İçeriğe Yönlendir

Xenon - Bi-Xenon mercek seçimi - öneriler

Zeki Dinç

Recommended Posts

Mahmut Akbulut
7 saat önce, fatih kurnaz yazdı:

Üstad fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz? Önünde siyah bir çerçevesi ve arkasında ampül tutucusu dahil olarak satılan bir ürün. Sizce yüksek mi 250 tl?

Mercek temiz ise fiyat makul , İntemoda ampul tutucu merceğe entegredir ayrı bir parça yoktur , önündeki çerçeve reflektörü tam kapatmayabilir , farklı bir mercek çerçevesi gerekebilir Mk6 lar da far reflektörü çok büyük çünkü .

Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz
16 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Mercek temiz ise fiyat makul , İntemoda ampul tutucu merceğe entegredir ayrı bir parça yoktur , önündeki çerçeve reflektörü tam kapatmayabilir , farklı bir mercek çerçevesi gerekebilir Mk6 lar da far reflektörü çok büyük çünkü .

Çok haklısnız üstad. O yüzden hella nın en çok kullanılan modelini ve aksesuarlarını topladım. Ancak bu seferde fiyat 350 tl bandına yükseldi :) sadece çerçevesi nerdeyse mercek çifti fiyatına ve ampül tutucularıda hemen berisinde diyebilirim. Bu sebeple şöyle bir konuda fikir alsam:

Siz OEM kullananan üstadlara bir sorum olacak; ben açıkçası halojen lambalara alternatif olacak daha yüksek güçlü bir aydınlatma amaçlıyorum. Bunun dışında hızlı selektör veya çabuk ısınan sistemlere aslında çok da ihtiyacım yok. Bunları göz önüne alırsam çok daha düşük bütçeli ve montajı çok kolay alternatifler var: https://urun.n11.com/xenon-far/bi-xenon-hid-projektor-lens-donusum-kiti-P278495518?recId=jmajdv95-fnwotri9j0m-S.W_DET_ALSO_LOOKED.C.c197_a239-0715is7 255 tl Muhtemelen çin malı ancak komple seti far deliğine oturuyor. Tüm elektrik tesisatıda hazır durumda. Acaba vasatın altında mıdır? Yoksa benim gibi kullanıcıları idare edebilir mi bilemedim? Çünkü o farı açtıktan sonra insan kötü bir uygulama yapıp kapatmakda istemez sanırım :) veya şu üründe var ama bunun fiyatı OEM ile aynı seviyede çok cazipliği yok montaj kolaylığı dışında: https://urun.n11.com/telefon-tutucu/universal-oto-arac-far-mercegi-bi-xenon-far-mercegi-seti-P252442468 410 tl.

Ekran Alıntısı2.JPG

Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz
25 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Bu tarz ürünler forum ruhuna aykırı , bu yüzden yorum yapmasam daha iyi olur ...

Haklısınız. Başka bir platformun işi bu. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
15 saat önce, fatih kurnaz yazdı:

Çok haklısnız üstad. O yüzden hella nın en çok kullanılan modelini ve aksesuarlarını topladım. Ancak bu seferde fiyat 350 tl bandına yükseldi :) sadece çerçevesi nerdeyse mercek çifti fiyatına ve ampül tutucularıda hemen berisinde diyebilirim. Bu sebeple şöyle bir konuda fikir alsam:

Siz OEM kullananan üstadlara bir sorum olacak; ben açıkçası halojen lambalara alternatif olacak daha yüksek güçlü bir aydınlatma amaçlıyorum. Bunun dışında hızlı selektör veya çabuk ısınan sistemlere aslında çok da ihtiyacım yok. Bunları göz önüne alırsam çok daha düşük bütçeli ve montajı çok kolay alternatifler var: https://urun.n11.com/xenon-far/bi-xenon-hid-projektor-lens-donusum-kiti-P278495518?recId=jmajdv95-fnwotri9j0m-S.W_DET_ALSO_LOOKED.C.c197_a239-0715is7 255 tl Muhtemelen çin malı ancak komple seti far deliğine oturuyor. Tüm elektrik tesisatıda hazır durumda. Acaba vasatın altında mıdır? Yoksa benim gibi kullanıcıları idare edebilir mi bilemedim? Çünkü o farı açtıktan sonra insan kötü bir uygulama yapıp kapatmakda istemez sanırım :) veya şu üründe var ama bunun fiyatı OEM ile aynı seviyede çok cazipliği yok montaj kolaylığı dışında: https://urun.n11.com/telefon-tutucu/universal-oto-arac-far-mercegi-bi-xenon-far-mercegi-seti-P252442468 410 tl.

Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz
16 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Bu tarz ürünler forum ruhuna aykırı , bu yüzden yorum yapmasam daha iyi olur ...

Bugün Hella E55 mercek çiftini, 2 adet ampül tutucu ve krom kapakları sipariş ettim. Yani artık OEM bir sistem oluşturacağım. Montaj ve işçiliğinide kendim yapacağım. Bu tür işlerden hep keyif almışımdır. Tabi bu sefer ki biraz farklı ve zor bir iş ancak forumunuz bu konuda çok yararlı bilgiler sunuyor. İyice okuyarak operasyona hazırlanıyorum.

Başlangıç için bütçeyi düşük tutacak bir xenon ampül ve balast takımı almak istiyorum. İleride çok daha iyi bir sisteme geçebilirim. Başlangıç seviyesi olarak fiyat/performans oranı iyi olan bir öneriniz var mıdır?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Linkteki konuyu ineleyebilir ve konudan devam edebilirsiniz .Kolay gelsin.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Berkay Eraslan

Selamlar,    Bende artık mercek işine girmek istiyorum. Elim az çok yatkındır bu işlere.  Alınca bi şekilde işin içinden çıkarım. Ancak  malzeme konusunda yanlış tercih yapmak istemiyorum açıkcası. Malzemeleri doğru tercih edip montaj kısmınıda ya allah deyip başlayacağım. 

Aracım F30.  Hella Gen7 İntemo lar doğru bir tercih olur mu. Fiyatı takribi 300 lira civarı. Başka Önereceğiniz mercek var mıdır. Çok araştırmama rağmen bu mercek seçimi işinden çıkamadık açıkcası

Hazır açmışken içine angel halkalarınıda yerleştireceğim linkteki ürünleri. 

https://tr.aliexpress.com/item/DTM-Stil-Ultra-parlak-LED-Melek-G-zler-Kiti-DRL-BMW-3-Serisi-F30-F31-F34/32892186854.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.11853c00JoscZE

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Kurnaz
(düzenlendi)
On 21.02.2019 at 13:15, Berkay Eraslan yazdı:

Selamlar,    Bende artık mercek işine girmek istiyorum. Elim az çok yatkındır bu işlere.  Alınca bi şekilde işin içinden çıkarım. Ancak  malzeme konusunda yanlış tercih yapmak istemiyorum açıkcası. Malzemeleri doğru tercih edip montaj kısmınıda ya allah deyip başlayacağım. 

Aracım F30.  Hella Gen7 İntemo lar doğru bir tercih olur mu. Fiyatı takribi 300 lira civarı. Başka Önereceğiniz mercek var mıdır. Çok araştırmama rağmen bu mercek seçimi işinden çıkamadık açıkcası

Hazır açmışken içine angel halkalarınıda yerleştireceğim linkteki ürünleri. 

https://tr.aliexpress.com/item/DTM-Stil-Ultra-parlak-LED-Melek-G-zler-Kiti-DRL-BMW-3-Serisi-F30-F31-F34/32892186854.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.11853c00JoscZE

Berkay bey intemo mercekleri bende bir dönem araştırdım. Hella mercekler arasında fiyat/performans oranı iyi bir ürünmüş. Az bulunan ve fiyatı çok az daha yüksek mercekler. Kesilme çizgisi ve uzun hüzmesinin iyi ve selektör hızının da çok iyi olduğunu okumuştum. Bence memnun kalırsınız. Yine de alternatif isterseniz montaja uygun boyutu, yüksek performansı ve göreceli uygun fiyatıyla yeni Hella denilen merceklerden daha kolay bulma şansınız var. 

LED halkalar aracınıza çok yakışacaktır ancak alırken kaliteli ürünleri tercih ettiğinizden ve bu tür lambaların kullandığı devrelerinde kaliteli olmasına dikkat edin. Çünkü far camını açarak bu işlemleri bitirip kapatacaksınız ve kalitesiz ürünler denk gelirde birkaç ay sonra bozulur ise ardından o far camını sırf bu iş için yeniden açmak istemeyebilirsiniz :) ben aracım da buna benzer ürünlerden kullanmayı düşündüm ancak sırf bu sebepten vazgeçtim.

Ancak Oktay Toker abimizin kullandığı gibi kaliteli ürünlerle güzel bir işçilik elde edebilirseniz farın ömrüyle aynı da olabilir LED halkalar. Forumda çok yararlı içerikler var. Aklınızdaki her soruyu çözene kadar okuyun ve izleyin. Montaj bir o kadar kolay ve keyifli geçecektir. Kolay gelsin.

image.jpeg.d169831dc8243b83cd3eb8b321c4d49a.jpeg Yeni Hella mercek

tarihinde Fatih Kurnaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Yeni tip Hella bi-xenon Fatih bey resim yüklemiş her şekilde montajda ve kalitede tercih edebilirsiniz ve performasn için oem xenon kit ile kullanınız.

Angel konusunda dikkatli seçim yapınız egerki bulabilirseniz orijinal bmw angel bulup takın lakin montaj ve led uygulaması için tecrübeniz yoksa hazır olanlar tercihe sebep olacaktır ve tavsiye olunacak bir marka veya şunu alın dememiz zor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali çal

Selamın aleyküm arkadaşlar arabamda hella intemo mercek var ben buna angel yapmayı düşünüyorum fakat boyutunu bilmiyorum kaç mm angel almam gerekiyor acaba ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...