İçeriğe Yönlendir

Peugeot 207 Hararet Sorunu

Muhammed çeliker

Recommended Posts

Muhammed çeliker
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu detaylara çok takılma.. 

Çoğu araç, sürücü tedirgin olmasın diye hararet göstergesini oynatmaz.. 70-105 arasında gösterge sabit kalır. 70-105 arası oynaması da seyir halinde normaldir. 

Rampa çıkarken zorlarsın 105 i görür.. Uzun bir rampa inersin 80 e düşer..

Fordlar böyledir mesela, C5 de böyle. Pejo da öyledir.  

abi işte benim sıkıntım rampa çıkarken 115 lere kadar çıkması belki o an pc bağlı olsa dahada fazla :) bu bahsettiğim ustaya bi göstercem abi bakalım olmazsa @Mehmet Ozyurek ilgin için teşekkür ederim abi son durumu tekrar yazarım duruma göre 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu detaylara çok takılma.. 

Çoğu araç, sürücü tedirgin olmasın diye hararet göstergesini oynatmaz.. 70-105 arasında gösterge sabit kalır. 70-105 arası oynaması da seyir halinde normaldir. 

Rampa çıkarken zorlarsın 105 i görür.. Uzun bir rampa inersin 80 e düşer..

Fordlar böyledir mesela, C5 de böyle. Pejo da öyledir.  

mehmet abi dün radyatörü değiştirdim radyatörüm baya bi tıkalı çıktı şu an hararet 90-100 arası yine çok değişen bişey olmadı hortumlardada bi tıkanıklık görünmüyor ama sanırım bu arabanın normali bu bi kaç araştırma yaptım senin dediğin gibi bi çok araç aslında bu şekilde çalışıyormuş sürücü tedirgin olmasın diye çoğu araçta hararet 90 ı geçmiyormuş ama peugeot grubunda neyse hararet onu görüyomuşsunuz aracın zaten termostatı 98 de açıyor artık bende çok fazla uğraşamıycam gittiği yere kadar gider :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gözle bakalım. 
Radyatörün illaki etkisi olacaktır. 
Radyatörün önünde sonradan takılmış bir şey yok değil mi ? 
Korna, çakar vs 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gözle bakalım. 
Radyatörün illaki etkisi olacaktır. 
Radyatörün önünde sonradan takılmış bir şey yok değil mi ? 
Korna, çakar vs 

görünürde hiç bişey yok abi önü açık radyatörün ben hararet müşürünü delphi marka takmıştım ama acaba hani orjinal olsa farklımı olur onu bilemedim arada'da çok fark var biri 250 diğeri 1000 civarı hararet müşüründen de harareti yanlış gösteriyo olabilir diyede düşünüyorum ama denemek lazım tabi hiç bişey değişmezsede boşa almış olcaz ama radyatörcünün dediği radyatörün baya bi tıkalıymıştı zor açtık sen bu radyatörü değiştir çok gitmez bu dedi bugünde dikkat ettim 90 üzerindeki çizgiye kadar çıkıyo oda bazen çıkıyo sürekli değil otobanda mesela 90 ı az bişey geçti şehir içi dur kalkta 90 üzerindeki çizgiye kadar çıktı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...