İçeriğe Yönlendir

2004 S60 2.0T VOLVO?

Murat Sahın
Çözüme git Mustafa Tüfekçi tarafından,

Recommended Posts

Murat Sahın
(düzenlendi)

Selam, bir süredir durabilmiş olmakla birlikte artık sıkıldım, bakınırken şahane bir şey gördüm ama hiç bir fikrimin olmadığı bir araç. Golfü satıp gidip böyle bir şey alsam başıma dert mi almış olurum? ÖRnek ilan şudur;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2004-model-volvo-s60-2.0-turbo-180-beygirlik-yer-ucagii-1110629545/detay

Yanlış anlaşılmaması adına, yakıt/performans falan sormuyorum, buna binen yakıtı göze almıştır, ikinci el piyasasının zayıf olduğunu falan da biliyorum ki öyle olmasa bu paraya alamazdık, bunun ustasında parçasında sıkıntı yaşar mıyım? Motoru şanzımanı nasıldır sağlamlık konusunda, kronik sıkıntıları nelerdir, neyine dikkat etmek gerekir? LPG ile uyumu nasıldır? Varsa bilen biri, aydınlatırsa çok sevinirim.

Bir ihtimal deyip @Çağlar Bayur abimize soralım :) 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bi daha mı gelicez dünyaya paket prestiji yeter ben bile alırdım çok severim bunları

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bi daha mı gelicez dünyaya paket prestiji yeter ben bile alırdım çok severim bunları

İlk defa şaşırttın beni, başlığı görünce mondeo 2.0 t dediğin uzaktan sevilecek araba diyeceğini düşünerek konuya girdim ama Murat şaşırtmadı golf uzun gitti, Allah gönlüne göre versin.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hani bazı araçları uzaktan seviyorduk :fiuw:

Konuya girerken bu mesajı aradı gözlerim 😁

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sivrisinek ısırırda deli gibi kaşınır ya hani. Öyle kaşınıyon dimi abi 😀😀

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Volvolarda kronik sorun hiç duymadım 

Şu anda 90 model arabaların bile parçaları çok rahat bulunuyo usta ve parça sıkıntısı yaşayacağını sanmıyorum fakat bakım ve arızalar biraz tuzlu olabilir

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ersel abi saab’a motor bulup değişmişken, volvodan çekinmeye gerek yok bence. Kontrol edip alınır bana kalırsa

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

ilk aracımda da ikinci aracımda da s40 olsun s60 olsun çok baktım ama kısmet olmadı bir türlü.

Bu kasayı da çok severim 2005-2008 olsa daha iyi tabi ama bütçe meselesi.

3. arabam bir Volvo olur inş.

Dayım ilk Volvo'sundan(2008 - S40) sonra 2012 model S60'a geçti sonra 2015 Mercedes E220 aldı ama şimdi tekrar Volvo'ya geçiş yapacağım diyor ;)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu arabalar fotoğraftakinden daha alımlı oluyor gerçekte. Çok güzel bu kasalar. Birde sw olacaktı varya.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Yalnız ilandaki aracın içi temizmiş baya. Bakım mı görmüş acaba

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Güzel makine. Bence bugün sanayiye gidip volvo ustalarına sor. Dediklerini değerlendir. Sonra noter

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Murat Sahın yazdı:

Selam, bir süredir durabilmiş olmakla birlikte artık sıkıldım, bakınırken şahane bir şey gördüm ama hiç bir fikrimin olmadığı bir araç. Golfü satıp gidip böyle bir şey alsam başıma dert mi almış olurum? ÖRnek ilan şudur;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2004-model-volvo-s60-2.0-turbo-180-beygirlik-yer-ucagii-1110629545/detay

Yanlış anlaşılmaması adına, yakıt/performans falan sormuyorum, buna binen yakıtı göze almıştır, ikinci el piyasasının zayıf olduğunu falan da biliyorum ki öyle olmasa bu paraya alamazdık, bunun ustasında parçasında sıkıntı yaşar mıyım? Motoru şanzımanı nasıldır sağlamlık konusunda, kronik sıkıntıları nelerdir, neyine dikkat etmek gerekir? LPG ile uyumu nasıldır? Varsa bilen biri, aydınlatırsa çok sevinirim.

Bir ihtimal deyip @Çağlar Bayur abimize soralım :) 

Lpg si ne markaymış merak ettim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

İlk defa şaşırttın beni, başlığı görünce mondeo 2.0 t dediğin uzaktan sevilecek araba diyeceğini düşünerek konuya girdim ama Murat şaşırtmadı golf uzun gitti, Allah gönlüne göre versin.

logo önemli, yoksa merso nasıl satardı?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Güzel makine. Bence bugün sanayiye gidip volvo ustalarına sor. Dediklerini değerlendir. Sonra noter

kombi ustasına bisiklet sormak gibi olurdu

İlkay Başaran yazdı:

. Birde sw olacaktı varya.

de ki sw ne olacak mış anlatsana

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bunların 200 ps üstü, 6 vitesli makyajlı olanları var. Onlara bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bizim komşuda var bundan. sorunsuz gördüğüm kadarı ile. ancak far dodik içi filan gibi birşeyler bulmak daha zor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

kombi ustasına bisiklet sormak gibi olurdu

benim kombinin genleşme şeysini bisiklet pompasıyla şişirdik :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

benim kombinin genleşme şeysini bisiklet pompasıyla şişirdik :) 

kombi pompası onun adı 3500 tele

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Uzunoğlu yazdı:

Evet, bende tam o cevabı verir ve vazgeçirir diyordum, gaz verdi :D 

Selçuk Bakış yazdı:

Hani bazı araçları uzaktan seviyorduk :fiuw:

Konuya girerken bu mesajı aradı gözlerim 😁

Bir tanıdık muhasebeci var, 7 yıldan fazla zamandır kullanıyor bundan, memnun olmasa satar değiştirirdi diyorum. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Sivrisinek ısırırda deli gibi kaşınır ya hani. Öyle kaşınıyon dimi abi 😀😀

Daha fena. 

Ersen şahin yazdı:

Volvolarda kronik sorun hiç duymadım 

Şu anda 90 model arabaların bile parçaları çok rahat bulunuyo usta ve parça sıkıntısı yaşayacağını sanmıyorum fakat bakım ve arızalar biraz tuzlu olabilir

Bakım ve arızası ucuz araç kalmadı ki, geçen tek nokte enjeksiyonlu 1.4 rönoya motor yaptılar, 45 lira para verdi eleman :shok:

Alptuğ Özcan yazdı:

ilk aracımda da ikinci aracımda da s40 olsun s60 olsun çok baktım ama kısmet olmadı bir türlü.

Bu kasayı da çok severim 2005-2008 olsa daha iyi tabi ama bütçe meselesi.

3. arabam bir Volvo olur inş.

Dayım ilk Volvo'sundan(2008 - S40) sonra 2012 model S60'a geçti sonra 2015 Mercedes E220 aldı ama şimdi tekrar Volvo'ya geçiş yapacağım diyor ;)

Benim bunu paylaşmış olmam bütçeden ziyade aracın temizliği ile alakalı. Model 10 yıl bantta kalmış, 2 kez makyaj yemiş. Aralarda ne farklar var onu inceliyorum şimdi :) 

İlkay Başaran yazdı:

Bu arabalar fotoğraftakinden daha alımlı oluyor gerçekte. Çok güzel bu kasalar. Birde sw olacaktı varya.

Abi V70 baya baktım ama oda çok büyük. Cidden çok büyük yani. 

Alptuğ Özcan yazdı:

Yalnız ilandaki aracın içi temizmiş baya. Bakım mı görmüş acaba

Gidip bakmak lazım, ama muhtemelen bir elden geçmiştir. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sanayiye gidip volvo ustalarına

Bunu bulmak öyle kolay  olsa bu konuyu açma gereği duymazdım :D 

Köksal Yılmaz yazdı:

Lpg si ne markaymış merak ettim

Herkes kendi aracındaki kitin en uyumlu olduğunu iddia ettiği için önem arz etmiyor pek. Enjektörler yavaş ise değişecek, bunu ve regülatörü kenarda masraf hanesine yazdım bile. 

Tamer Topaç yazdı:

Bunların 200 ps üstü, 6 vitesli makyajlı olanları var. Onlara bakabilirsin.

Motor aynı mı? 2.0T üzeri düşünmüyorum pek. Bu motor S40'da falan da var ya, sanki parçasını ustasını bulmak daha kolay olur gibi geliyor. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

ustasını bulmak

Sen al ben sesi şaşmazda bir ustaya götüreyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Murat Sahın yazdı:

Evet, bende tam o cevabı verir ve vazgeçirir diyordum, gaz verdi :D 

Şimdi hevesinin kaçmış olması lazım ama 😁 Alma demeliydik.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Yasaklar çiğnenmek içindir, al deyince esprisi kalmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Murat Sahın yazdı:

2 kez makyaj yemiş. Aralarda ne farklar var onu inceliyorum şimdi :) 

2 kere mi makyajlanmış.

hangi yıl aralıkları

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

2 kere mi makyajlanmış.

hangi yıl aralıkları

Rakiplerinin aksine S60, 9 yıl boyunca yalnızca birkaç makyaj operasyonu geçirmiştir. 2005 yılında makyajlanan S60'ın dış kısmında gövde rengi yan çıtalar, tamponlar, krom kaplamalar ve farlar; içinde ise orta konsol ve döşemeler yenilenmiştir. 2008 yılında son makyajını geçiren S60'ın ön ve arka tarafına büyük harflerle ve aralıklı olarak V-O-L-V-O yazısı eklenmiştir. İç mekanında yeni bir döşeme kullanılmıştır. Volvo'nun kendi radyo birimi HU-650 standart hale gelmiş ve HU-850 opsiyonel olarak eklenmiştir.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Volvo_S60#:~:text=Rakiplerinin aksine S60%2C 9 yıl,ön ve arka tarafına büyük

Oğuzkan Erışık yazdı:

Sen al ben sesi şaşmazda bir ustaya götüreyim. 

Tanıdık usta var diyosun yani? Doğru mu anlıyorum?

Metin Akbal yazdı:

Evet, şimdi herkes, hele de ÇAbi al deyine içimde bir kuşku oluştu "alda gör .... " denmiş gibi hissettim :D 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Yasaklar çiğnenmek içindir, al deyince esprisi kalmıyor. 

Aynen öyle oluyor, mondeo için bıyıklı sigortacı alma demişti. Aldım, bindim, sattım, hiç pişman olmadım :D Şimdi herkes al deyince bir kafam karışıyor yani

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...