İçeriğe Yönlendir

2019 Kuga 1.5 TDCI Otomatik Sizin Araç Ne Kadar Yakıyor?

Atilla Yıldırım

Recommended Posts

Mustafa Yanar
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir çok arkadaşımız test etti. S mod tüketimi artırmıyor.  

Benim arabamın 9100 km ortalaması 5 litre. 
Yolda Tın tın giden biri değilim. 
Her yolda %90 oranla maksimum hız sınırlarında giderim. 
Hız sınırlarını da uzun süreli asla geçmem. 
Bölünmüş yolda 120’ye otoyolda 140’a sınırlarım. 

Konuya cevaben özetle; 

Düşük devir her zaman ekonomik değildir. Benim aracım 2500 devirde daha verimli.  
Muhtemelen sizinkiler de öyledir.  
Tork eğrileri grafikleri vs bilimsel olarak doğru olabilir ancak pratikte işler değişiyor. 

Abi manuel ile otomatik yakıt yönünden 1 litre civarı fark normal, ben az yaktıracağım diye yavaş tın tın gidecek sabırda değilim.C5 en az yakan D sedan zaten, onunla yakot yönünden yarışmak gibi niyetim yok, sedan araca inip binmek bile ayrı eziyet.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Yanar yazdı:

Abi manuel ile otomatik yakıt yönünden 1 litre civarı fark normal, ben az yaktıracağım diye yavaş tın tın gidecek sabırda değilim.C5 en az yakan D sedan zaten, onunla yakıt yönünden yarışmak gibi niyetim yok, sedan araca inip binmek bile ayrı eziyet.

Konu yakıt ama

C5'i gidip bir daha öpeceğim :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konu yakıt ama

Abi c5 ile basa basa 170-180 gibi hızlarla uzun yol yapsan ne olur tüketim? Hiç dizelim olmadı detayını bilmiyorum . Ben bu şekilde gittiğimde epey tüketiyor da. Çeşme’den  yola çıkıp depoyu doldurup balıkesire gelmeden depomun bittiği oluyor😈

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Cem Işık yazdı:

Abi c5 ile basa basa 170-180 gibi hızlarla uzun yol yapsan ne olur tüketim? Hiç dizelim olmadı detayını bilmiyorum . Ben bu şekilde gittiğimde epey tüketiyor da. Çeşme’den  yola çıkıp depoyu doldurup balıkesire gelmeden depomun bittiği oluyor😈

Dizeller o konuda avantajlı makas daha dar çok bassan da aşırı yakmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konu yakıt ama

Bende gidip Captura sarılacağım 🙂 

Bu arada uzun yolda  B Suv ufaklık Captur yerine Kuga kullanmak isterdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cem Işık yazdı:

O şekilde uzun süre gidip test etmedim.. Ancak gözlemlerime göre belki 6-6,5 olur. 

Deneyelim.. Yapalım bi İzmir.. 

Mustafa Yanar yazdı:

sedan araca inip binmek bile ayrı eziyet.

C5, toyotalar, hondalar gibi alçak bir araç değil.

4 yıl boyunca Qashai de kullandım.. 

Birine eğilip oturuyorsun, diğerine asılıp çıkıyorsun.. Tamamen tercih meselesi.. 

Ben ikisini de seviyorum.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aytac Sakal yazdı:

Bende gidip Captura sarılacağım 🙂 

Bu arada uzun yolda  B Suv ufaklık Captur yerine Kuga kullanmak isterdim.

Bir kuga bir C5 im olsa,, uzun yola C5 ile şehir içine kuga ile gitmek isterim. 

Ha C5'ten sonra bakarsın yüksek araç alırım. Karşı değilim.. 

Hepsinin keyfi ayrı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir kuga bir C5 im olsa,, uzun yola C5 ile şehir içine kuga ile gitmek isterim. 

Ha C5'ten sonra bakarsın yüksek araç alırım. Karşı değilim.. 

Hepsinin keyfi ayrı. 

Hayırlısı Olsun hepimiz için.

Mehmet Bey Captur = Mantık Şehir dışında ben 3,6 ya düştüm ama çaba gösterdim.Captur Focus tadı vermiyor belki kişiye göre değişir ama yüksek araç Sedan yada Hb sürüş zevkini vermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Aslolan bindiğin araçtan zevk alıyor musun? Onun dışında uzun yolda 0,5 litre az yakacağım diye çok da uğraşmaya gerek yok diye düşünüyorum. 1000 km ol yapan birisi 150-200 tl nin hesabını yapıyorsa işi zor. Dün opetten iki tane 0,5 litrelik su aldım yolda 19 TL.

Örneğin ben uzun yolda 4,5 litre yakan B suv veya sedan yerine 5,5 - 6 litre yakan C suv tercih ederim. Tabii ki bu benim düşüncem. Kimi de sedanla yolculuğu sever.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Fikret Özsoy yazdı:

Aslolan bindiğin araçtan zevk alıyor musun? Onun dışında uzun yolda 0,5 litre az yakacağım diye çok da uğraşmaya gerek yok diye düşünüyorum. 1000 km ol yapan birisi 150-200 tl nin hesabını yapıyorsa işi zor. Dün opetten iki tane 0,5 litrelik su aldım yolda 19 TL.

Örneğin ben uzun yolda 4,5 litre yakan B suv veya sedan yerine 5,5 - 6 litre yakan C suv tercih ederim. Tabii ki bu benim düşüncem. Kimi de sedanla yolculuğu sever.

Şehir dışında ne yakar merak ediyorum bunu hep yaparım Huy işte zaten Mazot farkınının fazlasını durduğumuz yerlerde keyif için yemek için harcıyoruz.Şehir içinde ekonomiye bakmam yürür geçerim...

Bu arada İzmir'de artık yarım Simit satılıyor herkes aynı imkanlara sahip değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Aytac Sakal yazdı:

Bu arada İzmir'de artık yarım Simit satılıyor herkes aynı imkanlara sahip değil.

Yanlış anlaşılma olmasın. 150-200 tl nin hesabını yapan derken maddi durumdan ya da cimrilikten bahsetmedim. Böyle bir şey söylemek veya ima etmek haddime değil. Sadece bu kendi düşüncemi söylemek içindi.

Yarım simit konusuna girmek bile istemem doğrusu, çok su götürür. İşin içine siyaset bile girer.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...