İçeriğe Yönlendir

2023 Ttp 1.0 Courier

Murat Kırçal

Recommended Posts

Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

coğrafya gerçekleri kitaplarda yazmaz, akdeniz sürüş tarzı denen birşey var

İtalyanlara hastayım bu konuda, fişek gibi sürüyorlar. Boşa İtalya olunmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Adı üstünde hata.. 

Pilotaj hatası yapmış

Güçlü araç sollamayı 10 saniyede yapıyor, yavaş araç 20 saniyede, risk artıyor. Ayrıca güçlü aracın frenleri de daha güçlü oluyor genelde. Ama duble yollar sayesinde böyle bir risk kalmadı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çeker çeker. Lpg şu an bedava. Çok yaksa nolacak. Araba da piyasanın en ucuzu. Servis parça usta bolluğu var. Ucuz parça fiyatları ve çok sorun çıkarmaması şirketler için iyi. 

İşveren olsam yük harici durumda çekmiyor gitmiyor sözünü çalışanıma muhasebede iade ederdim, ben olsam tabi.

Sert kullanma, hızlanma, motordan tatmin olma hakkını çalışana vermezdim yani. Şımarıklık geliyor bana

Adamı kalkıp 500 km yola götürürsen yolda yorulur sürücü. Gitmeyen araç yorar. Bu nedenle şirket araçlarımız ciğerli hep. 

Yeri gelecek 300k kullanacak. Düşük güç bir tek karda kışta işe yarıyor

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Adamı kalkıp 500 km yola götürürsen yolda yorulur sürücü. Gitmeyen araç yorar. Bu nedenle şirket araçlarımız ciğerli hep. 

sürücüye mola yerinde otel, spa ve  masaj ayarlasak? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sürücüye mola yerinde otel, spa ve  masaj ayarlasak? 

Var mı öyle iş konum alayım🍆

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

işine göre değişir :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

öyle olmayan iş mi var ne fenaymış yahu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

öyle olmayan iş mi var ne fenaymış yahu

Sedef İstif gibi firma yokki

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Sedef İstif gibi firma yokki

Alman görse 5. kattan kendsini aşağı bırakabilir, ipli kova ile birlikte

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Çağlar Bayur yazdı:

fiorino 1.4 lpg li var

Reis fiorinoyu sevmedi benim courieri kullanınca.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Servet Aydın yazdı:

Ankara şubesinde vardiyasını çalışan personelime (10 saatlik vardiyanın bitimine takribi 2 saatten az kala) acil gelişen bir durum için İstanbula dış görev yazdım. Adam gidecek, konaklama falan yok, aracındaki misafiri bırakıp direk geri dönecek :) Öyle e5'te yakıt tasarrufu videosu çekmekle bitmiyor o işler. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Ankara şubesinde vardiyasını çalışan personelime (10 saatlik vardiyanın bitimine takribi 2 saatten az kala) acil gelişen bir durum için İstanbula dış görev yazdım. Adam gidecek, konaklama falan yok, aracındaki misafiri bırakıp direk geri dönecek :) Öyle e5'te yakıt tasarrufu videosu çekmekle bitmiyor o işler. 

doğru değil. Kaza yapma ihtimali yüksek. 

trafik acele işlerin yeri değil. O kadar saat çalışmış insan yola gönderilmez. Gönderildi ise 1 gece konaklama verilir. 

Araba yormaz. Sürüş yorar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Murat Sahın yazdı:

bence bu iyi bir ornek olmamis

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

isveç te olsa takribi 5+5 saat yol mesaisi için 1500 sek alır, üstüne fazla mesai olarak bi 1500 daha ilave ettirip, konaklama ücreti olarak ta bi 1500sek daha yazsa, 4500 sek bordrosuna yatardı, (tl birimininde toplam 10890 e misafiri götürüp getirme ücreti alırdı) yola çıkmadan önce de 10 saatlik mesai içinde fazlası dahil yaklaşık günde 5000 birim tl ye çalışmış oluyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağlar Bayur yazdı:

isveç te olsa takribi 5+5 saat yol mesaisi için 1500 sek alır, üstüne fazla mesai olarak bi 1500 daha ilave ettirip, konaklama ücreti olarak ta bi 1500sek daha yazsa, 4500 sek bordrosuna yatardı, (tl birimininde toplam 10890 e misafiri götürüp getirme ücreti alırdı) yola çıkmadan önce de 10 saatlik mesai içinde fazlası dahil yaklaşık günde 5000 birim tl ye çalışmış oluyor.

Tabi Murat abi bu kısmı "kardeş bi hallediver yaa" ile çözmüştür 😄

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oğuzkan Erışık yazdı:

işte isvçeli o yüzden kıskançlıktan sabahları sandviçle kave içiyor çayı bilmez etmez

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

işte isvçeli o yüzden kıskançlıktan sabahları sandviçle kave içiyor çayı bilmez etmez

onlar bi ara ormandan odun topluyordu noldu o iş

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

onlar bi ara ormandan odun topluyordu noldu o iş

hala topluyorlar, dedelerinin ektiklerini toplayıp torunları  için ekerken bir de varlık fonu biriktiriyorlar, ciscimriler yahu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

hala topluyorlar, dedelerinin ektiklerini toplayıp torunları  için ekerken bir de varlık fonu biriktiriyorlar, ciscimriler yahu

bizim düğüne isveçli bi aile gelmişti. Üstlerindeki elbiseler 1980

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bizim düğüne isveçli bi aile gelmişti. Üstlerindeki elbiseler 1980

düğünde yeyip içtiklerini ödediler mi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

düğünde yeyip içtiklerini ödediler mi

Birlikte geldiklerine sormuşlar gerçekten. İlk başta napacağız modu, sonra ortada deli dana gibi dönen ingiliz modu :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

doğru değil. Kaza yapma ihtimali yüksek. 

trafik acele işlerin yeri değil. O kadar saat çalışmış insan yola gönderilmez. Gönderildi ise 1 gece konaklama verilir. 

Araba yormaz. Sürüş yorar. 

Doğru değil ancak özel sektörde maalesef çoğu durum bu şekilde. Yani ben bunu savunmuyorum, bazen iş kaygısı bazen bana bir şey olmaz düşüncesi bunu yaptırıyor insanlarımıza. Zaten cehalet diz boyu.

Çağlar Bayur yazdı:

İsveçte olsa İsveçte olurduk farkındasın değil mi abi? :D 

Mustafa Cerci yazdı:

bence bu iyi bir ornek olmamis

Örneğin iyisi kötüsü olmaz ama, yani bu bir tercih değil. Adamı işe almışım, 10 gün sonra yönetim görev yazmış, gitmem dese belki işinden olacak. Kabul etmiş. Hatta riski ben alıyorum, çek bir yerde uyu dedim, dinlemedi. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Yok ben öyle görev yazmam. Aksine yazılmasına da karşı çıkarım. Herkes can taşıyor. Bir anlık dalgınlığın neticesi vahim olabilir. Tabi bu sonucu değiştirmiyor. Aynı şekilde bütün gün ve bütün gece çalıştıktan sonra sabaha karşı 6 gibi evime girmiştim. Duş alıp çıktım, 7:10'da dışkapıda kaza yapmıştım. Hatta söylemiştim de araç kullanacak halim kalmadı, şoför çekelim ben sap koltukta olayım diye, kabul etmemişlerdi. Arabanın burnunu bagajda götürünce keşke dediler ama iş işten geçmişti. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

İsveçte olsa İsveçte olurduk farkındasın değil mi abi?

olmaz olaydım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

düz yolda iyidir

düz yolda, park halinde değilmi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

düz yolda, park halinde değilmi?

düz işte dümdüz neresini bulursak park ta olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...