İçeriğe Yönlendir

Hyundai accent era gündüz farı hakkında

Cihan Taşpınar

Recommended Posts

Cihan Taşpınar

evet uzunları da yakınca ledlerim yanıyor sadece kısaları yaktığımda sönmesi için ayarladım gerçi hiç sönmese bile göz almaz çünkü önü bayağı aşağıya bakıyor ledlerin ama ben usulüne uygun olsun istedim :music1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel çalışıyor.. uzaktan farlar kapalı iken ve oturma pozisyonunda bakılırsa tam performansı görülür...

Daha güçlendirilebilirse tabi ki daha güzel olur..

Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar
(düzenlendi)

1w power ledlerden abi.yansıma ve mercek işini ayarlayamadığım için mi böyle zayıf kaldı acaba

http://www.geceucusu...ed-gunduz-fari/

bu konuda bahsedilen sürücüsü ve soğutucusu içinde mevcut olan gündüz lediyle verdiğim linkteki led aynı ürün müdür acaba?

http://urun.gittigid...z-fari-84616776

bu arada benim içine power led koyduğum dış plastik kap şu linkini verdiğim ürüne aittir ben içini kendime göre uyarlayıp toparladım taktımhttp://urun.gittigidiyor.com/garaj/gunduz-ledi-gunduz-fari-8-ledli-daytime-83026344

tarihinde Cihan Taşpınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1w power ledlerden abi.yansıma ve mercek işini ayarlayamadığım için mi böyle zayıf kaldı acaba

Evet olabilir.. led kesinlikle yeterli bir led...

Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar

arkadaşlar bir önceki mesajımda verdiğim linkleri inceleyen var mı acaba eğer ki Oktay abinin aldığıyla aynı ürün ise alıp onu takmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu ürünler, çoğunlukla ilanda görüldüğü gibi olmuyor.. Bu sebeple ben yorum yapamıyorum..

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Ürün şekil olarak benim taktıklarımna benziyor.Satıcı ile muhakkak irtibat kurduktan sonra alın.

Siz power led taktığınızı yazmışsınız ama led sıralaması 6 led ise ve direver ile sürdüyseniz led sayısı fazla,Direnç ile yakıyorsanız yine fazla.Ledleri nasıl bağladınız?

Bence ürünü almadan elinizdekinin performansı için uğraşın derim. :good1:

Power led merceksizde olsa bu zayıflıkta olmaz.

İlk verdiğin ilandaki power ledli ise zaten sürücüsü mevcuttur.

Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar

İlker Abi her üç lede 3 watlık olan driver bağladım onları kaput altına gizledim.yani 6 lede 2 driver bağlı şu an toplamda 4 driver 12 ledi besliyor ama pek umduğumu bulamadım linkini verdiğim ürünü sipariş ettim senin tarif ettiğin ürüne benziyor hem görsel hem de fiyat olarak kargo dahil 35 Tl gibi bir maliyeti olacak bana.Satıcı resimdeki ürünün aynısını yolayacağını söyledi inşallah senin aldığın ürün gibi sürücüsü içinde mevcuttur da şu driver karmaşasını ortadan kaldırırım. elo gündüz rölesini kullanıyorum şu an gelen ledleri direk onun artısına bağlamayı planlıyorum.

Ama elimdeki ledleri de daha fazla nasıl güçlendirebilirim tek parça

9-24 *1 W 350MA LED DRIVER

gibi bir driver alıp kendi yaptığım ledlerin hepsini bununla sürsem daha güçlü yanar mı acaba?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Driver değişmen bir şey değiştirmez.Ledlerin lümeni düşükte olabilir.Ürün siparişini verdiğine göre sen bu power ledleri ve driverları araç içi aydınlatmada kullan :good1:

Yeni ürün geldiğinde dış camının etrafına muhakkak silikon takviyesi yapmanı tavsiye ederim.Aynı ise 3 uç vardır.Beyaz kablo swich ucudur bu ucu ya park + ucuna yada kısa far + ucuna bağladığında hangisi yana ise ledler söner.

Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar

Tamam Oktay Abi İnşallah senin aldığın ürün ile aynıdır bana gelecek olan. Yalnız ben bahsettiğin beyaz ucu bağlayamam çünkü aracımın far hattı eksi tetik ile çalışıyor şu an elonun rölesi var hatta o bile uymamıştı ilk önce daha sonra benim aracım için yeniden uyarladılar. aslında power ledlerimin her biri 100-110 lümen arası ama şunu farkettim 2 lede bir driver bağlamıştım önceki çalışmamda çok canlı yanıyordu son yaptığımda 3 lede 1 driver bağlanınca ışık gücü kısıldı birazda sebebi o bana göre.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Park hattı eksi olmaması gerekiyor.Önce bundan emin ol derim.Aracınla sürekli kendi çapında uğraşacaksan önce kendine bir kontrol kalemi yap ve mutlaka ölçü aleti edin.

Bu tip küçük 220 kontrol kalemleri var,ampul konulan kısım biraz geniş.İçine ince tip sofit uzun ampuller var ondan bul ve tak.Arkasındanda en az 1.5 luk kabloyu çıkarıp ucunada krokodil bağladın mı işlem tamam.Orjinal bi kaleminde var ise kullan.

kontrolkalemi.jpg

İstersen içine bir tane smd ve mantar led al ve ucuna en az 680 ohm yarım watt direnç bağla tak.Bu şekilde + ve - tetik olduğunu daha rahat anlayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar
(düzenlendi)

tamam abi ama ben - tetik olduğunu şöyle anladım benim farlarım h4 olandan.ampüle 3 tane kablo geliyor araç kontak açık far kapalı konumdayken kendi yaptığım test ampülümle baktığımda 3 kabloya da + elektrik geliyor farı açınca kablonun bir tanesi - oluyor o yüzden elo benim için - tetikle ledi söndürecek bir röle yapıp yolladı.

park hatına ledleri bağlamak istemedim çünkü uzunlarımı yakında ya da sellektör yapınca da çalışmasını istiyorum

tarihinde Cihan Taşpınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Gündüz ledi park hattına bağla demiyorum ki.Aldığın gündüz ledinin park açık iken sönmesini yada far açıkken sönmesini ister isen bu beyaz ucu bağlaman için demiştim.

Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar

anladım abi verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum ürün hele bir gelsin de ondan sonra yazarım yine

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar

az önce sipariş ettiğim led geldi tam bir fiyasko adam power led diye içine koymuş flux ledlerden ürün resmine de açıklamalarında koymuş power ledli olanlardan yok soğutucusu varmış yok bilmem neymiş istanbul içi 10 tl de kargo ödedim hangisine yansam bilmiyorum :(

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

arkadaşlar bana gelen ürünün üzerinde resmini verdiğim ledlerden var 5 er tane.bunlar nasıl ledlerdir iş görür mü acaba

OEM DRL Led sistemlerinde 3528 led kullanan araçlar var ve aydınlatmaları son derece kaliteli , buradaki ayrıntı reflektörde gizli reflektör ne kadar iyi tasarlandı ise sonuçta bir o kadar iyi oluyor.Aldığınız ürün kalite ve tasarım olarak OEM ile zaten kıyaslanamaz ama iş görür diye düşünüyorum , led leri daha kaliteli olanlarla değiştirebilirseniz sizi uzun süre idare edecektir...

Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar

Mahmu Abi konuştum satıcıyla adama diyorum power led yazmışsın soğutucusu ve mekanizması herşeyi mevcut yazmışsın ama gönderdiğinle yazdığın arasında hiç alaka yok hala iddia ediyo onlar power led diye.dün akşam birinin içini açtım arkası bomboş hazır pertinaksın üzerine 5 adet flux koymuşlar o kadar diyoki sen dışına bak ben resimdekinin aynısını yolladım bahanesi buymuş ama açıklamalarını bir okusan kafayı yersin. hatta linkini vereyim de bu ürünü almak isteyenler bu adamdan alıp kandırılmasınlar

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-kaliteli-gunduz-fari-2-adet-power-led-gunduz-ledi-audi-style-127627323/detay/

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

3.resim power led diğer resimler sana gelen ürünlerin resmi.Kardeşim malesef ucuz etin yahnisi olmuş ya iade edeceksin yada ledleri değiştirip kullanacaksın.

Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar

abi gelen ürünlerin ledlerini değiştirmekten bıktım artık ya o ürün 50 tl de olsa alacaktım driver soğutucuyla uğraşmayayım diye ama yine olmadı.resimlerden pek birşey anlaşılmıyor açıklamalara istinaden aldım geri iade edeceğim bir sürü uğraş.hadi yollamasam kendim yeni power led driver soğutucu aliminyum almam gerekecek ve en az 45-50 lira tutacak şimdiye kadar 150 tl harcamışımdır ama istediğim gibi bir şey yapamadım maalef.

Oktay abinin aldığı ürünün aynısından lazım bana bu ürünün satıldığı bir link paylaşan olursa çok sevinirim

Yorum bağlantısı
Cihan Taşpınar

tamam abi bi inceleyeyim bakalım.

ben de bir tane buldum linkini veriyorum bi bakar mısın

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ledli-gunduz-fari-carub-gunduz-ledi-orjinal-urun-gunduz-isik-126218960/detay/

satıcıya ürün ile ilgili soru sormuştum verdiği cevap "ankarada yakınınız tanıdığınız varsa gelip bakabilir. kutusunu gördüğünüz ürün 3 4 5 6 . resimler ben kendim çektim. üründe zaten içinde gözüküyor. " şeklinde oldu

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Ben linkteki ürünü almıştım.Fordclubtr'deki konuda paylaşmışım.LEdlerin power led olduğu açıkca belli oluyor.Satıcı ile konuş.

http://urun.gittigid...-lamba-56006186

Flux ledler miliamperi yüksek olanlara benziyor öyle ise yarım watt lık olanlardan olabilir.Kutunun üzerinde ne yazıyor?

Verdiğin son ilandaki ürünün gerçek resmi ise power ledli.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...