İçeriğe Yönlendir

Düğmeye Basılmış

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Mahmut Yıldız yazdı:

Google olmadan sorun olmuyor mu?

sorun olmuyor. gspace diye bir uygulama var. bu sanal bir telefon oluşturuyor. kendisi yasaklı telefonları başka bir model gibi gösteriyor. olmayan uygulamaları yada satın aldıklarınızı bu uygulama üzerinden google play den indirip çalıştırıyorsun.  google servisleri olmayınca pil daha uzun süre dayanıyor.

Mehmet Göktürk yazdı:

birkaç sene almayıverin. 

ikinci el alın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çift sim kart varsa, 4 ay kullan. Sonra diğer tarafa tak 4 ay daha kullan. Sonra kalan süre için başka bir iphone’la eşleştir ve yanında taşıyarak kullan. Sonra sıfırlanıyor. Sonraki sene aynı döngü devam

kayıt tantanası neden peki?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Kaç sene böyle devam edebilir?

Sınırsız. Her sene başa sarıyor

@Çağlar Bayur son 4 ay yanında 2.bi iphone taşımak gerekiyor. O süreç biraz sıkıntılı. Evdeyken rahatsın. 2 cihaz da wifiye bağlıysa sıkıntı yok. 

yani yeni cihazı sürekli sorunsuz kullanıyorsun. Tek sorunu dışarıdayken eskisinden paylaşım açık internete bağlıyorsun. Bu da sıkıntılı olunca kaydettirmek daha güzel. 

şimdi 800 dolar oldu. Eskiden 50 dolardı bu işler. Kaydettirmek ucuzdu

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

birkaç sene almayıverin. 

Sene mi nesil mi hocam?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Sene mi nesil mi hocam?

Güncelleme gelmeyene kadar yeter. Bu işler böyle devam etmez. Bünye barındırmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Bu mu?

Bunu içmedik pardon :crazy:

20230707_162918.jpg

Ne yaptınız bunu içmeyip?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bence çok daha büyük bir sorunumuz var ve çoktan başladı, seneye 50 dereceleri göreceğiz, ilk etapta hindistan ve pakistan duman olacak, ağır küresel göçlere hazır olun millet, önce bizi vuracak bu dalga, sonra avrupa-rusya ve canada yı, bizim ülke acaip kalabalık olupta avrupaya geçişler başlayıncada artık ne olur siz tahmin edin...... 1.5 derece artış hedefi tutmayacak....

cd1641b0-c737-11ed-95f8-0154daa64c44.png

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Filmlerde izliyoruz.. 200 yıllık kışları falan.. yazlar da mümkün :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Bugun pazardan 40 tl ye domates aldım. Yazın ortasında Ayaş domatesi. Fıkra bu kadar.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bence çok daha büyük bir sorunumuz var ve çoktan başladı, seneye 50 dereceleri göreceğiz, ilk etapta hindistan ve pakistan duman olacak, ağır küresel göçlere hazır olun millet, önce bizi vuracak bu dalga, sonra avrupa-rusya ve canada yı, bizim ülke acaip kalabalık olupta avrupaya geçişler başlayıncada artık ne olur siz tahmin edin...... 1.5 derece artış hedefi tutmayacak....

cd1641b0-c737-11ed-95f8-0154daa64c44.png

Yaşadığımız Dünyada en değerli olan Temiz Su.Bunun değerini ileride çok daha iyi anlayacak İnsan Oğlu.

Su tüketimine dikkat etmeliyiz iş işten geçiyor çok dikkat etmeliyiz Farkındalık önemli bu Felaket Tellallığı değil Alarm Çanları her geçen gün güçlenerek çalıyor 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Doğan Arşiray yazdı:

Bugun pazardan 40 tl ye domates aldım. Yazın ortasında Ayaş domatesi. Fıkra bu kadar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Filmlerde izliyoruz.. 200 yıllık kışları falan.. yazlar da mümkün :)

valla dingilizler doğru tahmşn ettilerse işin sonu mini buzul çağıymış, minisi 5000 yılcık :) gezegen kendine zarar veren ana etmeni yoketmek isterse bu yeterli

Aytac Sakal yazdı:

Yaşadığımız Dünyada en değerli olan Temiz Su.Bunun değerini ileride çok daha iyi anlayacak İnsan Oğlu.

Su tüketimine dikkat etmeliyiz iş işten geçiyor çok dikkat etmeliyiz Farkındalık önemli bu Felaket Tellallığı değil Alarm Çanları her geçen gün güçlenerek çalıyor 

Oo o ilk sorun zaten, bizim gibi su fakiri ülkeler yandı, ne düşünüyorum bak, bu göçmenler falan kısa bir süre sonra direk avrupaya geçecek, öyle çokta değil, birkaç sene zaman var, ülke 100 milyonu çok rahat geçecek ve karışacak doğal olarak, kalanlar avurupaya geçmek için herşeyi deneyecek, izle ve gör...

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Oo o ilk sorun zaten, bizim gibi su fakiri ülkeler yandı, ne düşünüyorum bak, bu göçmenler falan kısa bir süre sonra direk avrupaya geçecek, öyle çokta değil, birkaç sene zaman var, ülke 100 milyonu çok rahat geçecek ve karışacak doğal olarak, kalanlar avurupaya geçmek için herşeyi deneyecek, izle ve gör...

Zaten araştırmalar ilk Nüfusa orandan bahsediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

Bu hafta buradaki pazarda da fiyatlar uçmuş. Domates 20-30, kayısı 30-50, karpuz 10-12 lira. Acaba bu meyveler de mi asgari ücretli? Yoksa memur mu? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Bu hafta buradaki pazarda da fiyatlar uçmuş. Domates 20-30, kayısı 30-50, karpuz 10-12 lira. Acaba bu meyveler de mi asgari ücretli? Yoksa memur mu? :)

Isırık garantili olabilir, önceden israf edilenlerin faturasıdır belki

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

karpuzu bim’den alıyorum. 5,5’a aldım. Harika. Boyutuna göre ağırı seçiyorum. Seçme yöntemime güvenirim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

karpuzun tatlı olduğunun göstergesi bol sarı leke ve renksiz şekilde kurumuş saptır.  ağırlık, ses filan değil.

canlı yeşil kabuk bol, kurumuş ama yeşil sap, su ve az pembe dokuya işarettir. yani kelek...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben pazarcıları sevmiyorum.. 

Halk kazansın diye gidiyorum ama sürekli tezgah arkasından kötü mal kakalıyorlar.

Marul alıyorum içi hep sinek, kiraz alıyorum, ön taraf 10 numara mal, tezgah arkası 2 numara etmez..  Patates alıyorum, ona keza. 

Bim kazansın, bimden alacağım bundan sonra. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Halk kazansın diye gidiyorum ama sürekli tezgah arkasından kötü mal kakalıyorlar.

Marul alıyorum içi hep sinek, kiraz alıyorum, ön taraf 10 numara mal, tezgah arkası 2 numara etmez..  Patates alıyorum, ona keza. 

Seçtiriyor musun diye soracan abi, yoksa market

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben pazarcılardan memnunum. Senin dediğin gibi yapan da var Emmi, genelde aynı pazarcılardan alırım ve tanırım. Birinde yoldan geliyordum, param yetmedi. Ona rağmen verdiler, ertesi hafta parayı verdim. 

Bunun dışında tezgah ürünü dizme şekli de önemli. Arkası görünmeyecek şekilde dizenlerden almıyorum genelde.  Ve tadına bakarak alırım genelde. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

karpuzu bim’den alıyorum. 5,5’a aldım. Harika. Boyutuna göre ağırı seçiyorum. Seçme yöntemime güvenirim :) 

Ben de pazardan almadım zaten. Başka yerden 7,5'a aldım. Bimden de alırım, a101'den de. Mevsiminde güzel oluyor genelde. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçen yıl çalıştığım için iş çıkışı eşim ile beraber geç saatte Pazara gittik.Normalde kendisi öğlen saati gider ben Pazara gitmem rahatsızdı beraber gittik.

'Pazarcı Esnafı 2 Genç sanırım fiyat indirmiş etrafındaki insanlara Çapulcular ben size Haftaya bunun hesabını sorarım kat kat ... bırakın Garibanlar alsın' diye hitap ediyor ben ondan alışveriş yapmadığım halde çok rahatsız oldum.

Bu Cumartesi Samsundaydım akşam saat 20 30 civarı Pazar dağılıyor saat sabah 06 00 beri araba kullanıyorum yollar Sağnak yağmur kardeşimin evin yanında Park yeri arıyorum Arabada Annem Birader var.Pazarcı Yolun kenarına ortaya yakın yere Poşetleri koymuş farketmedim arka tekerlek üstünden geçtim Bela okudu durdum indim.

'Yabancı olduğumu uzun süredir araç kullandığımı farketmediğimi belirtip birkaç defa  özür diledim zararı ödemek istedim Bana Pazarcı genç çocuğunun rızkından bahsedip Beddua etti ve yolda kaza geçirmem dileğinde bulundu.Bağırıp çağırıp durdu birkaç kez uyardım susmayınca üzerine yürüdüm Annem ve Birader etraftakiler ayırdı.Ben hatalıyım tamamda özür dilediğim halde neden Beddua edersin adam emin olun sırf Hakkını Helal etmemek için parayı almadı

Bu arada Pandemi döneminde uyguladıkları Fiyatları kendi adıma unutmadım.Bende sizinle aynı fikirdeyim Pazar görmek istemiyorum.Önemli olan Para değil aslolan İnsana Saygı...

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aytac Sakal yazdı:

'Pazarcı Esnafı 2 Genç

Muz 20 lira idi.. ben seçtim ve uzattım.. tarttı poşete koydu, 29 lira dedi.. 

Muza baktım baktım paraya baktım.. Yok dedim bu muz 1,5 kilo gelmez.. Hemen üstündeki portakalcıda tarttırdım 900 küsür gram geldi. 

Geri döndüm, al muzunu ver paramı dedim.. 900 gram muzu bana 1,5 kilo sattın dedim.. 

Abi ben iki tane daha muz koyacaktım poşete unutmuşum dedi.. 

Len 29 a nasıl ayarlayacaktın dedim.. O gün bu gündür pazardan muz almam.. 

Buna benzer şeyleri yapıp, akşam olunca da 1000 ton muzu 1,5 ton sattık diye bir birlerine övündüklerine eminim.. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

pahalı almışsın 30 civarı alman lazımdı :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...