İçeriğe Yönlendir

1.4 TSI vs 1.6 TDI (Yardim amacli)

Fatih Yildam

Recommended Posts

Fatih Yildam

Herkese hayirli gunler olsun,

Bu konuyu acmadan once forumda arama yaptim, ki kimsenin vaktini almiyim belki cevap verilmistir diye fakat gercekten bulamadim. (sadece 1.8 tsi nasildir konusunu buldum).

Videolardan ve sahislarin problemlerinden etkilenen biri olarak malesef dogru bir secim yapamiyorum.

Soruma gelirsem:  yaptigim hesaplamalara gore b7 Passat a butcem yetmektedir. Tam 1.4 160 lik araba ilana dusuyor biri diyor ki bunlar sorunlu piston kirar , 1.4 122 dusuyor bunlar yetmez passat bu biraz guclu almak lazim diyor. Benzinliler gucsuz kalir gitmez ki diyor.  Tamam dizele donelim diyoruz 1.6 tdi dizel bakiyorum 2.0 dizel bakiyorum bunlarin dpf si egr si yok efendim enjektoru pahali sikintili temizini bul diyorlar 

Yahu ekspere bile guvenemiyorsun, bende az cok arabadan anlayan biriyim dogrusu, bakimini falan kendim yaparim ama Vag grubu tecrubem yok. Araci sectim diyelim benzinli, arac basinda nelere bakmam gerekir benzinli olarak? kronik sorunlari vs olarak gibi oneriler.  Siz degerli uyelerden rica etsem dizel olacaksa şu şu gibi bakilir alinir yok eğer benzinliyse de şunlara bakılır gönül rahatligi ile secim yapilir tarzi bir yorum alabilir miyim ? 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Dizelleri egzoz emisyon kuralları; benzinlileri ise direkt enjeksiyon, düşük hacimden elde edilen yüksek güçler yıprattı. 

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Furkan Bakırel yazdı:

Dizelleri egzoz emisyon kuralları; benzinlileri ise direkt enjeksiyon, düşük hacimden elde edilen yüksek güçler yıprattı. 

Dogrusu benzinli arac mantikli geliyor, neden derseniz, Cok kilometro yapmiyoruz arac bosuna yatmasin dizel olup, ve birde fotogralardan da bakiyoruz benzinli daha tok daha temiz yipranmamis gibi,

iste burda da soylenen kotu yorumlar 122hp nin yetersizligi vs gibi olumsuz dusunceler kafayi karistiriyor. 122 yetmez bagirir motor gibi, 130 sabit km hizla gitsek bagirir mi ki ? rpm degerleri ne olur bilmiyorum, veya 160 alalim motor rahatlasin diyoruz piston segman vs bozulur deniliyor

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Mehmet Göktürk yazdı:

Aracı yardım amaçlı mı alacaktınız?

Evet abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

siz önce ihtiyaç ve beklentiyi netleştirin, kasayı çekmeyen motor olmaz, beklentisi farklı sürücü olur, mesela 160 ps te yetmez ama bence,bakımı eksik arabada her yer kırılabilir, yetkili servis bakımı dahil...

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Çağlar Bayur yazdı:

siz önce ihtiyaç ve beklentiyi netleştirin, kasayı çekmeyen motor olmaz, beklentisi farklı sürücü olur, mesela 160 ps te yetmez ama bence,bakımı eksik arabada her yer kırılabilir, yetkili servis bakımı dahil...

122 beygir 1.4 yeterli olur mu sizce ? ve benzin dizel ne tavsiye edersiniz ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Yildam yazdı:

bana yetmez, mesela bu segmentte, 2.0 tdci selective mondy bakardım ,vesile ile  122 ps tsi ın torkuna da yetmez denemez, ikisi ayrı ama.

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Çağlar Bayur yazdı:

bana yetmez, mesela bu segmentte, 2.0 tdci selective mondy bakardım ,vesile ile  122 ps tsi ın torkuna da yetmez denemez, ikisi ayrı ama.

Aslinda dogru gidip bir gormek denemek lazim, fakat soyle bir sey soriyim o zaman hocam, 1.4 160 larda var tsi da , sizce dizel mi benzinli mi ? ben temizlik uzun omurluluk az sorun acisindan benzinli dedim ama 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Yildam yazdı:

Aslinda dogru gidip bir gormek denemek lazim, fakat soyle bir sey soriyim o zaman hocam, 1.4 160 larda var tsi da , sizce dizel mi benzinli mi ? ben temizlik uzun omurluluk az sorun acisindan benzinli dedim ama 

bakım geçmişine bağlı ve önceki sahiplerine, dizel kasap enjektörcüye düşmüşse vahim oluyor sonrası

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
(düzenlendi)
Fatih Yildam yazdı:

Turbolu olduğu için yüksek devir çevirmeye gerek kalmıyor 6 ileri şanzımanlı uzun yolda da çok yüksek devire gerek kalmıyor. Yan komşu da vardı golf6 yalnızca yüksek basınç pompası arızası verdi o kadar temiz bir araçtı başka bir problemi olmadı bildiğim. Arkadaşımda var golf6 sürekli donanım eklemek için kurcalıyor sökülmedik yeri kalmadı basınç saati taktı DV taktı rs bobini taktı motorun orda el değmedik yeri yok yine de hiç arızalanmıyor ateşli yazılım attırmış egzoz iptal yine de tık yok motorda başka bir araba olsa dağılır ☺️☺️. Performans olarakta komşunun arabası çok temizdi hiç el değmemiş 60 küsür bin km’si vardı ben kullandım beğendim alt devirleri dolu dolu hoştu, arkadaşın araba daha iyi gidiyordu ama  çok kurcalanmış o gitmesi normal. Ben performans olarak üzeceğini zannetmiyorum. 1.9 tdı Toledo’dan iyi performans olarak ama Toledoyla hiç kapıştırmadık Toledoyla çok kapışma yaptık daha hiç stop lambası görmek nasip olmadı 😈😈.  301 dizel , focus3 dizel , clio 0.9 tce, golf6 1.6fsı , jetta 1.6tdı kafa kafaya gelen bile olmadı .

tarihinde Furkan Bakırel tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Yildam yazdı:

Evet abi

o zaman passat almayın. küçük bi araç alın modeli yeni olsun. 

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Mehmet Göktürk yazdı:

o zaman passat almayın. küçük bi araç alın modeli yeni olsun. 

Abi yalniz sizde bakarsaniz soyle bir durum var, ornek veriyorum golf 2010-2015 arasi 500 bin ise passat 2010-2015 arasi 650 bin, Ben olsam tabikide temizi almak isterim, ama ayni motor ayni ozellik her seyin aynisi iki aracta da var, motor vs olarak da, biz vag grubu istiyoruz, alman olsun vs diye, o yuzden passat daha mantikli

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Mehmet Göktürk yazdı:

passat daha iyi bir araba mı golfe göre?

Evet abi, tabikide, hem aerodinamik olarak hem pazar gucu olarak, 100 150 kagit icin niye golf alsin insanlar :D 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Göktürk yazdı:

Aracı yardım amaçlı mı alacaktınız?

Dalga gecmis :D 

Mehmet Göktürk yazdı:

passat daha iyi bir araba mı golfe göre?

Agam bizlen eylenir :D  :D :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fatih Yildam yazdı:

Evet abi, tabikide, hem aerodinamik olarak hem pazar gucu olarak, 100 150 kagit icin niye golf alsin insanlar :D 

Şehir içinde Golf daha iyi mesela, daha az yakar, daha hafif, daha çevik, bakımı daha ucuzdur mesela.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Yildam yazdı:

vw bir yerde hata yaptı o zaman ? passat üretimi bitti golf devam ediyor?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

vw bir yerde hata yaptı o zaman ? passat üretimi bitti golf devam ediyor?

Vw hata yapmış olduğu düşünülebilir ama doğuş bu hatayı superbi daha fazla donanım ile doldurarak kapatır, hatta passatın hatalı, eksik yönleri vardı bizim önerimizi kabul etmediler. superb ondan çok kaliteli ve donanımlı bir araç olduğu için onu satıyoruz der millet superbe yüklenir satış rekorları kırar.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

superb

şkoda, şkodadır, 4x4 2.0 versen 1.4 e  değişemeyceklerdir

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Mehmet Göktürk yazdı:

Hatta parayı kkm yapın

Seçim sonuçlarının üzerine yapılacak en mantıklı hareket olur, bünyeyi kendine getirir, stresi azaltır. Al paranı çekil kenara devri artık. :vreka:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...