İçeriğe Yönlendir

2004 S60 2.0T VOLVO?

Murat Sahın
Çözüme git Mustafa Tüfekçi tarafından,

Recommended Posts

Alptuğ Özcan
Murat Sahın yazdı:

Rakiplerinin aksine S60, 9 yıl boyunca yalnızca birkaç makyaj operasyonu geçirmiştir. 2005 yılında makyajlanan S60'ın dış kısmında gövde rengi yan çıtalar, tamponlar, krom kaplamalar ve farlar; içinde ise orta konsol ve döşemeler yenilenmiştir. 2008 yılında son makyajını geçiren S60'ın ön ve arka tarafına büyük harflerle ve aralıklı olarak V-O-L-V-O yazısı eklenmiştir. İç mekanında yeni bir döşeme kullanılmıştır. Volvo'nun kendi radyo birimi HU-650 standart hale gelmiş ve HU-850 opsiyonel olarak eklenmiştir.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Volvo_S60#:~:text=Rakiplerinin aksine S60%2C 9 yıl,ön ve arka tarafına büyük

bilmiyordum bu detayı, makyajlar kısıtlı olduğu için fark edememişim

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Murat Sahın yazdı:

Motor aynı mı? 2.0T üzeri düşünmüyorum pek. Bu motor S40'da falan da var ya, sanki parçasını ustasını bulmak daha kolay olur gibi geliyor. 

2,0 5 silindir. Aynı motor, biraz kurcalamış ve yeni şanzıman eklenmiş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Zafer Bakar yazdı:

Olur olur bineriz

Ayda 4000 km çeviriyorum, aklımdaki soru işaretleri kalkmadı, halen bunu almakla ne kadar risk almış olacağım konusunu çözemedim yoksa şimdiye kadar yeni araç tanıtımını yapmış olurdum :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ayda 4000 kullanan birinin bu arabayı alması bence hata olur.

Ayda çalışmaz çünkü bu :crazy:

• Mutlu 11
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Murat Sahın yazdı:

Ayda 4000 km çeviriyorum, aklımdaki soru işaretleri kalkmadı, halen bunu almakla ne kadar risk almış olacağım konusunu çözemedim yoksa şimdiye kadar yeni araç tanıtımını yapmış olurdum :biggrin:

Hoşumuza gitmezse veririk geri. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Zafer Bakar yazdı:

Hoşumuza gitmezse veririk geri. 

1 sene ilanda durur artık.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mustafa Tüfekçi

Uzun yol için alınır ama 2.0t diye çok aldanma. İsveç çeliği tonajlı.

Yakıt ve performans beklentisi karsilanmaya bilir. Ankara'da parça usta sıkıntısı olmaz da  Tofaş bakar gibi bakarlarsa uğraştırır.

Bizim komşuda var.  İzmit'te buji bulamadı :) Tofaş gibi biniyorlar. Tekleye mekleye.

Bakımsız olana denk gelinmemesi gerek. Hani bı geyik var ya fordda da Volvo motoru var diye hani st serisi. :P 5 silindir turbo. Bana kalırsa onlar da verimli denemez yani yakıt performans olarak.

bı tane S60 turbo bişi ile denemiştim c230 u. Hatta şoför değişip denedik. Ben volvoya geçtim Süha abi mersoya. Hani abartı gelecek ama Tofaş performansi vardı  iki araba arasında :)

o kalmış aklımda. 

güvenlik vs kaygısı ile alınır mı alınır. Zaten volvonun performans beklentisi yenilerde de hız limiti ile anlaşılabilir. İçinden sağ çıkılacak üretim kafası ile yapılmış.

zaten fiyatı ve premium algısı ile hedef kitlesi dar.

ilandaki temiz duruyor resimlerde.

ama o paraya zorlasak uzay kasa Vectra alınıyor. Ki onun meraklısı daha çok.

400 500 bandında bulunup alınmaması gereken bir model . Heves kırmak değil amacım. Golften sonra başta zevkli gelip sıkılınca nerden aldım ki denecek gibi bir araba

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Uzun yol için alınır ama 2.0t diye çok aldanma. İsveç çeliği tonajlı.

Yakıt ve performans beklentisi karsilanmaya bilir. Ankara'da parça usta sıkıntısı olmaz da  Tofaş bakar gibi bakarlarsa uğraştırır.

Bizim komşuda var.  İzmit'te buji bulamadı :) Tofaş gibi biniyorlar. Tekleye mekleye.

Bakımsız olana denk gelinmemesi gerek. Hani bı geyik var ya fordda da Volvo motoru var diye hani st serisi. :P 5 silindir turbo. Bana kalırsa onlar da verimli denemez yani yakıt performans olarak.

bı tane S60 turbo bişi ile denemiştim c230 u. Hatta şoför değişip denedik. Ben volvoya geçtim Süha abi mersoya. Hani abartı gelecek ama Tofaş performansi vardı  iki araba arasında :)

o kalmış aklımda. 

güvenlik vs kaygısı ile alınır mı alınır. Zaten volvonun performans beklentisi yenilerde de hız limiti ile anlaşılabilir. İçinden sağ çıkılacak üretim kafası ile yapılmış.

zaten fiyatı ve premium algısı ile hedef kitlesi dar.

ilandaki temiz duruyor resimlerde.

ama o paraya zorlasak uzay kasa Vectra alınıyor. Ki onun meraklısı daha çok.

400 500 bandında bulunup alınmaması gereken bir model . Heves kırmak değil amacım. Golften sonra başta zevkli gelip sıkılınca nerden aldım ki denecek gibi bir araba

Beklenti güvenlik, donanım, konfor. Tabiki performans beklentimde var ama bu uçsun kaçsından ziyade bindiğim golf kadar gitse bana yeter ki o kadar da gider diye düşünüyorum. Yakıt konusunda 15 litre civarı lpg ortalama tahmin ediyorum. Mevcut akaryakıt fiyatları ile 1.6 110luk tdci ile hemen hemen aynıya gelir TL olarak bakınca. Yanlış mı hesap ediyorum?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Murat Sahın yazdı:

Beklenti güvenlik, donanım, konfor. Tabiki performans beklentimde var ama bu uçsun kaçsından ziyade bindiğim golf kadar gitse bana yeter ki o kadar da gider diye düşünüyorum. Yakıt konusunda 15 litre civarı lpg ortalama tahmin ediyorum. Mevcut akaryakıt fiyatları ile 1.6 110luk tdci ile hemen hemen aynıya gelir TL olarak bakınca. Yanlış mı hesap ediyorum?

Bu şekilde mutlu eder. Ankara da usta servis parça da dert olmaz. Hanene hayırlı olsun 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

B5.5 niye bakmıyon sen abi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ankara'da parça da usta da bulursun ama tansiyonun olmaması lazım, çünkü tuzlu olur, dokunur. :)

Ancak bence senin tarzına ters bir araç. Bir yıl binip km'si 3xxxx olup satmaya kalkınca zor satarsın. 

Bence bu araç uzun yol yapan adamın aracı. Senin kullanma şekline göre b ya da c sınıfı bir araç daha çok işine yarar. 

Olur da alıp satarsan en çok arayacağın şey herhalde koltuklarının rahatlığı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

B5.5 niye bakmıyon sen abi?

B5,5'den anlayan bir arkadaş var, telefonuma bakmıyor ondan olabilir :D 

Mahmut Yıldız yazdı:

Ankara'da parça da usta da bulursun ama tansiyonun olmaması lazım, çünkü tuzlu olur, dokunur. :)

Ancak bence senin tarzına ters bir araç. Bir yıl binip km'si 3xxxx olup satmaya kalkınca zor satarsın. 

Bence bu araç uzun yol yapan adamın aracı. Senin kullanma şekline göre b ya da c sınıfı bir araç daha çok işine yarar. 

Olur da alıp satarsan en çok arayacağın şey herhalde koltuklarının rahatlığı olur. 

B bana uymaz abi, kibrit kutusu kadar, golf bile küçük geliyor :) Minimum 5-6 yıl binmeyecek olsam volvo bakmazdım abi. Pahalı olur tamiri parçası falan ama standart araçlara göre ne kadar pahalı olur. Atıyorum %20 fazla olacaksa bakım tamir maliyetleri çok kafaya takmam, ama mesela aracın kronik sorunları var mı varsa neler, yapılabiliyor mu falan gibi sorularıma da cevap bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Murat Sahın yazdı:

Minimum 5-6 yıl binmeyecek olsam volvo bakmazdım

Ben en çok buna takıldım zaten. Forumdan hatırladığım kadarıyla daha sık araç değiştiriyorsun. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bende v70 2.0t kullanmıştım uçar kaçar kali yoktu, hatta oldukça cansızdı. ama çok rijit bir arabadır bence. burulmuyor ve esnemiyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu yoklukta maddi zor günler geçirilen günlerde eski volvo almak fantazi . kusura kalmayın dost acı söyler :D 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Gök yazdı:

bu yoklukta maddi zor günler geçirilen günlerde eski volvo almak fantazi . kusura kalmayın dost acı söyler :D 

Fantazi değil bence, ama çok riskli. İşte tam bu riskin boyutunu kestiremiyorum :D T

Yani golf gibi sanayiye çok yolu düşmeyecek bir araçsa aradaki işletme farkına katlanılır ama işte sanayiden çıkartabilir miyiz bilemiyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buna kaskoyu sadece iki şirket yapar.. bazı şartlara göre de 2 şirket daha yapar. % 50 hasarsızlık indirimi olması gerekir. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...