İçeriğe Yönlendir

Gelire Göre Trafik Cezası

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Babam Sivas'dan İstanbula gelirken 5 nci vitesi bozuk olan arabayla sürat cezası yemiş. 2000 tl cezayı ödeyince arabayı bu cumartesi servise veremedik. 

Nasıl başardın Baba diyorum, 70 sınır olam yerde 92 km/h yapmış 4 ncü vitesde. 

4 vitesde 92 yaparken araba epey bağırıyor oysaki. Farketmedim diyor. Babam şöförlükten emekli ayda 8000 tl emekli maaşı alıyor. 1500 tl erken ödeme ile indirim aldı. Çok ama çok zoruna gitti. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

navigasyon da hız sınıırı uyarısı var faydalı uzun yolda

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bizim burada e 87 üzerinde (çanakkale  -  izmir asfaltı) 50 tane yaya geçidi var. Bunlara uymaya kalksak memleketin cari açığı artar. Ayvalık komilinin önündeki asfaltı bilen vardır 2 km de 2 tane yaya geçidi var radar da kuruyorlar ama radar 122 ye kuruluyor. Aslında bu yaya geçitlerinin saçma olduğunu trafik de biliyor. 100 le birine vurmayın yeterki diyor yaya geçidinde. 120 yi de geçmeyin. Üst geçit yapsalar kullanan olur mu? Tabiki hayır.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benzin de fazla yakmıştır 4 vitesle.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

@Ali Darbaz

radar cezası yemek için yola bakmıyor olmak lazım. Ya eds işareti vardır ya da yerde üçgen şeklinde fiziki radar uyarı tabelası. Babanız tabelalara bakmıyormuş. 

benim yediğim radarda tuzak vardı mesela. Haksızdım ama polis o tabelayı çok pis yere koymuştu. 

@İlkay Başaran

iller arası yollar otoban olmalı. Otobanlar yeterli mi diye anket yaptık forumda. Herkes yeterli demişti. Anlamak mümkün değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tuzak olacak elbette. Hız tabelasına göre gidicen radar tabelasına göre değil. Ülkede bu da yanlış. Radar her yerde olabilir de olmayabilir de olmalı… korku içinde sürmelisin 🎃

Rasyonel olan budur

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Ali Darbaz

radar cezası yemek için yola bakmıyor olmak lazım. Ya eds işareti vardır ya da yerde üçgen şeklinde fiziki radar uyarı tabelası. Babanız tabelalara bakmıyormuş. 

benim yediğim radarda tuzak vardı mesela. Haksızdım ama polis o tabelayı çok pis yere koymuştu. 

@İlkay Başaran

iller arası yollar otoban olmalı. Otobanlar yeterli mi diye anket yaptık forumda. Herkes yeterli demişti. Anlamak mümkün değil. 

Bu mantıkla alkol kontrolü de tabelalı olsun. 5 km önce tabela olsun ve alkollü isek sürücü değiştirelim.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Bu mantıkla alkol kontrolü de tabelalı olsun. 5 km önce tabela olsun ve alkollü isek sürücü değiştirelim.

Tabelayı görünce promil düşürebilen varsa biat edelim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yandakine sen geç diyeceğim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

yanında uygunsuz biri varsa. Ehliyeti yok yani belki :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Durur?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

şişede durduğu gibi mi 😂 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yanında uygunsuz biri varsa. Ehliyeti yok yani belki :)

U dönsek? Durup aracı bırakıp yürüsek ters istikamete? İstanbulda tünel çıkışına mı kuruyorlar hep çevirmeleri?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İçmesek? (Kalkmasak karikatürü şeysi)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

U dönsek? Durup aracı bırakıp yürüsek ters istikamete? İstanbulda tünel çıkışına mı kuruyorlar hep çevirmeleri?

bölünmüş yol. Dönüş şeysi yok mesela :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bölünmüş yol. Dönüş şeysi yok mesela :) 

Of ya

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Durup aracı bırakıp

İStanbulda? duracak yer bulacan he? bir de bırakacan ? geri dönünce jantı felan unuut

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

İStanbulda? duracak yer bulacan he? bir de bırakacan ? geri dönünce jantı felan unuut

jant? Çekiciyle alırlar yol kenarındaki arabayı. Direkt jilete :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Yav düne kadar gidemiyoruz şöyle trafik var diyordunuz, şimdi duracak yer yok trafik manyak akıyor diyorsunuz. Ne içtiniz üfleyin bakalım. 

Vıızzzzt - üfleyin! :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

trafik manyak akıyor diyorsunuz.

motor ciğerli ise akıyor, kaldırımlar ne güne duruyor

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
İlkay Başaran yazdı:

1980 li yıllar Babam ile amcam yolda giderken babam arabadan ses geliyor durup kontrol ediyorlar sorun yok devam ediyorlar. Durumu ilerideki ekip arabası görüyor ve bizimkileri durduruyor ehliyet, ruhsat derken eksikleri yok illa ceza yazacaklar siz niye durdunuz sürücü değiştiniz birinizin ehliyeti yok diyorlar bizimkiler yok yapmadık, yaptınız yapmadınız iş uzuyor. En son babam yaptıysak yaptık ne olacak ikimizinde ehliyeti var deyince devam edip gidiyorlar.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

1980 li yıllar Babam ile amcam yolda giderken babam arabadan ses geliyor durup kontrol ediyorlar sorun yok devam ediyorlar. Durumu ilerideki ekip arabası görüyor ve bizimkileri durduruyor ehliyet, ruhsat derken eksikleri yok illa ceza yazacaklar siz niye durdunuz sürücü değiştiniz birinizin ehliyeti yok diyorlar bizimkiler yok yapmadık, yaptınız yapmadınız iş uzuyor. En son babam yaptıysak yaptık ne olacak ikimizinde ehliyeti var deyince devam edip gidiyorlar.

bizim ofisten abinin işe gelirken arka plakası düşüyor. Düştüğünü anlıyor, yavaşlayıp kenarda duruyor. İstanbul içi otoban yolu. İnip yürüyerek plakayı alacak. İnmesiyle yanında polis arabası duruyor. Plakan yok deyip ceza yazıyor. Düştü az geride onu almaya gidiyorum diyor. Polis hadi len deyip yazıyır cezayı. İkna olmuyor :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Çevirmenin yanından geçip ileride U dönüşü yaptım, tekrar çevirmeye girecekken 2. Bir U dönüşü yaptım tekrar 100 metre gitmeden etrafım sarılmıştı :crazy: arabada çoluk çocuk olunca derdimi kolay anlatmıştım.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bizim ofisten abinin işe gelirken arka plakası düşüyor. Düştüğünü anlıyor, yavaşlayıp kenarda duruyor. İstanbul içi otoban yolu. İnip yürüyerek plakayı alacak. İnmesiyle yanında polis arabası duruyor. Plakan yok deyip ceza yazıyor. Düştü az geride onu almaya gidiyorum diyor. Polis hadi len deyip yazıyır cezayı. İkna olmuyor :) 

cezayı tamam yaz ben alıp geleyim plakayı şeklinde davranabilirdi. 

İşte adalete polise memura hakime güvenebilmek burda önemli. Ülkenin ülke gibi ülke olması.  

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

cezayı tamam yaz ben alıp geleyim plakayı şeklinde davranabilirdi. 

İşte adalete polise memura hakime güvenebilmek burda önemli. Ülkenin ülke gibi ülke olması.  

Kanunların çıkış noktalarından biri de vicdandır hocam. Düşen plakayı almak için duran kişiye ceza yazılmaz. Aynı kanunlar içinde iyi bir avukat o polisi haksız duruma düşürebilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...