugün kapağı kesip pleksiyi yerleştireceğim yeri ayarlayım diyorum, umarım düzgün ölçü almışımdır :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu

Siparişleri verdim, beklemedeyim :) ürünler gelene kadar fırsat bulursam pleksi şekillendirecek kalıbı hazırlayacağım.

açıkçası ben bu işe 2011 mart-nisan gibi niyetlenmiştim, aynayı aldım evde duruyordu erindiğimden elim değmemişti, başta Mahmut abi bu kadar yardımın olmasaydı 2-3 günde bu kadar ilerleyemezdim ben teşekkür ederim :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

enron'dan siparişleri verdim, beklemedeyim :) ürünler gelene kadar fırsat bulursam pleksi şekillendirecek kalıbı hazırlayacağım.

açıkçası ben bu işe 2011 mart-nisan gibi niyetlenmiştim, aynayı aldım evde duruyordu erindiğimden elim değmemişti, başta Mahmut abi bu kadar yardımın olmasaydı 2-3 günde bu kadar ilerleyemezdim ben teşekkür ederim :D

Eyvallah kardeşim,sadece benimle olmuyor diğer forum arkadaşlarımızla beraber elimizden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz.Sizlerde yaptığınız uygulamaları forumda paylaşırsanız bizleri mutlu edersiniz... :yes:

Edit:Hazır mevzu açılmışken;Bizlere bilgi ve deneyimlerimizi paylaşma fırsatı sunan GeceUçuşu Moderatörü Sevgili Selçuk Abimize sonsuz teşekkürler ediyorum :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Sucu

tabiki sınırsız paylaşıma devam :)

sinyal için önden, yandan, yukarıdan görülebilecek en uygun hizalamayı yapmaya çalıştım

IMG_1313.jpg

dremel ile kesim zamanı

IMG_1316.jpg

IMG_1318.jpg

IMG_1319.jpg

IMG_1321.jpg

IMG_1322.jpg

bu gecelik bu kadar :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

tabiki sınırsız paylaşıma devam :)

bu gecelik bu kadar :)

Hadi bakalım Çağrı kardeşim başlamak bitirmenin yarısı derler merakla bekliyoruz... :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...