İçeriğe Yönlendir

Led çubuk - angel halka çalışmaları

Okan Zengin

Recommended Posts

• 2 ay sonra...
Muhammed Yılmaz1679652610

Selam aleyküm arkadaşlarım abilerim.Bu Efim adlı rus adamın çalışmalarını daha önce bazı konularda görmüştüm.ve gerçekten çok yapmak istedim.araştırırken blog sayfasını ve flickr hesaplarını buldum.

https://www.drive.net/users/smartus/

https://www.flickr.c...os/murzin-efim/

anladığım kadarıyla adam önce fara uygun kalıp hazırlıyor. uygun pcb devresini oluşturup ledleri yan yana lehimliyor. kaliteli bir şekilde krom çerçeve hazırlıyor.son olarak üzerini bir şey ile kapatıyor.sonuç mükemmel.

son kısımda üzerini kapattığı malzemenin yerine biz rakı pleksi kullansak -krom çerçeve işini de bir şekilde halledersek- hemen hemen aynı sonuca ulaşamaz mıyız?flickr hesabında kırmızı ''S'' harfinde kullandığı malzeme pleksiye benziyor zaten. Ledler birbirine çok yakın olduktan sonra bence aynı kalitede iş çıkar. :rolleyes:

siz değerli ustalarımızın ve cevherlerimizin tecrübe ve fikirlerinizle bizleri aydınlatmasını bekliyoruz :yes:

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Efim bu işte marka 3 4 yıl önce iletişime geçmek istedik ama yardımcı olamayacağını söyleyip sırrını vermemişti , ne kullandığı led ne de pleksi hakkında bilgi edinemedik.Ama çok kaliteli ürünler kullandığı çok aşikar . İsmini zikretmek istemediğim o beyaz pleksi ışığı çok kırıyor , Efim in kullandığı tırtıklı pleksi fosforlu reflektör gibi ışığı çok iyi yansıtıyor...

Led dizilişi Oktay abinin ki gibi bitişik , siz o bahsettiğiniz pleksi ile bir deneyin bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Cevap için teşekkürler Mahmut Abi.Okul tatil olup memlekete döndüğümde deneyeceğim birşeyler :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Akkoca

Çok profesyonel çalışmış arkadaş gayet başarılı olmuş

Aklıma bir fikir geldi bende yapmayı deneyeceğim ama o ledleri nasıl bir sıra ile lehimleyeceğimi öğrenmem lazım

Yorum bağlantısı

lcd panelleri içinde bir zar var. Tane tane olan ışığı tek parça haline getiriyor, muhtemelen aynı malzemeyi kullanıyor

Yakından baktım evet, bahsettiğim malzemeyi kullanıyor, tırtıklı plaka

Driveri belli zaten, ledler seri bağlı ve voltajı yükseltiyor

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

lcd panelleri içinde bir zar var. Tane tane olan ışığı tek parça haline getiriyor, muhtemelen aynı malzemeyi kullanıyor

:bravo::blush::wub:

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

Efim bu işte marka 3 4 yıl önce iletişime geçmek istedik ama yardımcı olamayacağını söyleyip sırrını vermemişti , ne kullandığı led ne de pleksi hakkında bilgi edinemedik.Ama çok kaliteli ürünler kullandığı çok aşikar . İsmini zikretmek istemediğim o beyaz pleksi ışığı çok kırıyor , Efim in kullandığı tırtıklı pleksi fosforlu reflektör gibi ışığı çok iyi yansıtıyor...

Led dizilişi Oktay abinin ki gibi bitişik , siz o bahsettiğiniz pleksi ile bir deneyin bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...

onlarda efim varsa bizde de Misafir var marka olarak :D

abi ismini neden zikretmek istemiyorsun? bana da lazım o pleksiden, lütfen ismini söyler misin almam lazım bak sen söylemiyorsun diye bulamıyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Servet abi, öyleyse yöntem bulundu yani? Devre ve led tipi hakkında da bilgiyi öğrenirsem denerim bunu.

Edit: imla

Edit: Ekteki fotodaki kareli plaka mı ışığı dağıtan?

tarihinde Muhammed Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

abi ismini neden zikretmek istemiyorsun? bana da lazım o pleksiden, lütfen ismini söyler misin almam lazım bak sen söylemiyorsun diye bulamıyorum :D

Söylemem o pis şeyin adını Muhammed Andı kızıyor :bambam: sonra bana :p:lol:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Söylemem o pis şeyin adını Muhammed Andı kızıyor :bambam: sonra bana :p:lol:

HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL... :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Adam 2011 yılında yapmaya çalışmış bunu.Fikir güzel ama.İçi boş krom veya nikelajlı simit halkasını reflektör gibi kullanıp ışık miktarını 2 katına çıkarıyor.

İyi ölçüp biçmek gerek.Çeşitli çizim programlarını da kullandıgı kesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

golf 7 nin U ledindeki hücresel kareler mevcut ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...