İçeriğe Yönlendir

Çakma Otosan Filtreler

Mustafa Kaplan20

Recommended Posts

Mustafa Kaplan20

Herkese selamlar dostlar, ilk defa başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyoru. Ford Connect için n11 üzerinden komple filtre seti aldım, elime ulaştı ve adeta şok geçirdim. Fomoco'nun çakmasının olduğunu duymuştum ama Otosan filtrenin de çakması olduğunu ilk defa gördüm. Diyeceksiniz nasıl anladın, yağ filtresinin boyası reklamcıların bozuk ofsetleriyle basılmış gibi dağınık ve titremiş şekildeydi, ayrıca filtrede 9 delik vardı ki orjinal filtrede 6 delik bulunur, işin kötüsü delikler çapaklıydı yapan sahtekar hiç özen göstermemiş. Ama esas vurucu darbe etiketindeydi, filtre Otosan ama üretim Köln fabrikası😂. Fomoco olsa anlarım, ne zamandan beri Otosan'ı Almanya'daki fabrika üretiyor? (Ki kutusuz geldi, insan en azından sahte de olsa bi kutu yaptırır😅

Ayrıca polen filtresi de çakma çıktı, üzerinde "Ford Orijinal Yedek Parçası" yazıyor. hava filtresi orjinal dediler markasız muadil çıktı... Bu arada yağ filtresi adeta teneke konserve gibi hafifti, polen filtresi de elek gibiydi. Kısacası parçaları, ağırlıklarını bilmesem ayaküstü dolandırılacaktım. İade sürecini başlattım, hadi ucuza aldım dolandırıldım diyeceğim ama 300-400 bandındaydı fiyatı. 

20230713_004352.jpg

20230713_004417.jpg

20230713_004336.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Kaplan20

Hocam ben şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım, belli başlı mağazalar var isim vermek gibi olacak ama uzman parça, serdar ford antalya, online yedek parça, aktürk ford... bunların n11 sitelerinden indirimli bir şekilde bir çok defa alışveriş yaptım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. İlk defa farklı bir satıcıdan aldım o da kötü bir tecrübe oldu diyelim. Hadi ben anlıyorum, ya anlamayan insanları çok güzel tokatlıyorlar

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Malisev çakma ürünler bol miktarda var dikkatli olmak lazım bilindik güvenilir satıcılardan almak lazım. Ford Toptancısı diye bir yer var her zaman oradan alırım şimdiye kadar en ufak bir sorun ile karşılaşmadım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mustafa Kaplan20 yazdı:

hadi ucuza aldım dolandırıldım diyeceğim ama 300-400 bandındaydı fiyatı. 

E ucuzmuş işte :)

Geçmiş olsun.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu sahtekarlık milletin malına kasten zarar vermekten başka bir şey değil. Organize bir suç bu. Devletin buna müdahil olması lazımda, ne zaman. Korkudan yağ alamıyoruz. Var mı böyle bir şey yahu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Kaplan20

Fatih Sarıkaya yazdı:

Korkudan yağ alamıyoruz

Yağ konusu aslında artık çok da sıkıntı değil, Castrol'ün, Mobil'in n11'de resmi distribütör sayfası var, Opet, Liqui Moly vb... diğer firmaların kendi resmi web siteleri var. Ha param çok diyorsanız yetkili servislerden de alınabilir. Zaten resmi sayfalar da sahte satıyorsa biz ölelim😅

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Antep te sanayide Focus için hava filtresi alacaktım. Satıcıya söyledim isteğimi. Dedi ki orijinal Otosan yok çakma Otosan var , çok satıyoruz sıkıntısız mal 😉

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Filtron filtre alıyorum ben çünkü markalı ürünlerin çakma geleceği aşikar.Sanayide elf 5/30 650 lira N11 de 450 lira neden bu fark diyorum ana bayiyiz biz diyor sanayidekine soruyorum valla kazandığımız 80 - 100 lira .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mustafa Kaplan20 yazdı:

Hocam ben şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım, belli başlı mağazalar var isim vermek gibi olacak ama uzman parça, serdar ford antalya, online yedek parça, aktürk ford... bunların n11 sitelerinden indirimli bir şekilde bir çok defa alışveriş yaptım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. İlk defa farklı bir satıcıdan aldım o da kötü bir tecrübe oldu diyelim. Hadi ben anlıyorum, ya anlamayan insanları çok güzel tokatlıyorlar

Mağaza adını yazarsanız daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tolgahan Doğru yazdı:

Antep te sanayide Focus için hava filtresi alacaktım. Satıcıya söyledim isteğimi. Dedi ki orijinal Otosan yok çakma Otosan var , çok satıyoruz sıkıntısız mal 😉

hava filtrelerinin hepsi aynı bana göre... en ucuz ne bulursam takıyorum. 3000 4000 km kullan at hesabı. orijinali önemsiz. ama yakıt filtresi ve en çok yağ filtresi önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Psa da orjinal ambalajında yan sanayi tabiri vardı. Fordda da başlamış demek.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Psa da orjinal ambalajında yan sanayi tabiri vardı. Fordda da başlamış demek.

ml350cdi için yan sanayi filtre aldım, orijinal kutuda geldi hologramlı filan :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Doğan Arşiray yazdı:

hava filtrelerinin hepsi aynı bana göre... en ucuz ne bulursam takıyorum. 3000 4000 km kullan at hesabı. orijinali önemsiz. ama yakıt filtresi ve en çok yağ filtresi önemli.

Çoğu gitmiş azı kalmış, hava da kaliteli olsa nolur yani :D 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

Yakıt tüketimi yüzde 2 arttırsa ,kaliteli filtre parasını telafi etmez mi? Malum yakıt  pahalı. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Yakıt tüketimi yüzde 2 arttırsa ,kaliteli filtre parasını telafi etmez mi? Malum yakıt  pahalı. 

ucuz filtre nasıl daha ucuz olabilir? tabiki ince olursa. bu da performansı arttırır :D

Köksal Yılmaz yazdı:

Çoğu gitmiş azı kalmış, hava da kaliteli olsa nolur yani :D 

ml350cdi ın yan sanayi filtresi 1050 tl hocam...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hepsiburada’da sahte dyson süpürge satılıyor. Alıcı bile 1 sene sonra anlıyor durumu. Filtre ne ki :) 

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hepsiburada’da sahte dyson süpürge satılıyor. Alıcı bile 1 sene sonra anlıyor durumu. Filtre ne ki :) 

Bize bile sahte Samsung SSD çaktılar. Stoğa aldığımız için kullanmaya kalktığımızda durumun farkına vardık ki, artık satıcı ortada yoktu.

• Mutlu 6
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Erdem Doğan yazdı:

N11 den paspas almam, filtre almak iyi cesaret. 

Satıcılara ve yorumlara dkkat etmek lazım, N11  benim için en güvenilir alışveriş sitesidir, olumsuz yorumlarınızı hakaret vs olmadığı sürece yayınlar, mesela hb bu konuda objektif değil, ürün alacağım mağazanın kendi sitesi, etbis kaydı var mı, mutlaka sorgularım, alacağım ürünü ilk N11 de araştırırım. En son mann hava filtresi aldım mesela, orjinal faturalı ürün. Sorunlarda mutlaka kanıtlarıyla birlikte müşteri hizmetlerine ulaşırsanız yardımcı oluyorlar tabi tüketici hakları yönünden haklı konumdaysanız.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mustafa Yanar yazdı:

Satıcılara ve yorumlara dkkat etmek lazım, N11  benim için en güvenilir alışveriş sitesidir, olumsuz yorumlarınızı hakaret vs olmadığı sürece yayınlar, mesela hb bu konuda objektif değil, ürün alacağım mağazanın kendi sitesi, etbis kaydı var mı, mutlaka sorgularım, alacağım ürünü ilk N11 de araştırırım. En son mann hava filtresi aldım mesela, orjinal faturalı ürün. Sorunlarda mutlaka kanıtlarıyla birlikte müşteri hizmetlerine ulaşırsanız yardımcı oluyorlar tabi tüketici hakları yönünden haklı konumdaysanız.

Üreticiye yetkili satici sorarim sonra direkt kendisinden alirim. Sonucta N11 e komisyon veriyor. Disardan daha ucuza satar. Problem N11 sitesinde degil bu arada, saticinin dogru firma olup olmadigi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Ferhat Yavuz yazdı:

Filtron filtre alıyorum ben çünkü markalı ürünlerin çakma geleceği aşikar.Sanayide elf 5/30 650 lira N11 de 450 lira neden bu fark diyorum ana bayiyiz biz diyor sanayidekine soruyorum valla kazandığımız 80 - 100 lira .

Iskontosuz kardir onun dedigi. Firmadan aldigi iskontoyu söylemezler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Doğan Arşiray yazdı:

ucuz filtre nasıl daha ucuz olabilir? tabiki ince olursa. bu da performansı arttırır :D

ml350cdi ın yan sanayi filtresi 1050 tl hocam...

1.3 mj ile aynı mı olsun, ah şu saraylılar :D 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...