İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Hangisi Alınmalı ?

Cihan Tasdemir

Recommended Posts

Cihan Tasdemir
(düzenlendi)

Öncelikle herkese ilk konum ile merhaba,

Eğer konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden kusura bakmayın,

Lastik alma arefesindeyim, Kış lastiği için 3 tane seçenek buldum, 3 üde güzel bir seçim, yalnız; mutlaka burada tecrübe sahibi insanlar vardır.  Lastiklerin kenarlarında bazı işaretler mevcut bunlarında anlamlarını doğrusu bilmiyorum. Bu sebepten dolayı malum lastikler pahalı da olunca, sizlere danışmak ve merak edenlerede bilgi sahibi olması sebebi ile bu konuyu açtım

2020 model olan ve hali hazırda araçta bulunan lastik:

Continental Premium Contact 6    Yaz lastiği  

(Yanında yöresinde herhangi XL mevcut değil Ve çok ses yapıyor sanırım çok yıpranmış yada marka iyi değil diycem ama iyi bir marka diye biliyorum)

1. Lastik ve benim büyük ihtimal ile almak istediğim (diğerlerine göre en uygun fiyatlı):

Hankook Winter i*cept evo3 W330    245/45 R17 99V XL, MFS  

Fotoğrafta dar duruyor diğerleri gibi geniş değil,  Fakat sanırım fotoğratan değil mi? sonuçta ebatlar bu şekilde

lastik1.jpg.05cd693d30836e55c3d4d15b3b4535b1.jpg

2. Lastik (ses yapıyor diyorlar ne kadar doğru tecrübem olmadı) ve FR ne demek bir bilgim yok

Bridgestone Blizzak LM005    245/45 R17 99V XL, FR   

Lastik2.jpg.71946dafe048fd0a900fc50ba3035766.jpg

3. Lastik

Nokian Tyres WR Snowproof P    245/45 R17 99V XL

907497973_Lastik3.jpg.a8fb033cc1166a5a92fd0e47ff8d3395.jpg

tarihinde Cihan Tasdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bridgestone almazdım. yaz lastikleri kötü. çabuk sertleşiyor.

nokianı seviyorlar. ben hankook un kşı lasitğini kullandım çok iyiydi. zaten premium lastik markası artık.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Doğan Arşiray yazdı:

bridgestone almazdım. yaz lastikleri kötü. çabuk sertleşiyor.

nokianı seviyorlar. ben hankook un kşı lasitğini kullandım çok iyiydi. zaten premium lastik markası artık.

3 yıldır turanza t005 kullanıyorum hiç bir yerde güvensizlik hissettirmedi. Ne sıda ne kuruda ne virajda. Sertleşme de olmadı henüz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

valla 40 binde bitmişti kiralık arabadaki. ikinci sezonun yarısında kışlıkları taktık yaz mevsiminden o derece sakat olmuştu. bridgestone yazlıklar asla alıp da takmayacağım bir lastik bu nedenle. emsallerinden ucuzda değil. kışlıkları ise bilmiyorum otomobil ebatlarında. blizzak serisi süperdi bir zamanlar. onada kuru ve ılık havada binilmiyordu.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Nokian derim. İyi tutması bir yana konfora direkt etkisi var. Yumuşatır aracı. Rakiplerine göre biraz çabuk eskidigi söyleniyor. 40k nokian 60k conti gidiyor. 3 sezondur kullanıyorum benimkinde eskime belirtisi yok şimdilik. Üretim yılına da dikkat edin. Distribütör kaynaklı 2023 nokian tedariginde sıkıntı var.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

en çabuk eskiyen kışlık hangisi peki? bana ondan lazım. az yol bol tutuş lazım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Doğan Arşiray yazdı:

valla 40 binde bitmişti kiralık arabadaki. ikinci sezonun yarısında kışlıkları taktık yaz mevsiminden o derece sakat olmuştu. bridgestone yazlıklar asla alıp da takmayacağım bir lastik bu nedenle. emsallerinden ucuzda değil. kışlıkları ise bilmiyorum otomobil ebatlarında. blizzak serisi süperdi bir zamanlar. onada kuru ve ılık havada binilmiyordu.

Süleyman Can yazdı:

Nokian derim. İyi tutması bir yana konfora direkt etkisi var. Yumuşatır aracı. Rakiplerine göre biraz çabuk eskidigi söyleniyor. 40k nokian 60k conti gidiyor. 3 sezondur kullanıyorum benimkinde eskime belirtisi yok şimdilik. Üretim yılına da dikkat edin. Distribütör kaynaklı 2023 nokian tedariginde sıkıntı var.

Bu konu da bir şey eklemek istiyorum. Nokian da karar kıla biliriz, biraz daha yorum beklemek isterim fakat, Sizce 245 45 R17 için de uygun mudur ? maluum bir tık spor tarzı ince lastik oluyor, Bu sebepten dolayı sizin tecrübeleriniz dışın da bir farklılık olmazsa nokıan benim içinde olumlu olabilir tabi, şuanda zaten nokıan ile hankook arasındayım

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hankook biraz daha uzun ömürlüdür, nokian'ın kışlıkları 2-3 sene içinde parçalanıp dökülmeye başlıyor şeklinde şikayetler okumuştum. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cihan Tasdemir yazdı:

Bu konu da bir şey eklemek istiyorum. Nokian da karar kıla biliriz, biraz daha yorum beklemek isterim fakat, Sizce 245 45 R17 için de uygun mudur ? maluum bir tık spor tarzı ince lastik oluyor, Bu sebepten dolayı sizin tecrübeleriniz dışın da bir farklılık olmazsa nokıan benim içinde olumlu olabilir tabi, şuanda zaten nokıan ile hankook arasındayım

cls arkadan itişli ise kesinlikle ucuz lastik almazdım. ben w204 c180k ile sürekli kayıyorum. çok kötü kışın. benimde yeni lastik almam lazım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Cem Işık yazdı:

Hankook biraz daha uzun ömürlüdür, nokian'ın kışlıkları 2-3 sene içinde parçalanıp dökülmeye başlıyor şeklinde şikayetler okumuştum. 

Kaldik 2 si arasinda 

Doğan Arşiray yazdı:

cls arkadan itişli ise kesinlikle ucuz lastik almazdım. ben w204 c180k ile sürekli kayıyorum. çok kötü kışın. benimde yeni lastik almam lazım.

Onden cekisli

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

2015 de continaltal WinterContact TS 850 almıştım bu kışa kadar kullandım. dişlerde eskime vs hiçbir sorun yaşamadım sıfır gibi hala ancak artık yıl olarak sertleşme mevcut. uzun ömürlü lastik olarak tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cihan Tasdemir yazdı:

Kaldik 2 si arasinda 

Onden cekisli

CLS arkadan itişli olmalı. 4 çekermi diye merak etmiştim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lassa Snoways 3 ten sonra Conti TS 860 kışlık beni tatmin etmedi karda. Kuru da ve ıslakta ise güzel.

Nokian tercih ederdim. Wrd3 kullandım daha önce o zamanlar çok bilindik değildi ve çok iyi paraya almıştım. Denk gelse affetmem yine alırım. Yazlıklarım şu an Nokian.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Cihan Tasdemir yazdı:

Onden cekisli

Bu cls'nin hangi modeli? Benim bildiğim arkadan itiş ve 4matic versiyonları var. Önden çeken 2005 cls mi varmış?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

CLS önden çekmez, arkadan itiş ya da yada 4 çekişlidir. Bir yanlışlık olmalı bu işte .

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

cls'de bir jant dışında benim bildiğim oem 17'' jant da yok, oem'se sorun yok gerçi ama önden çekiş yok dendiği gibi.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Doğan Arşiray yazdı:

en çabuk eskiyen kışlık hangisi peki? bana ondan lazım. az yol bol tutuş lazım.

Continental 4 sene 80 k oldu çıkarmadan bindim. Karda buzda efsane tutuyor. Biraz daha gider. Ama sıcak asfaltta şakası yok sabun gibi oluyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Continental aşırı memnunum.Nokian kullandım hiç yarı yolda bırakmadı.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

3.sıradaki nokian snowproof lastiğin 215 55 17 olan (muadil ) ölçüsünü 17" jant ile kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim. Yazlık ölçülerim 235 45 18 .

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir

Doğrusu fiyat olarak bu 3 ü uygun geldi, michelin ve con kış lastikleri belkide sezon geldi diye çok pahalı, 

cls gelirsek arkası gelmiyor doğrusu belki eski diye hiç hissetmedim arkadan itişini ama doğrudur olabilir, jant olarak da üzerinde 17 vardı, orijinal gözüküyor hiç ellemedim

bende nokian ve hankook kış lastiği arasında kaldım, sanırım hankook düşünüyorum fiyat yüzünden 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

nokian wr d serisini arkadan itişli araçta kullandım çok memnun kalmıştım başka bir ebatını... Ama araç 4 çekerse kaliteli kışlık lastik tüm heyecanı bitiriyor :seytan:

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir

Çoğu kişi Nokian demiş, 4 kişiden geldi 2 tanede hankook, uzun kısa değilde normal ömürlü konforlu ve güvenilir sanırım nokian diyorsunuz, hankookdan öteye, 

son bir kez daha bakıcam, başka alternatif yoksa 2 sinden birini almak lazım, şuan lastikler çok kötü durumda

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Kışlık Nokian Snowproof, yazlık Nokian Wetproof kullanıyorum. Modelinde ne yazıyorsa o konuda çok iyiler. Snowproof karlı yolda çok iyi, Wetproof ıslak zeminde kuru zeminden çok daha iyi. Her ikisinden de çok memnunum.

Kışlığı 3 sezon kullandım, 3 yıllık lastik ama hala pamuk gibi ve aşınma yok denecek kadar az. En az 15-20 bin km yapılmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

nokian tercih ederdim 2018 model nokianları bu sene yine nokianla değiştireceğim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...