İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk4 1.6 Tdci Euro5 Modifiyeye Basladim

Emre Usta

Recommended Posts

Emre Usta

2013 Yilinda aldigim 2012 1.4 tdci trend aracimi titanium doluluga getirdim.Severek bindigim aracimi Mart Ayinda cocuk olduktan sonra bagaj sorunu yuzunden satmak zorunda kaldim 200 bin km yol yaptim cok sukur yolda birakmadi.Genis arac alma niyetindeyken focus 3 baktim temiz bulamadim.sonra hic aklimda bile yokken donanim olarak trend olmasina ragmen dolu gelen mondeo mk4 1.6 tdci euro5 motor aldim 2 gun icinde karar verdim.184bin km de sadece 2 ön camurluk degisik.Trend model mondeo hiz sabitleme,digital klima,yokus kalkis ,yagmur ve far sensoru,elektrikli koltuk olmasi nedeniyle aldim.Arac icinde yaptigim degisiklikleri firsat buldukca paylasacagim.İlk izlenim yakit sehir ici 6.5 -7 litre yakiyor.uzun yolda klima acik 5.3 ile 1100 km ortalama yakit tuketti.Bagaji genis.arka diz mesafesi cok iyi.160 ile giderken hizi hic hissetmiyorsunuz.6 vites 3 bin devir 160 km hiza cikiyor.fiesta sehir ici iyiydi ancak uzun yolda motor sesi insani yoruyordu.mondeoda sehir ici herkes yol veriyor 😂.park  konusunda ilk kullandigimda zorlandim.arac uzun ve buyuk olunca ilk is multimedia teyp alip taktim.Park sensorleri siyah renkti griye boyadim.

20230322_153133.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emre Usta
Murat Sahın yazdı:

Hayırlı olsun. :nazar:

Tesekkur ederim

Farlar halojendi fiestada fari acip bi led projektor led dosemistin ancak zahmetli oldugundan piyasadaki en kaliteli led olan stark fullpower macro led taktim aydinlatmasi duzeldi.20230414_200428.jpg.554091c8ef79f60c8171cb8fba23b49d.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Hsyırlı olsun güzel tercih olmuş. Kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Siyah Park sensorunu  astar atip ustune arac rengine boya yaptim20230327_141339.jpg.759d5368dccadea8028fef9418f25a5f.jpg20230327_151748.jpg.48b094fa2ae993727b9176612ea2f086.jpg

20230327_140556.jpg

2gb ram 32 gb hafizali android multimedia taktim.

20230502_165503.jpg

20230413_091358.jpg

Arac dosemeleri sarkmisti.Cinden deri doseme kilifi alarak. Tum kapilari degistirdim.

20230502_174335.jpg

20230502_191035.jpg

20230502_174123.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Bagaj aydinlatmasi yetersizdi.Aluminyum led cubuk dosedim.Maliyet 120 lira aydinlatmasi paha bicilemez

20230616_210608.jpg

20230615_191231.jpg

20230616_210612.jpg

Deri direksiyonda yipranmalar vardi.230 liraya deri direksiyon kilifi aldim diktim.20230415_145942.jpg.ff5da2a0e597b0cf64fdd2496d3658bf.jpg

20230415_113928.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Hayırlı olsun güle güle kullanın, hepsi de güzel ve yerinde modifiyeler yalnız direksiyon kalınlaşmıştır.direksiyonu zımpara, mat deri boyası ve deri koruyucuyla daha güzel ve orjinal hale getirebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta
Mustafa Yanar yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın, hepsi de güzel ve yerinde modifiyeler yalnız direksiyon kalınlaşmıştır.direksiyonu zımpara, mat deri boyası ve deri koruyucuyla daha güzel ve orjinal hale getirebilirsiniz.

Deri boyasiyla daha onceden fiestaya yaptim ancak kalinlik olarak fazla fark yok açıkcası parmaklar uzun olunca sorun olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Geri gorus kamerasi haktiktan sonra geri vites lambasini led ile degistirdim.Aydinlatmasi gayet yeterli.20230524_225703.jpg.781fc71442524606f376738f6db8cb49.jpg

20230524_225714.jpg

Uzun ve kisa far lambalarin led ile son guncel hali.far cizgisi belli oluyor.Suana kadar selektor yemedim.

20230611_231511.jpg

20230611_231515.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Usta

4 lastik falken tanesi 1700TL den falken ziex 310 xl aldim.yumusak lastik suanlik fiyat performans urunu.

20230323_102817.jpg

Ford orjinal fomoco Triger seti, devirdaim,termostat govdesi,sanzuman alt takozu, alt muhafaza komple degistirdim.malzemeler İscilik dahil 6200 lira tuttu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta
(düzenlendi)

Aracin son hali bu sekilde ☺️

20230328_150435.jpg

tarihinde Emre Usta tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)

Emeğinize sağlık, güzel günlerde kullanın, çok severim kendilerini :flowers:

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Emre Usta yazdı:

4 lastik falken tanesi 1700TL den falken ziex 310 xl aldim.yumusak lastik suanlik fiyat performans urunu.

20230323_102817.jpg

Ford orjinal fomoco Triger seti, devirdaim,termostat govdesi,sanzuman alt takozu, alt muhafaza komple degistirdim.malzemeler İscilik dahil 6200 lira tuttu.

Bu işlemler çok yerinde olmuş, sürüş kalitesi artmıştır.lastik xl olmasa iyiymiş, xl yanaklar biraz sert oluyor, eskidikçe daha da sertleşiyor.

Yorum bağlantısı
Eyüp Kosif
Emre Usta yazdı:

20230323_102817.jpg

Bu lastikleri Mondeo'mda ben de kullandım, özellikle Turanza'lardan sonra çok iyi geldi. Daha yumuşak ve daha sessiz, çok da memnundum, düşünen varsa tavsiye ederim kesinlikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.Bende de aynı aracın titanium olanı var,4 yıldır birlikteyiz.Gercekten verdiği hissiyat çok güzel. Ben de sizden bazı dokunuşlarinizla ilgili bilgi almak isterim.Kapi döşemesi sorunu bende de var.Acaba kolay bir işlem mi? Bir de şanzıman alt takozu degismissiniz? Herhangi bir sesten dolayı mı değişti? Zira bende de  vites atarken debriyajdan ayağı çektigimde bazen tak sesi gelio,takoz kaynaklı olabilir diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Eyüp Kosif yazdı:

Bu lastikleri Mondeo'mda ben de kullandım, özellikle Turanza'lardan sonra çok iyi geldi. Daha yumuşak ve daha sessiz, çok da memnundum, düşünen varsa tavsiye ederim kesinlikle.

Ben de aynı lastikleri kullanıyorum şu an,lastikler güzel ama falkenlerde taban bozulması olabiliyor ve ben de yaşadım aynı sıkıntıyı.Balansta gösterdi usta, şu an rahatsızlık vermiyor ama.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Emre Usta yazdı:

20230323_102817.jpg

Ağır arabaya çok iyi oluyor bu. Sonradan kendini salıyor dedi bazı kullananlar ama ben memnundum 2 senedir. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta
Mustafa Yanar yazdı:

Bu işlemler çok yerinde olmuş, sürüş kalitesi artmıştır.lastik xl olmasa iyiymiş, xl yanaklar biraz sert oluyor, eskidikçe daha da sertleşiyor.

Suanlik tek sorun bazen ince taslar lastige giriyor camurluga dogru firlatiyor.

Emrah Korkmazz yazdı:

Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.Bende de aynı aracın titanium olanı var,4 yıldır birlikteyiz.Gercekten verdiği hissiyat çok güzel. Ben de sizden bazı dokunuşlarinizla ilgili bilgi almak isterim.Kapi döşemesi sorunu bende de var.Acaba kolay bir işlem mi? Bir de şanzıman alt takozu degismissiniz? Herhangi bir sesten dolayı mı değişti? Zira bende de  vites atarken debriyajdan ayağı çektigimde bazen tak sesi gelio,takoz kaynaklı olabilir diye düşündüm.

Araci alinca vites atarken tak tak diye motor sallandigini hissettim.direkt degistirdim.lastik yirtilmisti.Kapi dosemesi sokmesi kolay.sadece kapi kolunu sökerken tutamaclarin ince tarafindan baslayacaksiniz.Percinini sökup sola yada saga cevirip cikartmaniz gerekiyor.daha sonra percin olan yere vida atip tutturacaksiniz.Evde yaparsaniz bally kokusu bas agritiyor.

Yorum bağlantısı
Emre Usta
Emrah Korkmazz yazdı:

Ben de aynı lastikleri kullanıyorum şu an,lastikler güzel ama falkenlerde taban bozulması olabiliyor ve ben de yaşadım aynı sıkıntıyı.Balansta gösterdi usta, şu an rahatsızlık vermiyor ama.

3 sene idare etse bana suanlik yeter.Michelin almak isterdim ama fiyati cok yuksek geldi lastik ebati 215 55 16 olunca 205 ebata gore pahali fiyatlar.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Emre Usta yazdı:

Suanlik tek sorun bazen ince taslar lastige giriyor camurluga dogru firlatiyor.

Araci alinca vites atarken tak tak diye motor sallandigini hissettim.direkt degistirdim.lastik yirtilmisti.Kapi dosemesi sokmesi kolay.sadece kapi kolunu sökerken tutamaclarin ince tarafindan baslayacaksiniz.Percinini sökup sola yada saga cevirip cikartmaniz gerekiyor.daha sonra percin olan yere vida atip tutturacaksiniz.Evde yaparsaniz bally kokusu bas agritiyor.

O zaman benim takozda da sorun var demek ki.Facebook Mondeo grubunda da döşeme tamiri yapanlar var,onlar derby diye bir malzeme kullanmışlar ama kokusu var mı bilmiyorum, yaparsam ondan alıcam.

Yorum bağlantısı
Emre Usta
Emrah Korkmazz yazdı:

O zaman benim takozda da sorun var demek ki.Facebook Mondeo grubunda da döşeme tamiri yapanlar var,onlar derby diye bir malzeme kullanmışlar ama kokusu var mı bilmiyorum, yaparsam ondan alıcam.

Kokusu bir hafta suruyor.sonra koku kalmiyor.Derby bally ayni turde sonucta.Ama memnun kalirsiniz yagmur damlasi su dokulsun sorun olmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Hayırlı olsun kazasız, belasız. 🧿🧿🧿

Okurken yoruldum, eline sağlık, hiç iştahım kalmamış bu konulara.😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...