İçeriğe Yönlendir

2023 Ttp 1.0 Courier

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Arkadaşlar  enişteme 1.0 turbo benzinli titanyum plus 2023 courier alma gibi bir niyetimiz var ama 1.0 motor 1.5 tonluk aracı nasıl taşır. Sonuçta 1.0 motor var. 1.6 olanını kullanıyoruz ama güzel araç rampalarda filan şahane gidişi var. bbildiğim kadarıyla lpg takılı olanı varmış fabrika çıkışlı. Bana kalırsa dizel olanı ama enişte bey benzinli bir araç diyor. Peki bu motor acaba sıkıştırmaya gelirmi düşünülür. Sizce mantıklımı benzinli courier.?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Kırçal yazdı:

Arkadaşlar  enişteme 1.0 turbo benzinli titanyum plus 2023 courier alma gibi bir niyetimiz var ama 1.0 motor 1.5 tonluk aracı nasıl taşır. Sonuçta 1.0 motor var. 1.6 olanını kullanıyoruz ama güzel araç rampalarda filan şahane gidişi var. bbildiğim kadarıyla lpg takılı olanı varmış fabrika çıkışlı. Bana kalırsa dizel olanı ama enişte bey benzinli bir araç diyor. Peki bu motor acaba sıkıştırmaya gelirmi düşünülür. Sizce mantıklımı benzinli courier.?

Motor yenilendi mi bilmiyorum ama eski turbo küçük hacimli ford motorları tasarım hatalıydı. Su eksiltir yağ eksiltir borusu patlar dikiş tutmaz vs. Yenileri nasıl araştırmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Murat Kırçal yazdı:

evt

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Motor yenilendi mi bilmiyorum ama eski turbo küçük hacimli ford motorları tasarım hatalıydı. Su eksiltir yağ eksiltir borusu patlar dikiş tutmaz vs. Yenileri nasıl araştırmak lazım. 

Motorun çekip çekmemesi değilde su kaçırma problemleri oluyor Ecoboost motorlarda, araştırmak lazım. Ben çok güvenerek girmezdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)

1.0 ecoboost ecosport kullandım 2 sene 20 bin km. Bu araç da yaklaşık 1.5 ton ama hiç bayılıp tıkandığını görmedim yüklüyken dahil gayet iyi. Bendeki tam otomatikti üstelik kayıp da vardı aktarmada ama manuelse eğer sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Su eksiltme problemi yaşayan da görmedim duymadım. Ecoboostlarda bir hortum mevzusu patladı zamanında özellikle 1.6 olanlarda ama sonradan revize edildi diye biliyorum. Son olarak yakıtı 8 lt den aşağı zor düşer.

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

fiorino 1.4 lpg li var

Şirket gönderdi yıl başında bir tane, 15 gün kullandık sonra aracı kavga döğüş geri gönderdim merkeze. Hem gitmiyor hem çok yakıyor falan, cacık yani. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Şirket gönderdi yıl başında bir tane, 15 gün kullandık sonra aracı kavga döğüş geri gönderdim merkeze. Hem gitmiyor hem çok yakıyor falan, cacık yani. 

yük mü taşıyordunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yük mü taşıyordunuz

Boşken de çekmiyor.:bravo:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Süleyman Can yazdı:

Boşken de çekmiyor.:bravo:

milyonlarca insan kullanıyor. Fiyatı, lpg’si, servis ağı… 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

milyonlarca insan kullanıyor. Fiyatı, lpg’si, servis ağı… 

Kullanıyorlar, pek sorun yaşayanını da duymadım. Ama çekmiyor o ayrı. :bravo:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Süleyman Can yazdı:

Kullanıyorlar, pek sorun yaşayanını da duymadım. Ama çekmiyor o ayrı. :bravo:

Çeker çeker. Lpg şu an bedava. Çok yaksa nolacak. Araba da piyasanın en ucuzu. Servis parça usta bolluğu var. Ucuz parça fiyatları ve çok sorun çıkarmaması şirketler için iyi. 

İşveren olsam yük harici durumda çekmiyor gitmiyor sözünü çalışanıma muhasebede iade ederdim, ben olsam tabi.

Sert kullanma, hızlanma, motordan tatmin olma hakkını çalışana vermezdim yani. Şımarıklık geliyor bana

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bikaç gün önce kullanma fırsatı buldum 1475 kmde, 2 kişi yüksüz gidişi normal(kendi aracım 1.3 mj) atraksiyon yapmaz. Yük taşınacaksa yetersiz kalabilir. 

IMG20230829161245.jpg

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çeker çeker. Lpg şu an bedava. Çok yaksa nolacak. Araba da piyasanın en ucuzu. Servis parça usta bolluğu var. Ucuz parça fiyatları ve çok sorun çıkarmaması şirketler için iyi. 

İşveren olsam yük harici durumda çekmiyor gitmiyor sözünü çalışanıma muhasebede iade ederdim, ben olsam tabi.

Sert kullanma, hızlanma, motordan tatmin olma hakkını çalışana vermezdim yani. Şımarıklık geliyor bana

Tatmin isterse benzinli araba düzlükte daha iyi uzar, şoförü iyi secmezseniz her arabayı madara eder. Yük varsa tork da lazım. Fiyat farkı çok açıldı o yüzden LPG cazip ama onu da orada bırakmazlar. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yük mü taşıyordunuz

Yoo, biz mercedes atego kamyonlara bile 300 kilodan fazla yük koymuyoruz :) Boşken gitmiyor.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bedava olması falan mühim değil, şehirler arası yol gidiliyor. Araba resmen rampada kamyonların arasında kalıyor. Birde bizim patron senin gibi değil, şirkette bine araba yok, bir tane alsak dedim, egea 1.3 mtj urban aldılar, 15 güne teslim edilecekmiş. Ondan önce de senin kibritten aldırmıştım. Bu ikisinin arasında bir citroen jumpy (çok büyük ve hantal geldi, özellikle kapalı otoparklarda çok tedirgin ediyor tavan sürtecek mi diye) bir de egea 1.3 mtj easy aldırdım. Ben kibriti aldırdığımda 500 bin gibi bir şey ödemiştik, öyle düşün. 

Süleyman Can yazdı:

Tatmin isterse benzinli araba düzlükte daha iyi uzar, şoförü iyi secmezseniz her arabayı madara eder. Yük varsa tork da lazım. Fiyat farkı çok açıldı o yüzden LPG cazip ama onu da orada bırakmazlar. 

Hocam benzinli araba düzlükte uzar ama bizim ülke dağlık. Yani düzde kullanmıyoruz araçları. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

valla yıllardır her sene 2-3 kere uzun yola gidiyorum. bazıları tek seferde 1200km civarı oluyor. araba güçsüz diye hiç kaza tehlikesi atlatmadım. 4 kişi %10 eğimde rampada 80 le gittiğim oldu. araba çekmiyordu daha fazla. tırlar da vardı. yine de sorun yaşamadım çok şükür. tehlike atlatan bence aksiyonlu sürüş yaptığı için atlatıyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba çekmediği için rampada kaza riski artar denmesi Türkiye'deki en büyük halk hurafesidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Sıfır araç almak için bayiye gittiğimizde elimizde 1.0 courier var demişti.

Yakıt tüketimi fabrika verilerine baktıktan sonra vazgeçmiştik.

LPG ile kullanan varsa belki bizlere bir fikir verebilir...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Araba çekmediği için rampada kaza riski artar denmesi Türkiye'deki en büyük halk hurafesidir. 

Tek şerit yollarda doğrudur. Eskiden hatalı sollama yüzden ölen çoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Aytac Sakal yazdı:

Akraba Ecosport 1.0 ile yokuş çıkıyor daha 20k. Motor sıcaklık hatası geliyor kenara çekiyor sağa sola bakıyor bir şey yok kontak aç kapat yapıyor ikaz kalkıyor. Hata yapıyor arabayı kullanıp servise götürüyor.Soğutma hattında kaçak tespit ediyorlar Üst Kapak açılacak kullanıcı hatası dönüşü yaptılar arabayı yürütmeden servis çağıracaktınız demişler.

1,0 Benzinli Akraba daha 20k üst kapak açtırdı ben olsam uzak dururdum.

Dizelini kullandım 1,0 Benzinli seçenek bile olmamalı çok beğendim.

20230823_085541.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Tek şerit yollarda doğrudur. Eskiden hatalı sollama yüzden ölen çoktu.

Adı üstünde hata.. 

Pilotaj hatası yapmış

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Otoyol sürücüsü yorumu olarak okudum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

coğrafya gerçekleri kitaplarda yazmaz, akdeniz sürüş tarzı denen birşey var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...