İçeriğe Yönlendir

Oksimetre ya da Akıllı Saat

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Cem Işık

Apple watch 6. seri ile (sanırım) kandaki oksijeni ölçme özelliği gelmişti. Ama yok bileğini sabit tut, yok hareket etme bi dünya tantanası var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen Tapan yazdı:

Nasıl bir dolar o ? Hemen bozduralım.:halter:

Cihat Küçükay yazdı:

437.60 dolar :hohoho:

Yahu 1 sıfır eksik yazmışım, dert etmeyin o kadar :D 

Mahmut Yıldız yazdı:

Huawei Watch Gt 3 modeline bakıyorum, aklıma yattı gibi. 

Bir de bunun ölçüp değerlerini dosya olarak alıp başka yere aktarabilsem süper olacak.  

Haftalık ve aylık rapor sunuyor huawei health yazılımı. Ama export özelliği yok. Sadece imaj paylaşabiliyorsunuz, onda da adım kilo vs var. İnce değerler yok yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Huawei Watch Gt 3 modeline bakıyorum, aklıma yattı gibi. 

Bir de bunun ölçüp değerlerini dosya olarak alıp başka yere aktarabilsem süper olacak.  

Google Fit programı ile Huawei sağlık programı entegre olabiliyorsa verileri alabilirsiniz.

Strava ile bağlantı

Google Fit ile bağlantı

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Tıbbi değeri yok akıllı saatlerin ölçümlerinin. Kitapçıklarındaki beyan bu yönde. Ama tabi ki fikir verecektir. Uygulama üzerinden verileri kayıt ediyor istediğiniz gibi. Kaliteli bir marka olursa iş görecektir.

Sorumluluk almamak için öyle diyorlar yoksa baya ölçüyor

Cem Işık yazdı:

Apple watch 6. seri ile (sanırım) kandaki oksijeni ölçme özelliği gelmişti. Ama yok bileğini sabit tut, yok hareket etme bi dünya tantanası var. 

Oksijen için değil o ekg için. 

Bende şöyle 

56E587BD-E5BF-4014-A6FB-B2E9C2F62805.png

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Hamit inan yazdı:

Kızılötesi gönderiyor dokudan geçip O2 den geri yansıyana göre değerlendiriyor

Aslında oksijenden yansımıyor. Kanda ne kadar çok oksijen varsa kanın o kadar parlak olacağını düşünerek kandan yansıyan ışık miktarına göre ölçüm yapıyor. Çok yansırsa çok oksijen var demektir. Bu birebir değer vermese de fikir veriyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

parlak

Yansıma olmayınca parlama olur mu ?

😁

o değilde banada ucuz yollu ama doğru ölçen birsey lazım. Geceleri solunum durması oluyormuş bende. Hanım boğulup olecen diye korkuyorum diyor 😁

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hamit inan yazdı:

😁

o değilde banada ucuz yollu ama doğru ölçen birsey lazım. Geceleri solunum durması oluyormuş bende. Hanım boğulup olecen diye korkuyorum diyor 😁

Uyku apnesini algılayamıyor bu cihazlar. Ancak uykunun rem gibi bölümlerini algılayabiliyor. Hafif uykuya ya da uyanık hale geçerseniz çokça, o zaman sorun var demektir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Hamit inan yazdı:

😁

Eğer böyle bir sıkıntınız varsa ki eşiniz söylüyorsa var görünüyor, bir dakika durmadan doktora gidin. Bende uyku apnesi var, gece yatarken cpap cihazı kullanıyorum, cihazın kendi ölçüm parametreleri var ancak ben ayrıca kandaki oksijen seviyemi ölçmek için farklı bir yol arıyorum. 

Uyku apnesi çok tehlikeli bir hastalık. Sakın ihmal etmeyin. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mahmut Yıldız yazdı:

Uyku apnesi çok tehlikeli bir hastalık. Sakın ihmal etmeyin. 

Ben farkında değildim eşim 1 yıldır söylüyor. Nefes sesinin durmasına uyanıyorum izlemeye başlıyorum birden sıçrayarak nefes almaya başlıyorsun diyor. Gecede 5 kez  fark ettiği oluyormuş. Birşey olmaz deyip geçiyordum ama doktor yolu göründü anlaşılan. Sağolasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Hamit inan yazdı:

Ben farkında değildim eşim 1 yıldır söylüyor. Nefes sesinin durmasına uyanıyorum izlemeye başlıyorum birden sıçrayarak nefes almaya başlıyorsun diyor. Gecede 5 kez  fark ettiği oluyormuş. Birşey olmaz deyip geçiyordum ama doktor yolu göründü anlaşılan. Sağolasın

Şimdi yazamam ama müsait bir anda yazarım. Gece 5 kez dediğin aslında sadece buz dağının görünen kısmı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Uyku apnesi büyük sorun, bu tarz takip yapan cihazlar gerçekten de uyku apnesini yakalayamazlar. Ama sürekli ölçüm isterseniz ve kayıtları incelerseniz size bir fikir verebilir. Aşağıdaki yazılar size fikir verebilir.

Uyku apnesi yazısı

Apple Watch

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Apple watch 6 yanlış ölçüyor o kesin. Zira %84 kanda oksijen ile hayatta kalmam mümkün değil 😄

Az önce baktım %92

Bazen %94

Bazen %98 değişiyor. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Celal Aydın yazdı:

Apple watch 6 yanlış ölçüyor o kesin. Zira %84 kanda oksijen ile hayatta kalmam mümkün değil 😄

Az önce baktım %92

Bazen %94

Bazen %98 değişiyor. 

Uyku apnesi varsa % 84'e düşer. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Mahmut Yıldız yazdı:

Uyku apnesi varsa % 84'e düşer. 

Bildiğim kadarıyla yok. Çok şükür deliksiz uyurum. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Servet Aydın yazdı:

Kandaki oksijen miktarını kan ölçümü yapmadan nasıl anlar cihaz?

Saatten çıkan kırmızı ışık kan dokularına çarpıp yansıyor aradaki fark ölçülüyor. 

Ben Apple kullanıyorum bence sensörleri en kaliteli akıllı saat Apple marka ürünlere ait. Ancak Huawei bence daha yeteneki zira Apple Watch otomatik uyku takibi yapamıyor önce uygulamasına girip ben uyuyorum ona göre ölç demen lazım o da amelelik gibi. Saati aldım alalı yine ne kadar uyuduğumu önceki gece saate en son baktığım zaman üzerinden tahmini ölçüyorum bir işe yaramıyor yani. :D Huawei GT2 kullanırken 15 dakikalık kestirdiğimde bile uyunan süreye eklerdi hemen. 10 günde bir şarj ederdim. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Sani Gerşon yazdı:

EKG de çekiyor alet.

Watch 7'de EKG çekiyor. Bastıra bastıra bizim değerleri referans almayın hiçbir özelliğin tam çalışmasını vadetmiyoruz diyorlar elbette dava yememek için ancak haberlerde görüyoruz bayılana, ayılana, düşüp banyoda kafasını vuran ihtiyara ambulans çağırıyor. Yüksek ses algıladıktan sonra algoritma otomatik bir test çalıştırıyor ortalamadan farklıysa alarm veriyor alarmı kullanıcı kapatmazsa direkt dahili GPS'inden çağırıyor ambulansı. 

Geçen haftalarda arkadaşım kaza yaptı bir taraftan Avustralya polisine derdini anlatmaya çalışırken diğer yandan saatin çağırdığı ambulansa telefonda bir şeyi olmadığını anlatmaya çalışıyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ben huvey GT3 Pro tavsiye ediyorum ve kullanıyorum, fiyatıda öyle pek uçuk değil verdiklerine göre, bir kere zamzungtdan çok daha yeni gelişmiş sensörleri var, apple dan bu açıdan farkı yok bilginiz olsun,  tansiyon hariç, oksijen-kalp atış hızı-ekg-damar sertliği olaylarını baya baya hassas ölçüyor, pil ömrü 15 gün, gövde titanyum cam safir, sağlam alet öyle kolay kolayda çizilmiyor, bir sürü ekranı var, harmony 0s 3.0 la çalışıyor, stabil karizmatik kolda güzel duran bir saat, tavsiye ederim....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben huvey GT3 Pro tavsiye ediyorum ve kullanıyorum, fiyatıda öyle pek uçuk değil verdiklerine göre, bir kere zamzungtdan çok daha yeni gelişmiş sensörleri var, apple dan bu açıdan farkı yok bilginiz olsun,  tansiyon hariç, oksijen-kalp atış hızı-ekg-damar sertliği olaylarını baya baya hassas ölçüyor, pil ömrü 15 gün, gövde titanyum cam safir, sağlam alet öyle kolay kolayda çizilmiyor, bir sürü ekranı var, harmony 0s 3.0 la çalışıyor, stabil karizmatik kolda güzel duran bir saat, tavsiye ederim....

Kandaki oksijen seviyesini sabaha kadar ölçebilir mi ve bunu kayıt edebilir mi Ali Abi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Kandaki oksijen seviyesini sabaha kadar ölçebilir mi ve bunu kayıt edebilir mi Ali Abi?

eder evet, haa vücut ısısınıda ölçüyor bu arada, sabaha kadar, ısı-kalp-oksijen-stress (ara ara)-uyku durumu bunları sürekli ölçüp log tutuyor sabah kaltığında otomatik rapor oluşturup bak diyede uyarıyor :) tüm fonksiyonlar açık izlemede yaklaşık bir hafta gidiyor pili ve hızlı kablosuj şarjlada doluyor hemen.... pil ve şarj konusu çok iyi...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

eder evet, haa vücut ısısınıda ölçüyor bu arada, sabaha kadar, ısı-kalp-oksijen-stress (ara ara)-uyku durumu bunları sürekli ölçüp log tutuyor sabah kaltığında otomatik rapor oluşturup bak diyede uyarıyor :)

Benim cihazda her türlü rapor var da bir tek oksijen saturasyonu yok, onu da bununla falan halledeceğim işte. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

eder evet, haa vücut ısısınıda ölçüyor bu arada, sabaha kadar, ısı-kalp-oksijen-stress (ara ara)-uyku durumu bunları sürekli ölçüp log tutuyor sabah kaltığında otomatik rapor oluşturup bak diyede uyarıyor :) tüm fonksiyonlar açık izlemede yaklaşık bir hafta gidiyor pili ve hızlı kablosuj şarjlada doluyor hemen.... pil ve şarj konusu çok iyi...

Tüm fonksiyonlar açık 10 günden fazla gidiyor gt3'ün pili. Her sabah alarm dahil kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Eee, bu saatlerin kandaki oksijeni ölçmesi için kolun sabit durması, saatin yukarıya bakması falan lazımmış. Gece ölçsün diye kolumu bağlayacak mıyım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mahmut Yıldız yazdı:

Eee, bu saatlerin kandaki oksijeni ölçmesi için kolun sabit durması, saatin yukarıya bakması falan lazımmış. Gece ölçsün diye kolumu bağlayacak mıyım. 

Yoo, her durumda ölçüyor. EKG için sabit durulması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Kandaki oksijen miktarını kan ölçümü yapmadan nasıl anlar cihaz?

Sorunun tam cevabı burada Abi. 

Sani Gerşon yazdı:

Yoo, her durumda ölçüyor. EKG için sabit durulması gerekiyor.

Burada öyle demiyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Burada öyle demiyor

Yok, kolumda takılıyken o kafasına göre sürekli ölçüm yapıyor.

1xdymmu.jpg

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...