İçeriğe Yönlendir

İlk Motorum : Suzuki V-Strom 250

Emin Önal

Recommended Posts

Emin Önal

Çoook bile ertelenmiş, geç kalınmış bir hikaye ☺️ Sonradan farkettim ki sürekli kendime bahaneler üretmiş, gereksiz yere ertelemişim bu sevdayı. 3 ay önce bir gece otururken bu sefer karardan dönmek yok deyip ertesi sabah ilk iş sürücü kursuna kayıda gittim. (A sınıfı)  Aynı gün (daha ne ehliyet ne motor var) ekipman işini hallettim ! Önce sürücünün kursunun dersleri, sonrasında academy eğitimleri ile mt7 ile girdiğimiz sınavda ehliyeti kaptık. Yola düşük bütçe çançinçon scooterlara bakarak başladım ama ezelden beri scooter ın tarzım olmadığını biliyordum aslında. Academy de gördüklerimden sonra daha iyi anladım ki benim tarzım adventure. Hocanın yönlendirmesi, benimde tüm isteğime yanıt vermesi nedeniyle bütçeyi kasıp bu modelde karar kıldım ve arayışa geçtim. Allah ta gönlüme göre verdi herhalde.

Makine 2020 model. 2600km. de aldım.

Teslim aldığım an;

FE3AAAFD-5489-45FF-A807-5C3896D660EB.jpeg.96605d8eee80766b259a816e17f44a83.jpeg

5 dk. Sonrası ☺️

44ED3F9B-701E-4ED9-917A-C1168040A5DC.jpeg.0f9e1d7dc0fcf671d99b69090e52f4fa.jpegF43DA585-F5D9-4A8F-BBBF-A33176F26515.jpeg.cbf2c0a11ee2f0cba29ca2af53a8e099.jpeg

Başlangıç için 250cc den büyük düşünmüyordum. V-strom dan başka bu cc ve tarzda çift silindir makine yok diye biliyorum. Titreşim neredeyse sıfır haliyle. Motor çok dengeli. Kontrolü benim gibi acemi için bile çok kolay oldu. İri görünüyor ama dar bir yapısı var, şehiriçinde büyük avantaj. Artçı alanı da benim için önemliydi, o konuda da epey konfor sunuyor. Şehiriçi yakıt ortalaması 3,3lt gösteriyor ki depo ölçümü de aynı. Bu tarzda yuvarlak far tasarımı başka yok gibi, uzun gagası ile baktıkça kendini beğendirdi bana. 

3 hafta oldu alalı, bugün 3.950km olduk. Her gün işe git-gel yapıyorum 50km. 2 hafta sonu da Büyükçekmece ve Ağva kaçacağımız oldu hanım ile.

Tur camı, orta sehpa, orijinal topcase, elcik koruma, elcik ısıtma, motor-grenaj-radyatör koruma, telefon tutucu ve branda gibi epey aksesuarı var. Ben Disk kilidi ve intercom aldım sadece. Çakarlı led, çakarlı sis, orta ve yan tank pad eklemek istediklerim. 

Hem motor hem zincir çok kirli idi. İlk bıcıbıcımızı yaptık bugün. Motul ile zincirimiz yağlandı. Motul motor yağı ve hava filtresini eski sahibi hediye etmişti, ilk fırsatta km.si gelmedi ama yıllık bakımını yaptıracağım. 

302E7EA7-717A-4F03-A43F-5D83A9380839.jpeg.94cb5001d9cf4a03fb00a37df39c7e33.jpegAD7BBB30-B59C-4272-A3FA-7BB51B459726.jpeg.a2c253b5166f9a699151294561b634e0.jpeg7E1FA329-E21B-45DD-8926-8BC7A533953A.jpeg.bb0bac5de3d8243524a4afedcfd7c981.jpegE2C527BA-3C48-41DE-894C-663DA2D17D7B.jpeg.d267d2cb49f9bc0a92191b4a3286a37e.jpeg
BCB302BE-F39E-484D-B3EF-DE7F8455A908.jpeg.570bc04b8504e1fec5d7327e49dd995a.jpeg

Görüş ve önerilerinizi beklerim. 
Heyecan büyük, anlamışsınızdır.
Görüşürüz ✌️ 

72C01EE5-F4C8-4158-BE79-D8E2851E4FBB.jpeg.2c6c0bb33fd4b0d6060f2ee88f54dc44.jpeg

• Beğen 30
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun.  
Satarken haberimiz olsun. 
Çocuklar ehliyet alırken ben de motor ehliyeti alacağım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Kopsun diyim ne diyim

Boşver milletin ekipmanını kopartmakla uğraşmayı. Bir Hayabusa olmasa da şöyle bir 1050 xt yakışır sana :) 

3.webp?v=23d3d

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yurdaer Elay yazdı:

Boşver milletin ekipmanını kopartmakla uğraşmayı. Bir Hayabusa olmasa da şöyle bir 1050 xt yakışır sana :) 

3.webp?v=23d3d

Böbrek kaç para?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Makine tam ideal bence, hem boyutu hem tüketim değeri çok iyiymiş. Ayrıca yakışıklı da. Maşallah 🧿 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın.

Önemli olan hayallerini gerçekleştirmek. Ne mutlu ki gerçekleştirebilmişsin. Mutlu ve güzel günlerde kullanın. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güle güle bin hayırlı olsun. Japon, kalitesini hep hissettiriyor. 

Eğitim alman çok yerinde olmuş.

Telefon tutucuyu mümkünse kullanma bence. Lastik basınçları önemli. Kask kameran olması iyi olur, en son model olması gerekmez gopronun eski modelleri bile fazlasıyla yeterli.

Keyifli sürüşler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Hayırlı olsun çok güzel seçim. Artık yeni bir üzüntü kaynağınız oldu hayırlı olsun. (Hava bozuk olunca motpra binememenin üzüntüsü)

İnazumadaki blok vardı bunda sanırım. Ş.arası daha yüksek tüketiyor. 

Motorun zevki de zaten köy yollarında çıkıyor ve bunun yüksek karter yapısı bozuk yollara girelim hadi diyor sürekli. Ben 2 kere oturttum benimkini arazide karnının üzerine.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
İlkay Başaran yazdı:

Hayırlı olsun çok güzel seçim. Artık yeni bir üzüntü kaynağınız oldu hayırlı olsun. (Hava bozuk olunca motpra binememenin üzüntüsü)

Motorun zevki de zaten köy yollarında çıkıyor ve bunun yüksek karter yapısı bozuk yollara girelim hadi diyor sürekli. Ben 2 kere oturttum benimkini arazide karnının üzerine.

Arazi koşullarında kullanmadan önce ön amortisörlere koruma yoksa çorap takmanızda fayda olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Selçuk Keleş yazdı:

Arazi koşullarında kullanmadan önce ön amortisörlere koruma yoksa çorap takmanızda fayda olabilir. 

Benimki pek uygun değil zaten araziye. Crf 250 ya da sizdeki uygun olabilir. Xt 660 tenere niyetleniyorken fena uçtular bir anda. 140 bine abslileri vardı 5 ay önce 250 olmuşlar :blink:

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hayırlı olsun hocam. zehir yayılmış anlaşılan

Zehir binlerce yıllık evrimden geliyor. At.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

ama atın dört ayağı var

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ama atın dört ayağı var

Lafa karışacaktım ama vazgeçtim bu sefer :crazy:

Emin abi hayırlı olsun çok güzel makine. Darısı başıma amin :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

Güle güle bin hayırlı olsun. Japon, kalitesini hep hissettiriyor. 

Eğitim alman çok yerinde olmuş.

Telefon tutucuyu mümkünse kullanma bence. Lastik basınçları önemli. Kask kameran olması iyi olur, en son model olması gerekmez gopronun eski modelleri bile fazlasıyla yeterli.

Keyifli sürüşler.

teşekkürler abi. Japonların elektronikten çok mekanik oluşu bence de güzel. Lastik basınç sensörü üzerinde takılı söylemeyi unutmuşum. Kamera bende istiyorum ama ne zaman sıra gelir bilmiyorum. Halojen ampulu servet abinin tavsiye ettiği bir led ampul ile değiştireceğim birazdan. 

İlkay Başaran yazdı:

Teşekkürler. evet o üzüntü şimdiden düşündürüyor vallahi. İnazuma ile aynı blok doğru. Allroad denilen tarzda tam yapısı. Her yola geliyor ama ben henüz asfalt harici kullanmadım. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Satılık gopro.  Sıfır hiç kullanılmadı.  

Özelden konuşalım ☺️

Selçuk Keleş yazdı:

👍

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Hayırlı Olsun Kazasız Belasız

Bana göre Tüketim , Hız ve Görünüm açısından en Makul motosikletler 250 cc olanlar.

İlkay Başaran yazdı:

Çok doğru tespit benim genlerimde var...Ata binince kokusunu alınca yada gidona dokunup Kask Vizörünü kapatıp yürüyünce İnsan Boyut değiştiriyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...