İçeriğe Yönlendir

Yıllar Sonra Tekrar Radar Cezası

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Ahmet Kiriş

Geçmiş olsun, olayın sıcaklığı can sıkıyor, ödedikten 2 saat sonra unutuyorsunuz. 😁

Ben motosiklet kullanıyorum, önde plaka olmayınca radar vs düşünmüyorum, çoğu zaman zaten hız limitleri dahilinde kullanıyorum.

Sizinki de münferit talihsiz bir durum, tabela görünce hız sabitleyici can sıksa da cüzdan sıkmıyor. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emrah Altun yazdı:

Geçmiş olsun. Daha geçen gün başka bir konuda da bu konuyu konuştuk forumda bazı arkadaşlar bana kurallara uyduktan sonra ister 5 ister 15 radar olsun demişlerdi ama aslında demek istediğim tam da buydu. Bu yapılanın trafiği düzenlemek gibi bir gayesi yok bana göre. 

Bir şey test edilirken nominal değerlere göre edilmez. Zorlu şartlara göre test edilir. Radar da sürücünün hızlanmaya, kontrolü tutturamayacağı noktalara koyulur. Bu anlarda sürücü hala doğruysa zaten diğer yol şartlarında da doğru gider. 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Doğan Arşiray

bursaya giderken yüzde 10 hızlı gidip ceza yemişiz. sabit radarmış. tabi para lazım kasaya ve kasa herzaman kazanır. ancak sorun şu cezayı edevlette görebiliyorum internet vergi dairesinde göremiyorum nasıl ödeyeceğiz? ayrıca fotoğraflı ceza tutanağını göremedim birtürli. saçma sapan birşey. insan doğru düzgün çalışıyormu sistem diye arada kontrol eder... egzos geçti diye zart diye cezayı göndermeyi biliyorlar ama...

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Doğan Arşiray yazdı:

bursaya giderken yüzde 10 hızlı gidip ceza yemişiz. sabit radarmış. tabi para lazım kasaya ve kasa herzaman kazanır. ancak sorun şu cezayı edevlette görebiliyorum internet vergi dairesinde göremiyorum nasıl ödeyeceğiz? ayrıca fotoğraflı ceza tutanağını göremedim birtürli. saçma sapan birşey. insan doğru düzgün çalışıyormu sistem diye arada kontrol eder... egzos geçti diye zart diye cezayı göndermeyi biliyorlar ama...

ivd de beyanlı trafik cezası ödeme kısmına, gelen ceza makbuzunun numarasını manuel girerek ödenebilir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

buldum onu da. teknik aksaklık diyor. tekrar denedim mükerrer ödeme olmaması için bekleyin deyip geri sayıyor. bu kadar zormu birşeyi başarmak anlamadım ki...

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

buldum onu da. teknik aksaklık diyor. tekrar denedim mükerrer ödeme olmaması için bekleyin deyip geri sayıyor. bu kadar zormu birşeyi başarmak anlamadım ki...

gib uygulamasını indir ordan dene 

ben sürekli ordan yapıyorum. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

ay sonu ceza ödenmez

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hallettim, cikti verdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...