İçeriğe Yönlendir

2019 Renault Clio 1.5 EDC

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Gecirdiğim trafik kazası sonrası dizel otomatik clio ikame aracı edindim. Mühtemelen arac ile 3 hafta kadar berber kalacaz. Bu bayram tatilindede beraber gezecez. Bu arada fotorafları yeni redmi 12 pro ile akşam güneşinde çektim.. 

pxy1tog.jpgil5f8c3.jpg6u3svft.jpg

Bu arabanın konforu çok güzel. Koltukları çok rahat. Ön kısım Egea'dan daha geniş. Süspansiyonları çok rahat, tabi bunlar hep egea sedana göre kıyaslıyorum. 

Motor performansı iyi değil. Daha doğrusu EGEA 1.3 multijet motora göre düşük kalıyor. dizelden çok benzinli bir motor gibi. Edc şanzıman kullandığım en yavaş tepki süresine sahip DCT olabilir. 

Edc şanzıman , Egea dct gibi değil. Ayağı gazdan çekince süzülme meğilli. Hız uygunsa doğrudan 6 ncı vitese geçiyor. Bu şekilde epey süzüldüm. Detayları videoda anlattım.. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Geçmiş olsun.

Bu araca niyetlendim . Arka koltukta 10 dakika gidince vazgectim. 

Telefon canavar hayırlı olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hamit inan yazdı:

Geçmiş olsun.

Bu araca niyetlendim . Arka koltukta 10 dakika gidince vazgectim. 

Telefon canavar hayırlı olsun :)

Arabayı arka koltukta mı kullanıyorsunuz :)

Ali Darbaz yazdı:

Motor performansı iyi değil. Daha doğrusu EGEA 1.3 multijet motora göre düşük kalıyor.

Bunu diyen ilk kişi olabilirsiniz ülkede :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Arabayı arka koltukta mı kullanıyorsunuz :)

Bunu diyen ilk kişi olabilirsiniz ülkede :) 

Manual Egea , Otomatik Renaultan daha iyi tırmandığı kesin. Son zamanlarda çok fazla rampa çıkıyorum. İtü, Beykoz ve paşabahçe rampalarında bunu fazlasıyla deneyimleme şansım oldu. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Sani Gerşon yazdı:

rabayı arka koltukta mı kullanıyorsunuz :)

:)))) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hiçbir çift kavramanın egea’nınkinden yavaş olabileceği ihtimalini vermiyorum :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Arabaya binerken terlikleri dışarda mı bıraktın Ali abi? :crazy:

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bende bunun düzü var. İlk iki viteste tamgazda tcs yakıyor. Egea 1.3 ve c4 1.6 hdi 90 lıkla denemelerimiz de oldu baya fark açıyor kalkıl, ara hızlanmada. Performans düşğk demene şaşırdım. Sorun olmasın arabada?

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Geçmiş Olsun...

Bir an 1,6 Multijet Egea ile kıyaslıyorsunuz sandım.

Ben farklı farklı kasalarda 1,3 1,6 Multijet ve  1,5 Dci kullanmış biri olarak 1,3 Multijetin 1,5 Dci dan daha iyi Tırmanıyor olması ihtimaline çok şaşırdım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Aytac Sakal yazdı:

Geçmiş Olsun...

Ben farklı farklı kasalarda 1,3 1,6 Multijet ve  1,5 Dci kullanmış biri olarak 1,3 Multijetin 1,5 Dci dan daha iyi Tırmanıyor olması ihtimaline çok şaşırdım.

1.5 dci motorun 110 bin kmde Egeam 90bin kmde... 

Aytac Sakal yazdı:

Geçmiş Olsun...

Edc tırmanış bakımından yavaş karar veriyor gibime geldi. Manualde kendim uygun vitesi baştan öngörebiliyorum. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Egea nın vites oranları çok kısa o yüzden daha seri gibi hissettirdi belki de.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Ali Darbaz yazdı:

1.5 dci motorun 110 bin kmde Egeam 90bin kmde... 

Edc tırmanış bakımından yavaş karar veriyor gibime geldi. Manualde kendim uygun vitesi baştan öngörebiliyorum. 

Edc performansı çok aşağı çekmiş

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Bir keresinde 2014 manuel Clio hb  kullanmıştım kalkışı gidişi yakıtı çok hoşuma gitmişti ilk viteslerde son derece atik bir arabaydı 

Lakin yolda 120 km ile ile giderken  yoldaki bi şeyden dolayı sert bi şekilde şerit değiştirmem gerekti ve o an sanki araba altımdan gitti gibi oldu acayip derecede korkmuştum sonrasında da 90 km yi geçmeden yoluma devam etmiştim  ve o günden sonra Clioya her bindiğimde maksimum süratim 100 oldu

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Yıldız yazdı:

@Ali Cihangiroğlu abi koş, clio kötülüyorlar.

yahu ne kötülemesi.. Ege adaları yavaş dedim.. Eğer kadarda bagaj yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu da Motor devri rolantiye düşünce klimayı kapatıyor mu ?

Ben bir tane ikame kullandım, ışıklarda beklerken gaz veriyordum sürekli. 

İkame olarak clio ve hyundai accent blue kullandım.. ikisinde de gördüğüm ortak sorun; aşırı kısa 1 ve 2. vitesler. 

Hele ki hyundai ani hızlanmak istediğinde 1 ve 2. viteste direk patinaj zeten.. 

Bu arada clio çok sert gelmişti bana, egea bundan daha sert nasıldır anlamadım.. Sek sek sekiyordum ben c5 sonrasında. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Rolantide klima kapatmıyor sendekinin gazı eksiktir abi. 1.vitesi kısa değil bu arada lineanın 2 ye yakındır clionun 1 i. C5 e göre kısa olabilir onu bilmiyorum.

Bendeki 17 jantlı. Kütük gibi. Çukurlar vb eziyet. Karting gibi dönüyor ama.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kronik arızası. Klima kontrol valfi arızalanınca öyle yapıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

İkame olarak clio ve hyundai accent blue kullandım.. ikisinde de gördüğüm ortak sorun; aşırı kısa 1 ve 2. vitesler. 

Bu arada clio çok sert gelmişti bana, egea bundan daha sert nasıldır anlamadım.. Sek sek sekiyordum ben c5 sonrasında. 

SS kullanmama sebebimdir klima. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Gelmez. 5 ten başlıyor. Ceo dedi ya.

doğru söze ne hacet,  ---5 başka bir araçtır, kıyaslamayınız, :tongue:

Mahmut Yıldız yazdı:

@Ali Cihangiroğlu abi koş, clio kötülüyorlar.

Ahanda yettim gari :D   haa yanlış alarmmış :tongue:

1.5 dci iyi motordur, edc si eski kuru tip hantal biraz evet, biraz kararsız rampa inerken senin istediğini değil kendi bildiğini okur mesela ve akıl seviyesi az düşük gibi, yinede o kadarda değil, sağlam gider o araç, bir ayarsızlık sorun vs. vardır bence, haa yol tutuşa bir şey demiyorum beni kesmedi diyim siz anlayın, şuan kullandığım araç bile baya yakın olmasına rağmen bir Ford değil ki bu eskiler açık ara daha kötü, buradan anlarsınız ne demek istediğimi...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Cebeşten inip Clioya binince traktöre binmiş gibi olur insan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Marmaris yolunda 430 km yol gittim. 100 sabit hızla ilerliyorum. Bana halen 1000 km menzilin var diyor.. 

IMG_20230627_222933.jpg

IMG_0545.jpeg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...