İçeriğe Yönlendir

Değer Kaybı

Uğur Kaya

Recommended Posts

Uğur Kaya

Herkese selamlar bı kazaya karistik kusur oranı  yarı yarıya belirlendi yaklaşık 30 bin civarı masraf çıktı yarısını sigorta yarısını biz karşılayacağız araci bıraktığım usta değer kaybına müracaat edelim dedi ama uğraşmaya deger mi çok büyük bı kaza değil birşeyler alabilirmiyiz acaba kusur %50 bizde yoksa hiç uğraşmadan mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir şeyler illaki alırsınız..

Tabi tamirci de payını alacak oradan :) 

Ne kadar alacağınız, aracınızdaki hasar ile ilgili.. 

Parça değişti mi boyandı mı.. daha önce o parça değişmiş miydi boyanmış mıydı.. 

Araç kaç binde, ne kadar hasar kaydı oluştu.. gibi soruların cevabı ile ne kadar para alabileceğiniz belli olacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir şeyler illaki alırsınız..

Tabi tamirci de payını alacak oradan :) 

Ne kadar alacağınız, aracınızdaki hasar ile ilgili.. 

Parça değişti mi boyandı mı.. daha önce o parça değişmiş miydi boyanmış mıydı.. 

Araç kaç binde, ne kadar hasar kaydı oluştu.. gibi soruların cevabı ile ne kadar para alabileceğiniz belli olacak. 

Ben başvursam nereye başvuracağım abi prosedürü cok mu yoksa hiç uğraşmasak mi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uğur Kaya yazdı:

Ben başvursam nereye başvuracağım abi prosedürü cok mu yoksa hiç uğraşmasak mi 

Karşı tarafın sigortasına elindeki belgeler ile bir mail atmalısın.. 

onlar detaylı geri dönüş yapacaklardır.. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Karşı tarafın sigortasına elindeki belgeler ile bir mail atmalısın.. 

onlar detaylı geri dönüş yapacaklardır.. 

Teşekkürler abi eyvallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Değer kaybı için bu işleri yapan  sağlam bir avukattan bilgi alın hoş sizde yaparsınız fakat sıkıntılı olabilir. Avukat aracılığıyla 9 ile 10 ay içeresinde sonuçlanabiliyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Erol Güven yazdı:

Değer kaybı için bu işleri yapan  sağlam bir avukattan bilgi alın hoş sizde yaparsınız fakat sıkıntılı olabilir. Avukat aracılığıyla 9 ile 10 ay içeresinde sonuçlanabiliyor.

Ben kendim yapmıştım karşı tarafın sigortasına emaille evrakları yollayıp, 3 yıl önce falandı 1 ay içinde arayıp şu kadar değer kaybı belirledik sizin için uygunsa ödemeyi yapalım diye aramışlardı. Eğer az geldi diyorsanız itiraz edebilirsiniz bilir kişi atanıp tekrar incelenir işlemler birazdaha uzar demişlerdi.
Ben karşı taraftanda elden bir miktar değer kaybı aldığım için rakamda orta yolu bulup anlaşmıştık sigortayla.

O zamanın şartlarında aldığım değer kaybı satarkenki yaptığım zararı karşılıyordu ama ben aracı 3 yıl sonra satınca o aldığım değer kaybı cerez parası gibi birşey kaldı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Kamil yazdı:

O zamanın şartlarında aldığım değer kaybı satarkenki yaptığım zararı karşılıyordu ama ben aracı 3 yıl sonra satınca o aldığım değer kaybı cerez parası gibi birşey kaldı

hangi senede kayıp parası alıp hangi senede sattınız alınna rakam ne idi kar mı zarar mı hesaplayabiliriz

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Çağlar Bayur yazdı:

hangi senede kayıp parası alıp hangi senede sattınız alınna rakam ne idi kar mı zarar mı hesaplayabiliriz

Çağlar abi
2011'de aracıma çarptılar o zaman 5500 tl değer kaybı aldım. O zamanlarda 1 parca değişen ve 1 lokal boyalı araçlar 5 bin tl cıvarı boyasızlardan uygun satılıyordu.
Aracımı 2 hafta önce sattım 760 bin tl, 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Kamil yazdı:

Çağlar abi
2011'de aracıma çarptılar o zaman 5500 tl değer kaybı aldım. O zamanlarda 1 parca değişen ve 1 lokal boyalı araçlar 5 bin tl cıvarı boyasızlardan uygun satılıyordu.

egea olduğu için tofaşı gözüme kestirdim, 5500 tl ile 1833 adet hisse ile tofaşa ortak olunuyormuş 2011 de, bu gün ki değeri 480 bin TL. yani aracı piyasa fiyatıondan 480 bin daha ucuza vermedikçe kayıp olmamış. tofaş rastgele seçilmitir mesela başka çok bilindik 4 harfliye 550 yatırmış olsaydık 2011 de şimdi 4.900.000 var hesapta

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Çağlar Bayur yazdı:

egea olduğu için tofaşı gözüme kestirdim, 5500 tl ile 1833 adet hisse ile tofaşa ortak olunuyormuş 2011 de, bu gün ki değeri 480 bin TL. yani aracı piyasa fiyatıondan 480 bin daha ucuza vermedikçe kayıp olmamış. tofaş rastgele seçilmitir mesela başka çok bilindik 4 harfliye 550 yatırmış olsaydık 2011 de şimdi 4.900.000 var hesapta

tarıhı yanlış yazmışım çağlar abi 2021 olucaktı.
2011'de jetta daha fabrikadan  bile çıkmamıştı :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Kamil yazdı:

tarıhı yanlış yazmışım çağlar abi 2021 olucaktı.
2011'de jetta daha fabrikadan  bile çıkmamıştı :)

11 olamazdı zaten ama akşam akşam biraz yatırım karşılaştırması yapalım dedim, 2011 de sıfırı 40 falan dı zaten o civarda , 0 zaman jetta yerine sasa ortaklığına girilse hesaplamayalım hayata küseriz

2021 de tofaş hisse alınsa bugün 32000 birim ediyor 2021 in 5500 birimi

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Uğur Kaya
Uğur Kamil yazdı:

Çağlar abi

40 bin hasar çıktı araca mail attım değer kaybi için 4500 TL değer kaybi çıkarmışlar çok bilmiyorum sistemi rakam makul mu acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Uğur Kaya yazdı:

40 bin hasar çıktı araca mail attım değer kaybi için 4500 TL değer kaybi çıkarmışlar çok bilmiyorum sistemi rakam makul mu acaba

Değişen ve boyanan parçalara göre bu parçaların orijinalliğine ve daha önce değişip boyandığına göre 

Ayrıca mekanik hasar rakamına göre 

Aracın yaşı ve kilometresine göre 

değişiyor 

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Değişen ve boyanan parçalara göre bu parçaların orijinalliğine ve daha önce değişip boyandığına göre 

Ayrıca mekanik hasar rakamına göre 

Aracın yaşı ve kilometresine göre 

değişiyor 

2006 Mondeo 210 binde Rot taşıyıcı salıncak amortisör çamurluk değişti bı kaç parçada tamir oldu ilk defa başımıza geldi aşağı yukarı normal rakam o zaman

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Sadece çamurluk değişmesi fiyatı belirlemiş. Diğer değişenler değer kaybı oluşturmaz. Bencede normal gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mekanik parçalar değişince sigortalar üste para istemeye başlarsa, kazanın öldü diyen nasreddin hocaya döneriz

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emrah Altun

Bu konu hakkında bir kaç sorum olacaktı

1- Değer kaybı almak için illa ki orjinal parçanın değişimi mi olması gerekiyor. Kaporta düzeltme işlerinde nasıl oluyor? Otoparkta komşu sağ arka çamurluğu hafif yamulttu. 1-2 boya atması oldu, jant çok küçük çizildi vs.

2- Bu başvuru için beni bir avukatlık bürosu arası nereden haberleri olmuşsa başvurunuzu hemen yapalım zaten 3 aya sonuçlanır, hem değer kaybı hem de orjinal parça işlem gördüyse onun da ödemesini ayrı alırsınız diyorlar. Ben size dönerim dedim. Bu başvuru illa avukat ile mi oluyor? Avukat ile oluyorsa bunlar bu işe aracılık ettiği için daha mı az ödeme alıyorum?

yetkili ve bilgili abilerden cevap bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Emrah Altun yazdı:

1- Değer kaybı almak için illa ki orjinal parçanın değişimi mi olması gerekiyor. Kaporta düzeltme işlerinde nasıl oluyor? Otoparkta komşu sağ arka çamurluğu hafif yamulttu. 1-2 boya atması oldu, jant çok küçük çizildi vs.

2- Bu başvuru için beni bir avukatlık bürosu arası nereden haberleri olmuşsa başvurunuzu hemen yapalım zaten 3 aya sonuçlanır, hem değer kaybı hem de orjinal parça işlem gördüyse onun da ödemesini ayrı alırsınız diyorlar. Ben size dönerim dedim. Bu başvuru illa avukat ile mi oluyor? Avukat ile oluyorsa bunlar bu işe aracılık ettiği için daha mı az ödeme alıyorum?

Başvuru için avukat şart değil, dilekçe işe siz de başvurabilirsiniz bizzat. Ben olsam avukat kanalını tercih etmem:) nedense bu telefonu ele geçirip arayan meslektaşlarıma pek iyi gözle bakamıyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Cem Işık yazdı:

nedense bu telefonu ele geçirip arayan meslektaşlarıma pek iyi gözle bakamıyorum.

bizde avukat arasa diye bekliyoruz, keske arasa, insallah arar 😞

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Cem Işık yazdı:

Başvuru için avukat şart değil, dilekçe işe siz de başvurabilirsiniz bizzat. Ben olsam avukat kanalını tercih etmem:) nedense bu telefonu ele geçirip arayan meslektaşlarıma pek iyi gözle bakamıyorum.

Cevap için teşekkür ediyorum. Ben de aynen sizin frekanstayım böyle birisi arayınca irite oluyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

mekanik parçalar değişince sigortalar üste para istemeye başlarsa, kazanın öldü diyen nasreddin hocaya döneriz

bence telefonu açmasın öyle olursa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emrah Altun yazdı:

Az yada çok her hasar için değer kaybı çıkıyor. 

Kendin ilgilenemezsen Bizim Avukat Necat bu işlere de bakıyor.

Necat ilgilenemezse profesyonelce bu işlere bakan bir tanıdığım da var.. 

İşi takip eden avukat vekalet alacak ve aldığı değer kaybının % 20-25 gibi bir oranını kendisi alacak. 

Sizi arayanlara çok güvenmeyin, bir kısmı çok alıp az aldım diyor, bir kısmı alıyor henüz almadım diyor. 

Beni bulup dosyaya baktıran çok oluyor. 

Avukata vereceksen, vekalet vereceğin kişiyi sen seçmelisin. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Erdem Doğan yazdı:

bizde avukat arasa diye bekliyoruz, keske arasa, insallah arar 😞

O günler de gelecek inşallah Erdem, güzel haberlerle geleceğim telefonunun ucuna sen merak etme :)

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...