İçeriğe Yönlendir

Yaşanan Önemli Tamir Hataları

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Hamit inan
Tolgahan Doğru yazdı:

Tekrar kontrol ve ses kaynağı bulundu. Devirdaim pompası.

Aynı işlemi kulaklıkla arkadaşın dükkanda bizde yaptık. Fakat sesi bulduktan sonra ses gelmeyen diğer bilyalarida buldu bana dinletti. Kulağa gelmeden önce ses zımbırtı ile duyulacak kadar başlıyor. Ses gelmeyen bilyalarida değişmiştik. 

Muhtemelen senin usta önce ince sese geldi her yeri kontrol etmeden tamam bu dedi. Muhtemelen yakın zamanda hatalı degisen dediğinde gidici olacaktı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Yıl 2006 Hyosung Gt 250 motosikleti 1000 km bakımına götürdüm.O zamanlar Rps. Marka kaliteli bir yağ aldım Usta ile Sohbet Muhabbet işi bitti test turu attı sorun yok.Aldım motosikleti Altınyola çıktım İzmiri bilen bilir Fuarın önüne geldim ışıkta duruyorum Fren Pegine baktım yağ var Eyvah dedim nevrim döndü kontağı kapattım.Yağ Filtre kapağından geliyor seviye çizginin çok az altında.Aradım geldiler Adamla muhabbet ederken iyiydi :) kafasını karıştırdık Conta takmadı sandım ama değilmiş kapaktaki somunları tutturup sıkmamış.Olan bizim hevesle aldığımız yağa oldu.

Çok konuşmak iyi bir şey değil halen öğrenemedim  :unknw:.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Fazla yag koyup "atar abi" diyeni duymayan yok heralde. Benim tamirci motor alt korumanin vidalarini sıkmamış. Otoyolda ön tarafi düştü arka kismindan 2 vida ile bagli kaldi şansa. Tamamen kopup tekerlegin altina falan girse ne olurdu kimbilir. Hızım 140-150 idi o anda. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Aslıoğlu

Yaklaşık 25 yıl önceydi, dayımın 200 lük dodge arabasının sürücü koltuğu kırıldı. Ustaya götürüp koltuğu kaynattık, çırak aküyü bağlarken kutupları ters bağlarsan ne olur diye sordum, bir şey olmaz dedi, aküyü bağlayınca arabanın önünden dumanlar gelmeye başladı, hemen kutupları söktüler. Ben arabayı oto elektrikçiye götürdüm, şarj dinamosunun diyotları yanmış dediler. Benim mağduriyetimi bildiklerinden yanan diyotları hurda bir dinamodan çıkardıkları çıkma diyotlarla değiştirip sorunumu giderdiler. Ben kaynakçıya kaynak ücretini ödedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...