İçeriğe Yönlendir

Sanırım Borçlanmak Üzereyim...

Erkut Uysal

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Ben kulak tıpası alıp atv alacağım. Cidden maliyet hesabı yaptım daha uyguna geliyor tektaşa göre :crazy:

Kask almayı da unutma ama oklavaya göre değil de merdaneye göre al, sonra başın ağrımasın. :D

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Göktürk yazdı:

Utv alsanız? Bunlar güvensiz bence. Ayrıca trafiğe çıkan versiyon olsun plakalı… 

Hocam Utv de deneyimledim, aynı hazzı alamadım... Plakalı olması şart römorka koymadan gidebileceğim yerler mevcut bizim buralarda...

İlkay Başaran yazdı:

Süper zavkli alet bunlar. Hızlanmazsan yeteri kadar güvenli bence. Sakın hızlı gitme tekrar yazıyorum. 50 ve üzeri hatta 50 bile tehlikeli bu aletlerde. Ekipmansız binme. Bende yol ayrımındayim. Eşime bir kere sordum veto etti. 2 veto hakkı var 3.de kapının önünde olur. :D

50 ve üzerinde risk başlıyor abi, limitörlerini açtırıp gezenler var... Büyük hata...

Yol ayrımında sana başarılar dilerim abi... Direne direne kazanacagız...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Buna hanımı ve çocuğu bindiremem , aldığım duyguya ve haza ortak edemem. Buda bende ister istemez çocuğumun rıskını bencilce harcadığımı hissetirir. Ben bu algoritmadan kurtulamadığım için bu tip aletleri hoş göremiyorum.

Yanlış düşünüyorsun bence. Herkesin kendi hayatı kendi zevkleri var. Benim çocuklar tchibo kahve içmiyor mesela ama ben çok seviyorum. İçmeyeyim mi? 

Mehmet Göktürk yazdı:

Utv alsanız? Bunlar güvensiz bence. Ayrıca trafiğe çıkan versiyon olsun plakalı… 

Evet devrilme vb. durumlarda kafes baya koruyucu oluyor onlarda hocam. 

İlkay Başaran yazdı:

Süper zavkli alet bunlar. Hızlanmazsan yeteri kadar güvenli bence. Sakın hızlı gitme tekrar yazıyorum. 50 ve üzeri hatta 50 bile tehlikeli bu aletlerde. Ekipmansız binme. Bende yol ayrımındayim. Eşime bir kere sordum veto etti. 2 veto hakkı var 3.de kapının önünde olur. :D

Hanımın çocuğun bunda nr işi var. Ayrıca bana göre de yanlış düşünüyorsunuz. 

Benim çocuklar kuru kayısı yemiyor ben yersem rıskını yemiş olur muyum onların. 

Teknik olarak 4 teker olunca motosikletten daha güvenli algısı oluşuyor, bende öyle sanıyordum. Sonra virajda devrilişini görünce anladım ki öyle değil. Kesinlikle haklısın. Ekipmansız binilesi değil.

Cem Işık yazdı:

1 kez bindim bu tip bir alete kiralayıp, forumun adapazarı buluşmasıydı sanırım hatırlayamadım. Bana hiç güven vermemişti , konvoy halinde 4-5 km kullandık sanıyorum. Belki benim kullandığım bakımsız vs idi bilemem ama ben pek tat almamıştım.. hayırlı olsun şimdiden:)

Çok küçük olanları var, onlar acayip dengesiz oluyor. 

Koray Demir yazdı:

Atv/utv plaza bebesi işi değil mi hocam?

Arazide çok iyi ama :) 

Cem Işık yazdı:

Ben atv değil de şu alete hastayım asıl.. 

IMG_3787.jpeg

Bu başka bir şey. Bombardier çok acayip bir marka zaten. Acayip keyiflidir bunlar ama çok papel. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
İlkay Başaran yazdı:

Onlar zor. Denge sıfır. Kimse beceremiyor onlarda :)

Erkut bu arada 10 litreyi indirir o konuyu da yazayım.

Abi o yüzden arkada yedek bidonlar var... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
İlkay Başaran yazdı:

Ben kulak tıpası alıp atv alacağım. Cidden maliyet hesabı yaptım daha uyguna geliyor tektaşa göre :crazy:

Tıpa alacağın kesin de💀

• Mutlu 3
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Yuki 200 cc vardı bende,şehir içinde araba gibi maalesef trafikte sana faydası yok.Asfaltta ve yerler ıslaksa acayip yanlayıp kayıyor.Arazide çok zevkli.Yuki nin dengesi pek iyi değildi ve devrilmeye yer arıyordu.Şehir içinde kullandığım için sattım yerine 50 cc motor aldım.Huzur motordaymış :)

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Şeytan icadı :tongue:

Fırsatını bulsam 250cc motorsikletten başlayacağım :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkut Uysal yazdı:

Bende motosikletten çok korkuyorum, 2 teker hiç bana göre değil...

Normal kullanımlarda, 4 teker olduğu için Atv bana daha güvenli geliyor...

ve tam tersi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Çağlar Bayur yazdı:

ve tam tersi

Ona bakarsan tek teker daha güvenli abi... 

Bahçede bunu bi kullanıyorum ama varya, beni görmen lazım... 

images (3).jpeg

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Erkut Uysal yazdı:

Ona bakarsan tek teker daha güvenli abi... 

Bahçede bunu bi kullanıyorum ama varya, beni görmen lazım... 

images (3).jpeg

Bunun içine beton doldur cundanın ara sokaklarında kozak taşı döşeli yokuşta yuıkarı it. Kendini 200 hp hissedersin. Hissediyorsun yani

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mahmut Yıldız yazdı:

Bu konudan şunu anladım, böyle bir alet almadan önce hanıma tek taş alınacak. Arkadaş bu nasıl bir bela. :onder:

Bütün konudan bunu mu anladınız.

Ana şeye odaklanmamışsınız. Evlenmemek :nargile:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Sani Gerşon yazdı:

Yok öyle değil cidden. Benim hatun uzay roketi alacam ben desem sen bilirsin merağın varsa alalım der.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Sani Gerşon yazdı:

Nereden baktığına bağlı, ben evlilik cüzdanının arkasından bakıyorum mesela

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Sani Gerşon yazdı:

Senin bizden daha mutlu olmaya ne hakkin var ? 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

O gün halay başı olacağım

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Yok öyle değil cidden. Benim hatun uzay roketi alacam ben desem sen bilirsin merağın varsa alalım der.

Kıymetini bil abi, başka bir şey demiyorum. 6 yıldır motora ikna edemedim...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Çağlar Bayur yazdı:

O gün halay başı olacağım

Evlenicem dese, tüm forum düğünü yapacağız neredeyse... 

Hala direniyo...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Kıymetini bil abi, başka bir şey demiyorum. 6 yıldır motora ikna edemedim...

Ben ikna etmeden önce 6 ay pipetle beslenmek zorunda kaldığından bahsetmemişim :crazy: pardon.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Erkut Uysal yazdı:

Senin bizden daha mutlu olmaya ne hakkin var ? 

Evet bu konuda bir şeyler yapmalıyız. Forumda evli olmayan kimse kalmamalı. Çok büyük haksız rekabet oluşuyor

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Erkut Uysal yazdı:

Geçen hafta Cuma günü, evli barkli olmayan 42 yaşında kuzenimin tekel dükkanına uğradım... Kapının önünde Bir Atv duruyo... Bunun aynısı...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-cfmoto-berta-motors-cfmoto-cf450-yeni-kasa-4x4-1400-km-cantali-1094027415/detay

Abi bu ne dedim ? Yeni aldim, al anahtarları bir tur at dedi...

Demez olaydı...

Bir tur atmam, 1 saat sürdü, oraya git, buraya git...

Böyle bir tat, böyle bir zevk yok...

Tabi sonra bende gözü buna diktim...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-cfmoto-rex-motors-dan-2022-cf625-atv-100km-sifir-ayarinda-1093319341/detay

Yatiyorum kalkiyorum Atv bakiyorum, yutube de videolar izliyorum falan baya sardım...

Hanımın dikkatini çekti tabi, çekmez olurmu, malını biliyo... 

"Sen Atv mi almak istiyosun" dedi...

"Evet, istiyorum, yarin gidip alıcam zaten" diyemedim tabi, direk...

Önce bulaşıkları yıkadım, çamaşırları astım, süpürdüm ve,

Sadece "Heee bakiyom öyle" diye bildim...

Şimdi her gün tepemde Kemal Sunal'ın Kibar Feyzo filmindeki annesi Adile Naşit'in " O paraya öküz alırız, vazgeç bu sevdadan" diye haykirdigi gibi " O paralarin biraz üzerine ekler karavan alırız" diye haykiriyor...

Karavanı ayda bir kez ya kullaniriz ya kullanmayiz, ama hadi gonlun olsun Atv nin çekebilecegi 750 kg alti bi karavan alayim diyorum onuda istemiyo...

İşin özü galiba beni yeni bir borc bekliyo...

Lanet olsun kuzen o anahtari neden verdin ki bana...

Atvler hakkinda bilgisi olanlar yardimcı olsun... :D

nerede oturuyorsun, nerede kullanmayı düşünüyorsun?

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Selçuk Keleş yazdı:

nerede oturuyorsun, nerede kullanmayı düşünüyorsun?

Silivrideyim ben abi, Çatalcada bize yakın 20 km falan aramiz... Kumsal desen var, orman desen var... 

Önemli olan ormanda kaybolmamak... :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Erkut Uysal yazdı:

Silivrideyim ben abi, Çatalcada bize yakın 20 km falan aramiz... Kumsal desen var, orman desen var... 

Önemli olan ormanda kaybolmamak... :D

Işığa doğru sürdün mü kaybolmazsın :crazy:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Hayırlı olsun o zaman. Özelliklere biraz baktım o ağırlığa göre 625 modeli daha alınası gibi duruyor. 
Bu araçlar altta korumalı olarak gelmiyor sanırsam çok fazla çamura girildiği için öyle bir opsiyon var mı baştan araştırılmalı. 

Uzun enduro botu, eldiven, kask, dizlik, tercihen armor baştan satın almadan kullanmamızı önermem.
Aslında eğitimini veren yerler de var ama biz toplum olarak bu eğitim Alma olayını pek beceremiyoruz.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Selçuk Keleş yazdı:

Hayırlı olsun o zaman. Özelliklere biraz baktım o ağırlığa göre 625 modeli daha alınası gibi duruyor. 
Bu araçlar altta korumalı olarak gelmiyor sanırsam çok fazla çamura girildiği için öyle bir opsiyon var mı baştan araştırılmalı. 

Uzun enduro botu, eldiven, kask, dizlik, tercihen armor baştan satın almadan kullanmamızı önermem.
Aslında eğitimini veren yerler de var ama biz toplum olarak bu eğitim Alma olayını pek beceremiyoruz.

Abi alt koruma gibi bir şey malesef takilmiyor tada ben hiç göremedim...

Cf Moto daki en buyuk sorunlardan birtanesi kayış... Fabrika çıkışlı kayışlar hemen kopuyor...

Kıyafet mutlaka olmalı...

Eğitim için biraz araştırdım ama bana pek yakın yer bulamadım...

Atv konusunda pek bilgisi olan insan yok çevremde hatta hiç yok... Buna biraz ön yargı ile bakiliyor malesef... Halbuki T3 traktör statüsünde... :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Hiç kimse kullanım kılavuzuna bakmıyor da ondan. Ne vites modlarını, ne lastiğe basılacak psi değerini hatta nerdeyse hiç bişeyini bilmiyorlar bizim arkadaş da dahil, okumuyorlar çünkü. Hala kaç litre yağ konacağını bana soruyor.
Yakıt tüketimi ve kullanımı nedeniyle uzak mesafelere gidemeyeceğini genel bir bölgede kalmak zorunda olacağını ve bir süre sonra sıkılacağını bilmelisin. Ama keyfi bambaşka tabii. Wikiloc kullanarak başkalarının rotalarından yararlanabilirsin. Park yeri, branda, zincir vs ayarlaman gerek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...