İçeriğe Yönlendir

TV Tavsiyesi Lütfen

Doğan Arşiray
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Doğan Arşiray

50 ile 65 inc arasi, qled, miniler vs gibi daha guncel arkadan aydinlatma sistemli( oled olmasin yanarsa yazik olur cok acik duruyor cunku) mumkunse bluetoothlu, dogal renkleri olan bir tv almak istiyorum. Fantastik modeller istemiyorum. İncecik bir tv istemiyorum. Butce 10 bin ile 30 bin arasi diyelim. Oncelik goruntu netligi ve dogal renkler. Marka takintisi yok, yerli olur, ancak bilinmeyen markalardan almam. 

Suan kullanilan tv philips 46 inc 200hz. Belki hatirlarsiniz guc beslemesi bozulmustu, elektrik firmasina odetmistim. Doneminin en iyi modellerindendi.

Renkler muthis, panel cok iyi , 3d ekran zaten. ancak ses sistemi vasat. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Bu arceliklerin numaralandirmasini cozemedim

Hüseyin Sönmez yazdı:

Bunu öneririm.

Optik tasarımı çok iyi. Normalden çok daha fazla LED dizilimi var. Doalyısı ile siyahları direct led TV için olabildiğince siyah. Fiyat farkına bakmayın ikisi de aynı TV

https://www.grundig.com.tr/android-tv/65-ggu-8960-b-televizyon

https://www.arcelik.com.tr/android-tv/a65-c-985-b-android-tv

Miniled gibi mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Arçelik aldım bir daha kapıma koymam. 3.yılında ledler bozuldu. Ocak ayında Samsung QLed 55 inç 60 B modelini aldım. Çok çok memnunum tavsiye ederim :) 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Anladığım görüntü güzel olsun sıkıntı yok diyorsun. Son iki LCD yi bim ile a101 den aldım. Evde dijitsu var 4 yıl oldu cam gibide 4k görüntüsü var. Arkasına android box ekledim mis gibi çalışıyor.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Doğan Arşiray yazdı:

50 ile 65 inc arasi, qled, miniler vs gibi daha guncel arkadan aydinlatma sistemli( oled olmasin yanarsa yazik olur cok acik duruyor cunku) mumkunse bluetoothlu, dogal renkleri olan bir tv almak istiyorum. Fantastik modeller istemiyorum. İncecik bir tv istemiyorum. Butce 10 bin ile 30 bin arasi diyelim. Oncelik goruntu netligi ve dogal renkler. Marka takintisi yok, yerli olur, ancak bilinmeyen markalardan almam. 

Suan kullanilan tv philips 46 inc 200hz. Belki hatirlarsiniz guc beslemesi bozulmustu, elektrik firmasina odetmistim. Doneminin en iyi modellerindendi.

Bulabildiginizi alin, cok sira var bayilerde, takasa verebilecek eski varsa elinizde sırada öne gecebilirsiniz...

Pardon pardon, yanlis gelmisim, hangi arabayi alayim basligi degilmis burasi :biggrin:

Ses sistemi olarak bir soundbar alirsaniz TV nizin yanına sizi daha mutlu eder diye dusunuyorum.

12 yıl önce 55" Samsung almistim, arada tekledigini hissetsem de iyi dayandi bugune kadar; muhtemelen gene Samsung alirim.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Doğan Arşiray yazdı:

Bence yine tercihinizi philipsten yana kullanın iyide bi ses sistemi aldınmı tadından yenmez.

Eğer farklı bi marka tercih edecekseniz yine philipsteki gibi android olsun.

Babama sony aldık görüntüsü efsane,ama uygulama yükleyemiyoruz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Doğan Arşiray yazdı:

Bu arceliklerin numaralandirmasini cozemedim

Miniled gibi mi?

Değil. normal led diyelim.

Mini led vs hikaye bence. Ben olsam almazdım.

Ömürü düşünmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Merhaba,

ben linkteki TV'yi aldım 2 ay önce. Sanırım kampanya vardı. 32bine almıştım.

fiyatı artmış...

şimdilik memnunum, siyah renk ve özellikle ses çok başarılı.

TCL 65C835 65" 165 Ekran 4K Ultra HD Google Smart MiniLED TV

link

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Yılmaz Ertek yazdı:

Merhaba,

fiyatı artmış...

link

All in one olayları beni hep korkutur. 

Aynı PSU üzerinden hem amfi hem hoparlör hem ağır işlemci çalışması bol bol ısı vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Arçelik aldım bir daha kapıma koymam. 3.yılında ledler bozuldu. Ocak ayında Samsung QLed 55 inç 60 B modelini aldım. Çok çok memnunum tavsiye ederim :) 

3 sene garanati veriyor arçelik. sitesinde gördüm.

Yılmaz Ertek yazdı:

Merhaba,

fiyatı artmış...

link

bu parayı vermem. 35 bin tl ye LG oled TV satılıyor sonuçta. varsın daha küçük olsun.

Hamit inan yazdı:

Anladığım görüntü güzel olsun sıkıntı yok diyorsun. Son iki LCD yi bim ile a101 den aldım. Evde dijitsu var 4 yıl oldu cam gibide 4k görüntüsü var. Arkasına android box ekledim mis gibi çalışıyor.

görüntü kalitesini düşününce belirgin bir fiyat avantajı varsa öyle yapılabilir tabi, ama yok ise mümkünse android olmalı.

Gökhan Tuna yazdı:

Bulabildiginizi alin, cok sira var bayilerde, takasa verebilecek eski varsa elinizde sırada öne gecebilirsiniz...

Pardon pardon, yanlis gelmisim, hangi arabayi alayim basligi degilmis burasi :biggrin:

Ses sistemi olarak bir soundbar alirsaniz TV nizin yanına sizi daha mutlu eder diye dusunuyorum.

12 yıl önce 55" Samsung almistim, arada tekledigini hissetsem de iyi dayandi bugune kadar; muhtemelen gene Samsung alirim.

soundbar var zaten. kullanmıyoruz normalde. o nedenle sesi iyi olmalı.

Servet Aydın yazdı:

Led projeksiyon düşünsene

normal bir tv alacağım. kaynanam bein gurme izleyecek ve bana o yemeklerden zaten yapmayacak. o nedenle lazer filan lazım değil azizim. dumanla çalışanı varsa o olur bak. buharlı filan.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

32286E25-2789-4A79-B672-24D8373C5476.jpeg.ee16969502ee4652c72a12469268d906.jpeg

Siteyi de mi sen yaktın abi, elektrik kontağı falan diyorlardı zaten. 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
Servet Aydın yazdı:

Led projeksiyon düşünsene

Sen bu elektronik işlerinden anlıyorsun galiba :P

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Ozyurek

Grundiği al. marka etiketini sök yerine istediğin markayı yapıştır.. 

Bakış açısı çok değişiyor.. :)

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

görüntü kalitesini düşününce belirgin bir fiyat avantajı varsa öyle yapılabilir tabi, ama yok ise mümkünse android olmalı.

Gökhan Tuna yazdı:

Yeterince tatminkar. Arkadaşın evde izleyince  hoşuma gitmişti.  Smart almamanı özeliikle basit birşey alip android box eklemeni tavsiye ederim. Zaten cep telefonu misali en babasını aldım desen bilemedim 5-10 yıl

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

xiaomi nin netflix aparatı var zatne android. ama almışken olsun diye dedim. bluetooth daha öncelikli kulaklık için.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Uzun incelemeler sonrasında LG nano led serisi aldım, çok memnunum. Renk doğrulaması, görüntü ve ses kalitesi çok tatminkar. Alternatif olarak TCL markası da QLED panellerle çok iyi iler yapıyor ce google home akıllı sistemini kullanıyor. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mahmut Yıldız yazdı:

Siteyi de mi sen yaktın abi, elektrik kontağı falan diyorlardı zaten. 

Aman! Bişeyi de öğrenmeyin basından

Hayrettin Bahadir yazdı:

Sen bu elektronik işlerinden anlıyorsun galiba :P

Sen ne kadar arkadaş ilacından anlıyorsan o kadar🍆

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Vestel 58'' smart tv almıştım 2 sene önce çok şükür memnunum. Teknosada 11000 tl satılıyordu amazondan 7500 tl almıştım :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Arif Aykın yazdı:

Vestel 58'' smart tv almıştım 2 sene önce çok şükür memnunum. Teknosada 11000 tl satılıyordu amazondan 7500 tl almıştım :) 

58" vesteli ben de 2020 de HB den 3200e almıştım.

Gayet memnunum.

Zaten gözler olmuş 4 ve1.5 numara. 

Etiket değiştirme işi aklıma yattı. Sony etiket bakayım bir tane. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...