İçeriğe Yönlendir

Kilometre Abs Esp Işıkları Kafasına Göre Gidip Geliyor

Osman Ertan
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Cavit Çırakoğlu
Osman Ertan yazdı:

@Çağlar Bayurbey yeni konu açmak istemedim akü konusunda ki nokta atışınızdan sonra dün yola çıktım Silivri yakınlarında yağ lambası 1sn yandi o anda çekiş 1sn düştü 5-10 dk sonra yine aynısı oldu bu esnada kızdırma bujisi ışığı ve motor ışığı da yine 1 sn yandılar ve söndü hemen Silivri sanayii ye girdim yağ müşüründen olabilir dendi değiştirildi ama yolda yine yaptı bu sefer akü ışığı ile beraber yandı bu arada aku koltuk altında oldugu için net şekilde aküden pat diye ses geldi acaba kısa devre mi var diye hemen koltuğu söktüm aküleri biraz oynattım ondan sonra 1 kere daha yaptı ve Tekirdağ kadar bir daha yapmadı şimdi burada sanayii ye gitmeden fikrinizi almak istiyoum büyük ihtimal burdaki usta yağ pompası diyecek ama sizce baktırmam gereken başka bir yer varmı teşekkürler 

Not yağ seviyesi normal zaten bakımdan sonra 300km ancak yaptim

Benzer problemleri 2015 transitte yaşadım.  Akü sağlıklı kararı verildikten sonra:Şarj dinamosu, sigorta tablosu ve ABS kablo fişleri bakımına bakılmalı. Orası burası derken bayağı meblağ ödersiniz. (Aracınızda DC DC converter var ise onu söküp bir deneme yapın) Özelden numaranızı atarsanız dilim döndüğünce paylaşım yapayım. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ertan

Kısa ve öz Tekirdağ'da ustaya işi düşenin Allah yardımcısı olsun 4 kere bizlik iş değil denilip başka yere yönlendirildim 4. Uata sabah 9 da gel işini halledeyim dedi  9 dan 10:30 a kadar gelmesini bekledim gelince ben senin arabayı yapamam dedi aynen kurduğu cümle bu. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Osman Ertan
Çağlar Bayur yazdı:

elektrik işi mi muhtemel teşhis ne oldu?

İskender beyle telefonda görüştüm gittiğim de yoktu elemanı bizlik değil şuraya git ,orası buraya git vs baştan savma işi oldu teşhis, kutup başları gevşek olabilir dendi   bende koltuğu sokup kutup başlarını iyice sıktım sonra ki yaptığım yol boyunca hiç yağ vs lambası yanmadı bugün çağıran usta detaylı bakacakti o da başından savdi Yolda yaparsa Keşan sanayii ye girerim artık 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ertan

Bugün Tekirdağ dan ayrıldım, 110km boyunca  Çanakkale yolundaki yokuşlarda 6 vites 2000-2500 devirlerde kullandım ve 110km yol boyunca hiç yağ lambasını yakmadı, yalnız bu sefer Tekirdağ da aracı çalıştırınca önceki abs asr el freni lambalarını yaktı ve km yine 0 gösterdi, 110km sonra Adilhan köyü girişindeki kasisti görmediğim için araç zıpladı ve bir anda tüm ışıklar söndü ve km çalışmaya başladı. Bu durum da aklıma sokette bir temassızlık olduğu geldi, bilmiyorum sizlerin görüşü nedir ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aslında iyi haber, temassızlık yapan yer bulununca çözümü basit olur, kötüsü o yeri bulma süresinin uzun olabileceği. bozuk parçada teşhisi hızlı çözümü nispeten pahalı olurdu

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Ertan

Konuyu takip eden ve benimkine benzer arızası olanlar için sonucu paylaşmak istedim bugün eldeki verilere göre sorunu (çukur ve kasise girince gidip geldiğini yani bir temassızlık olduğunu)  anlattığım 2 usta tam 3.5 saat aracın elektrik sistemi ile uğraşarak sorunun 12v kablo soketinde olduğunu tespit ettiler soketin neresinde kopukluk ve temassızlık olduğunu anlamak  için ön göğüsün sökülmesi gerektiğini bunun çok zahmetli olduğunu ama ara kablo atarak sorunu çözebileceklerini söylediler bende kabul ettim sigortadan bir kablo çektiler ve sorun çözüldü .Bu arada diğer sorun olan yağ lambası yakma olayı akü başlarını sıktığımdan beri hiç tekrarlamadi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun aracı satarken bunu yeni sahibine anlatın haberi olsun o da sonra bu kablo ne diye uğraşmasın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...