İçeriğe Yönlendir

Fiesta P132B Turbo Arıza ve Yağ Basıncı Düşük Hatası

Levent Puslu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

valla bela, 7 yıl önce aldığım 2007 focusum var, şimdi araba beğenemiyorum, bir anfi daha takacağım sonu yok bu işin

verelim pilli milli bişiler. Torku çok acayip :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

verelim pilli milli bişiler. Torku çok acayip :) 

stepne 10 kg gereksiz ağırlık atıoz, 500 kg pil istemez

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Levent Puslu
Okay Kaygusuz yazdı:

valfin üstteki ince agız sabit kalacak diger kısımları yer değiştirerek sorun devam ediyorsa vesgate ya sıkısık kaldı ya içindeki diyafram patladı. valf vakum veya itiş yapıyor vesgate vakumlamıyor veya ittirmiyor.

Vakum hortumlarını komple çıkartıp kontrol ettim hortumlarda sorun yok, ön selenoid valf, alt arka selenoid valf değişti, westgate üzerindeki kontrol valfi sensörü turbocuya değişti yine arıza verdi eskisi geri takıldı.

Valflerin soketleri ve westgate üzerindeki sensör soketi vs değişti, ecu söküldü bahsettiğim soketlerden beyne elektrik gidiyor mu sorun var mı tek tek kontrol edildi sorun tesisatta da değil.

Araç çalışmıyorken westgate çubuğunu ittirebiliyorum geriye kapanıyor, aracı çalıştırdığımda ittiremiyorum bu normal olanı sanırım.

Öğrenmek istediğim westgate kontrolünü kendim nasıl yaparım veya turbocu sökmeden anlayabilir mi?

Araç çalışırken boştayken gaz verince westgate açılıp kapanması gerekiyor mu?

Tamircim açılması lazım diyordu turbocu hayır bunlarda yürürken açılır boştayken açmaz dedi.

Kafalar karışık arıza aktif.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...