İçeriğe Yönlendir

Corolla Ses Yalıtım Uygulaması

Enes Talha Tüfekçi

Recommended Posts

Enes Talha Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

gerçek yalıtımda zaten komple kaplamak yok, gövde titreşim noktalaırnı testip ederek sadece o noktalara yapıştırılıyor, buradaki kilit nokta titreşimden kaynaklı rezonansı engelleemek. o yüzden dB ölçümü ile sonuç tespiti ayrı beyhude çaba, bir de sonra fark edilmeye başlayan sesler başlıyor motor lasitk vb. aslında zaten varlar ancak belirgin hale geliyor, o yüzden ben sub+anfi ile daha keyifli sonuç alıyorum

Subigarage ses yalıtımı ile birlikte ses sistemi de yapıyor zaten. Ama dediğim gibi fiyatlar çok tuzlu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Çağlar Bayur yazdı:

gerçek yalıtımda zaten komple kaplamak yok, gövde titreşim noktalaırnı testip ederek sadece o noktalara yapıştırılıyor, buradaki kilit nokta titreşimden kaynaklı rezonansı engelleemek. o yüzden dB ölçümü ile sonuç tespiti ayrı beyhude çaba, bir de sonra fark edilmeye başlayan sesler başlıyor motor lasitk vb. aslında zaten varlar ancak belirgin hale geliyor, o yüzden ben sub+anfi ile daha keyifli sonuç alıyorum

Benim kırmız Fışyon da aynı bu şekilde olmuştu. Fenni bir çalışma yürütüp dışarıdan alınabilecek seslerin büyük kısmını çözdükten sonra bırak motoru şanzımanın sesini bile duyar hale gelmiştim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Sönmez yazdı:

Fışyon da

şimdi mondy den pahalıya alıcı buluyor

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Çağlar Bayur yazdı:

Alıp kenara koymak lazımdı zamanında.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

o mondeonun şahsi sorunu :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Sönmez yazdı:

Alıp kenara koymak lazımdı zamanında.

tek kapı taunus kaçırmıştım :bambam2: haberim olamamaıştı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...