İçeriğe Yönlendir

Gelire Göre Trafik Cezası

Ali Darbaz

Recommended Posts

İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kanunların çıkış noktalarından biri de vicdandır hocam. Düşen plakayı almak için duran kişiye ceza yazılmaz. Aynı kanunlar içinde iyi bir avukat o polisi haksız duruma düşürebilir

Toplumun dürüstlüğü yerlerde olunca polis işi şansa bırakmamış. Bulduğu cüzdanı sahibine veren adam haber oluyor daha ne denir ki?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Müşteba Güneş

Trafikçilerin yanında maliyeden  memur da olacak galiba, yoksa kimin ne kadar geliri olduğunu anlamaları zor. Adam şahin kullanıyor müteahhit....Ülke deneme tahtasına döndü. Adam gibi bir kural oluşturulup uygulamaya koyulamıyor. Kes kopyala yapıştır....Avrupada böyle, bizde de olsun, iyide adamlar yaya yolunda bile ceza yiyor, bizde hurraaaa geçiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kanunların çıkış noktalarından biri de vicdandır hocam. Düşen plakayı almak için duran kişiye ceza yazılmaz. Aynı kanunlar içinde iyi bir avukat o polisi haksız duruma düşürebilir

Burda ne demek istedin anlamadım. Muhtemelen yanlış anladın dediğimi. 

Memur arkadaşlardaki haksız uygulamalar malesef ülkenin bir gerçeği. Bu artıyor gibi. İşi vicdan işine bırakırsan kişiye özel uygulamalar alır yürür. Normal bir polis memuru bu durumda kanunen de ceza yazmaz. Kişinin beyanı var. Kaldı ki plaka yok diye yahut stop lambası yanmıyor diye ceza yazmadan önce vatandaş beyanı esas alınır süre tanınır. Kural olarak uygulanır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Müşteba Güneş yazdı:

Trafikçilerin yanında maliyeden  memur da olacak galiba, yoksa kimin ne kadar geliri olduğunu anlamaları zor. Adam şahin kullanıyor müteahhit....Ülke deneme tahtasına döndü. Adam gibi bir kural oluşturulup uygulamaya koyulamıyor. Kes kopyala yapıştır....Avrupada böyle, bizde de olsun, iyide adamlar yaya yolunda bile ceza yiyor, bizde hurraaaa geçiş.

Tc kimlik no ile halledilir Hocam Örneğin Maliye Standard cezaya kişinin gelirine göre önceden çarpan belirler.Memur Arkadaş Ceza yazacağı zaman Tc üzerinden Standardı yazar belirli Çarpan ile hesaplanır Miktar belli olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uygulaması hukuken mümkün olmayan bir durum.. 

Parayla imanın kimde olduğunu kimse bilmez. :)

Müteahhite ceza yazarken neye göre yazacak.. Yaptığı işin ancak % 10'u belgelidir.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Önce gelire göre vergi almayı başarabilelimde. De işte.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Muhittin Kaplan yazdı:

Önce gelire göre vergi almayı başarabilelimde. De işte.

Benden alınıyor 🍆

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Valla benden de alıyorlar. Hemde vermeden. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tabelayı görünce promil düşürebilen varsa biat edelim :) 

Düşürürüm. Cihazı al gel. Ama kibriti alırım elinden, otobüsle dönersin :fiuw:

Aytac Sakal yazdı:

Tc kimlik no ile halledilir Hocam Örneğin Maliye Standard cezaya kişinin gelirine göre önceden çarpan belirler.Memur Arkadaş Ceza yazacağı zaman Tc üzerinden Standardı yazar belirli Çarpan ile hesaplanır Miktar belli olur.

O olmaz öyle. Kim gelirini tam beyan ediyor ki?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Murat Sahın yazdı:

O olmaz öyle. Kim gelirini tam beyan ediyor ki?

Çalışan Bordrolu Kesim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Aytac Sakal yazdı:

Çalışan Bordrolu Kesim.

Sadece bordrolular diyelim ama memleket lafa geldiği zaman milliyetçiden geçilmiyor. 

Bedava milliyetçilik. Az masraflı. Sadece lafta. 

Dincilik de böyle. Peygamberin sakalını bırakmak mesela. Bedava bu masrafsız. Dürüstlüğünü örnek alan az ama. O maliyetli. Sakal kolay.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Aytac Sakal yazdı:

Çalışan Bordrolu Kesim.

İlkay Başaran yazdı:

Sadece bordrolular diyelim ama memleket lafa geldiği zaman milliyetçiden geçilmiyor. 

Bedava milliyetçilik. Az masraflı. Sadece lafta. 

Dincilik de böyle. Peygamberin sakalını bırakmak mesela. Bedava bu masrafsız. Dürüstlüğünü örnek alan az ama. O maliyetli. Sakal kolay.

Ağabeyler, özel sektörde primlerin doğru tutar üzerinden yattığına emin miyiz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Murat Sahın yazdı:

Ağabeyler, özel sektörde primlerin doğru tutar üzerinden yattığına emin miyiz?

En azından diğer mükelleflere göre çok daha doğrudur.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Aytac Sakal yazdı:

En azından diğer mükelleflere göre çok daha doğrudur.

Yok be abi, bir gün kısmet olur yüz yüze tanışırsak anlatırım sohbette :) İlk defa şu an çalıştığım iş yerinde aldığım maaşı net olarak bordromda gördüm ben. Tam zamanlı 2 asgari ücrete çalıştığım yer bile part time sigorta yapmış vaktinde. Herkes dolandırıcı. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Murat Sahın yazdı:

Yok be abi, bir gün kısmet olur yüz yüze tanışırsak anlatırım sohbette :) İlk defa şu an çalıştığım iş yerinde aldığım maaşı net olarak bordromda gördüm ben. Tam zamanlı 2 asgari ücrete çalıştığım yer bile part time sigorta yapmış vaktinde. Herkes dolandırıcı. 

İnşallah bende tanışmak isterim nasip olursa daha net anlatmak isterim birşeyleri 🙂.

Benim asıl üzen olan hep bu maaşlı çalışan kesime oluyor.Vergisini hiç sektirmeden ödüyor.Zaten böyle olmalı doğru olan herkese böyle olmalı tüm kesimlere uygulanmalı.Belki bana burada kızanlar olacaktır ama Vergi Affı diye bir şeyde olmamalı.Zaten Ülkenin büyük çoğunluğu artık asgari ücret alıyor yavaş yavaş maaşlar asgari ücret seviyesine iniyor bunu görüyoruz 

Ben neden Eyt yi kaçırdım biliyorlmusun MYO kaybettiğim zamanın yanında 8.9.99 kadar çalıştığım işyerleri sigortamı göstermediği için.Haklısın bu tam bir Dolandırıcılık bunu yapan Patronuma ben Hakkımı nasıl Helal Ederim ?.Elimde belge var çalıştığım dair imzalı kaşeli 5 yıl itiraz süresi koymuşlar kabul edilmiyor.

Ben Kurumsal bir şirkette çalışıyorum 20 yılı geçti bir şeyler doğru gidiyorki bu kadar süredir burdayım primlerin aldığım maaş üzerinden yatıyor şanslıyım.İnşallah diğer çalışanlarında benim kadar şansı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Yandakine sen geç diyeceğim.

polis ispat edememiş ama 26 bin lirayı yapıştırmış artı ehliyeti da almış :) 

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/ispat-et-arabayi-surdugumu-yan-koltuga-gecen-alkollu-surucu-saskina-cevirdi-42389087

google’da aratınca epey fazla yan koltuğa geçip ben sürmüyordum diyen alkollü çıkmış. Kafalar zehir :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

polis ispat edememiş ama 26 bin lirayı yapıştırmış artı ehliyeti da almış :) 

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/ispat-et-arabayi-surdugumu-yan-koltuga-gecen-alkollu-surucu-saskina-cevirdi-42389087

google’da aratınca epey fazla yan koltuğa geçip ben sürmüyordum diyen alkollü çıkmış. Kafalar zehir :) 

Senin attıkların başka şeyler. Alakası yok.
Ben 5 km ye tabela koysunlar yandaki alkolsüzle değişelim bari dedim. Yandaki alkolsüzle diyorum bak. Yana geçeyim ve ben sürmüyordum kardeşim ispatla demekle baya farklı. Haberdekine bakma sen, parası olsa hibrit corolla alacak gibi duruyor zaten :crazy:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...