İçeriğe Yönlendir

TV Tavsiyesi Lütfen

Doğan Arşiray
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Muhip Yılmaz

3 yıl garantili Arçelik 2 kez arıza yaptı :) Garanti bitti ledler yine maviye döndü :) Çöp ötesi çöp asla almamda aldırmamda. Bütçe müsaitse Samsung ya da LG'den gidin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şans meselesi 

Bende vestel var. 15 yıllık olmuştur. 
Bir kaç defa menüsü kilitlendi. Çözmeyi öğrendim. Sonra onu da yapmaz oldu. Başka sorunu olmadı hiç.  

Samsung var. Çook memnunum. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Philips 58PUS8507 15 GÜN Önce satın aldım süper tv ambilight tamamen yenilenmiş daha aktif , yeni p5 işlemci ile geliyor andriodi çok hızlı görüntü kalitesi de çok iyi şiddetle tavsiye ederim amazon tr de devamlı 2 günde 3 günde bir kampanyası oluyor .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Öngür yazdı:

Philips 58PUS8507 15 GÜN Önce satın aldım süper tv ambilight tamamen yenilenmiş daha aktif , yeni p5 işlemci ile geliyor andriodi çok hızlı görüntü kalitesi de çok iyi şiddetle tavsiye ederim amazon tr de devamlı 2 günde 3 günde bir kampanyası oluyor .

kac para olmali??

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

dün arçelik dükkanına gittik 9i serisinden ips ekranlı bir TV ye baktım. çok iyi kampanya vardı. görüntü ve özellikleri iyiydi ancak menüsüne bir bakalım filan deyince vitrindeki TV dondu kaldı. satıcı bozuldu tabi, ben de arcelik almaktan vazgeçtim. teşhirdeki tv böyleyse evdeki TV bozulursa ne olur kim bilir.

samsungun üst seviye tv leri hariç beğenmedim. mat yüzeyli frame serisi güzel sadece. o da gereğinden pahalı satılıyor. LG daha iyi kıyaslanınca. ancak o da pahalı. philips veya TCL olaiblir gibi şu anda. toshiba veya diğer markaları görme şansım olmadı malesef. vatan bilgisayara gidip bir bakmam lazım.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Lg iyidir. Yeni tv’lerin ledleri daha dayanıksız. Işığını çok açmamak lazım. 

Tv’lerde şuna dikkat edilebilir. Yeni tv’nin düşük kalite serisini almak yerine birkaç sene önce çıkmış tv’nin yüksek kalite serisi alınabilir. Çünkü eskini kaliteli serisi yeninin vasat serisinden iyi oluyor. Fiyatlar da aynı olabiliyor

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Oyun oynamıyorsanız günümüz tv lerinin hemen hepsinden memnun kalırsınız.

Ben 2020 de LG 49UM7100 PLB aldım. Uygulama, görüntü, işleme, harici disk okuma, vs özellik olarak her şekilde tatmin ediyor.

Ancak tv 50 hz. Yatzilimla 120 hz oluyor ama gercek 120 hz gibi olamıyor.

Şimdiki aklım olsa ilk bakacağım detay bu olurdu. Renk skalası, 4k sı 8k sı çok da önemli değil. Zaten 4k izleyecek yayın yok.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Konuya kaynak yapmış gibi olacağım ama bize de 24 inch bir tv tavsiyesi lazım .. önereceğiniz marka model var ise makbule geçer. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Benim de önerim samsung ve LG den yana. Her iki markayı da kullandım ikisi de çok iyi. Ekran kalitesi olarak bence LG daha başarılı. Tabi bunda aldığımız model de önemli. Bir akrabamda Philips var beğenmedim. Vestel kullanan arkadaşım var led sıkıntısı yaşadı 1 sene sonra.

Tabi her şeyden önemlisi şans olacak 😊 elektronik şans işidir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Cem Işık yazdı:

Konuya kaynak yapmış gibi olacağım ama bize de 24 inch bir tv tavsiyesi lazım .. önereceğiniz marka model var ise makbule geçer. 

Lg 22ma53 kullanıyorum lg42ma660s ile beraber almıştım yıllar önce her ikisinide kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Hüseyin Sönmez yazdı:

Değil. normal led diyelim.

Mini led vs hikaye bence. Ben olsam almazdım.

Ömürü düşünmek lazım.

Mini LED i OLED ile karıştırınız sanırım.

OLED ler siyahlar için en iyi seçenek (eski plazma TV ler gibi) ama yanma muhabbeti ve düşük parlaklık en büyük sıkıntı. 

55" konuşuyorum giriş seviyesi bir oled 30 bin bandında ve gündüz tatmin etmez parlaklık 400-500 nit oluyor ve yanma olayı için pek önlem yok. Üst seviye almak lazım onlar da 45 bin civarı.

Siyahlar güzel olsun kafam rahat olsun derseniz OLED kadar başarılı olmasa da mini LED ler tatmin ediyor.

22 bin TL civarı (kampanyalar denk gelince) 55pml9507 güzel bir seçenek. 2+1 70 W ses sistemi de bir soundbar kadar olmasa da apartman için yeterli sesi veriyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Mini LED i OLED ile karıştırınız sanırım.

OLED ler siyahlar için en iyi seçenek (eski plazma TV ler gibi) ama yanma muhabbeti ve düşük parlaklık en büyük sıkıntı. 

55" konuşuyorum giriş seviyesi bir oled 30 bin bandında ve gündüz tatmin etmez parlaklık 400-500 nit oluyor ve yanma olayı için pek önlem yok. Üst seviye almak lazım onlar da 45 bin civarı.

Siyahlar güzel olsun kafam rahat olsun derseniz OLED kadar başarılı olmasa da mini LED ler tatmin ediyor.

22 bin TL civarı (kampanyalar denk gelince) 55pml9507 güzel bir seçenek. 2+1 70 W ses sistemi de bir soundbar kadar olmasa da apartman için yeterli sesi veriyor.

Uyardığın iyi oldu Ahmet. Zira şu ara yeni bir Oled TV tasarımı yapıyorum. Allah muhafaza Mini led ile karıştırıp yanlış yapabilirdim. :D

Temelde hemen hemen hepsi aynı tip ürünlerdir.

Basitçe anlatmak gerekirse UHD çözünürlüklü bir opencell (LC cam) arkasında ışığı ne kadar çoklu ve hafif dağıtırsanız o kadar güzel siyah alırsınız. Oled ayrı bir konu.

Mini led ışığı fazlası ile küçük küçük yayıyor diyelim. Sonuçta hepsi direct led TV. 

Şu şekilde optik farklar var.

Direct led (mini led) Ledler opencell arkasından ışık verir.

Edge led Ledler TV alt uzun kenarından yüksek oranda ışık verir. 

Oled apayrı bir dünya.

Bütün insanlar aynı görmezler. Yani renk ayarları herkesin farklıdır. Ortalama bir ayar yapılır.

Ne kadar az akım o kadar iyi TV benim için. Multi özellikli her üründen uzak dururum. Örneğin subwofer olan TV, kurutmalı çamaşır makinesi, hem akıllı hem güzel kadın vb.

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

zam geldi 12 saat geçmeden :D

12 saat sonra da kampanya ile 24330 den 25900 e düşebilir  demektir fırsattır :crazy:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

12 saat sonra da kampanya ile 24330 den 25900 e düşebilir  demektir fırsattır :crazy:

Taabi.. dünü yok sayıp, 27400 den 25900 e düşer.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

almıyom..? hadi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Geçen hafta Samsung 55Q80B tavsiye ederim. 

Daha da  bilgilenmek istiyorsan inceleriz.com var bakabilirsin. Ben bu site aracılığı ile satın aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

parayı dolara koysam?

obama zamanlarının üstünden trump geçti , pul olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...