İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Hangisi Alınmalı ?

Cihan Tasdemir

Recommended Posts

Cihan Tasdemir

Nokian bulamıyorum şuan, 2021 model varmış, eski değil mi, çok pahalı bir de

başka alternatif ne olabilir ?

yada dört mevsim acaba iş görür mü çünkü dört mevsim daha uygun fiyatlı, acaba Erzurum’da işe yarar mı 4 mevsim 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Cihan Tasdemir yazdı:

yada dört mevsim acaba iş görür mü çünkü dört mevsim daha uygun fiyatlı, acaba Erzurum’da işe yarar mı 4 mevsim 

yaramaz

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Nokian’a girmeyin. Kışın deprem zamanı biri yarıldı benim, eşini hiç bir yerde bulamadım. Tedarik sorunu var. Olmasa önerirdim ama. 

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Umut Taşlı yazdı:

yaramaz

Selim Bilgin yazdı:

Nokian’a girmeyin. Kışın deprem zamanı biri yarıldı benim, eşini hiç bir yerde bulamadım. Tedarik sorunu var. Olmasa önerirdim ama. 

Aynen maalesef böyle bir sorun var

yazdıklarımın dışında olsada sorun olmaz, sizce ne tavsiye edersiniz, yazlıklar çok ses yapıyor kasislerde, alsak yumuşayacak sanki ama hangisi , karar vermek çok zor hankook kalıyor geriye o zaman sanki 

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir

Yokohama var

nexen var

Vredestein var Dunlop, ve Fulya da var 

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir

Bir kaç lastik var ama, yakıt d ıslak tutuş c sizce sorun olur mu ? Desibel de 72

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Cihan Tasdemir yazdı:

nexen var

Nexen de takibimde olan lastik.

@Mehmet Ozyurek abi şu an onu kullanmakta yorumlayabilir. 1 sezon kullandı.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Cihan Tasdemir yazdı:

Yokohama var

nexen var

Vredestein var Dunlop, ve Fulya da var 

Falken Eurowinter’a baktınız mı?

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Metin Akbal yazdı:

Nexen de takibimde olan lastik.

@Mehmet Ozyurek abi şu an onu kullanmakta yorumlayabilir. 1 sezon kullandı.

Koray Demir yazdı:

Başkalarının ihtiyacı olabilir diye yazıyorum

şuan hankook konuda ki, yokohama ve neden arasındayım, fakat hankook hariç diğerleri d ve c   Bu yakıt D ıslak zemin C nedir çok fark var mıdır C ve B ye göre ?

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Doğan Arşiray yazdı:

soguk sabah ciginde en iyi tutanan lazim bana. 

-20 derece sabah soğuğunda baş parmağımla çöktüm, yaş mayayla yuğurulmuş hamur gibiydi. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Lassa veya başka bir yerli üretim alın. Ülke kazansın. 

Koray Demir yazdı:

Bu da çankırı da üretiliyor. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Cihan Tasdemir yazdı:

Başkalarının ihtiyacı olabilir diye yazıyorum

şuan hankook konuda ki, yokohama ve neden arasındayım, fakat hankook hariç diğerleri d ve c   Bu yakıt D ıslak zemin C nedir çok fark var mıdır C ve B ye göre ?

Hankook tercih ederdim kışlıkta iyi.

1) Yakıt tüketimi, A-E sınıflar arasında her 100 km'lik sürüş için geriledikçe kademe başı yaklaşık 0,1 litre artar. 

2) Yüksek derecede (A) ıslak zeminde yol tutuşa sahip lastikler, ıslak yollarda tam fren uygulandığında daha kısa mesafede durur.*

*UNECE 117 Yönetmeliği'nde belirtilen test yöntemleri ile ölçüldüğünde. Frenleme mesafeleri, sürüş koşullarına ve diğer etkenlere bağlı olarak değişebilir. 

3) Ses düzeyindeki sadece 3 dB'lik bir artış, lastiğin ürettiği dış gürültüyü iki katına çıkarır.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Cihan Tasdemir yazdı:

Erzurumlu biri olarak dört mevsim lastik Erzurumda işe yaramaz. Zincir taktığımız kışlar vardı hey gidi günler hey. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Erhan Doruk yazdı:

Bu da çankırı da üretiliyor. 

+++ Dunlop, Goodyear ve Bridgestone da Türkiye’de üretiliyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Koray Demir yazdı:

Hankook tercih ederdim kışlıkta iyi.

1) Yakıt tüketimi, A-E sınıflar arasında her 100 km'lik sürüş için geriledikçe kademe başı yaklaşık 0,1 litre artar. 

2) Yüksek derecede (A) ıslak zeminde yol tutuşa sahip lastikler, ıslak yollarda tam fren uygulandığında daha kısa mesafede durur.*

*UNECE 117 Yönetmeliği'nde belirtilen test yöntemleri ile ölçüldüğünde. Frenleme mesafeleri, sürüş koşullarına ve diğer etkenlere bağlı olarak değişebilir. 

3) Ses düzeyindeki sadece 3 dB'lik bir artış, lastiğin ürettiği dış gürültüyü iki katına çıkarır.

Peki sonuç olarak, eğer marka güzelse fiyatda tamamsa d c alınır mı yoksa c b mi düşünülmeli ? Hankook c b 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Cihan Tasdemir yazdı:

Peki sonuç olarak, eğer marka güzelse fiyatda tamamsa d c alınır mı yoksa c b mi düşünülmeli ? Hankook c b 

Düşük etiket değerleri özellikle ıslak zeminde tatmin etmeyebilir. Bağımsız test sonuçları ve kullanıcı yorumları da önemli kriterler. Lastiğin mümkün olan en iyisini almalı. 

Hankook kışlıkları kaliteli pişman etmez.

Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Goodyear Ultragrip serisini araçlarımda 8-10 yıl kullandım. Son iki kış Nokian kullandım. İkisinden de çok memnun kaldım. 

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Koray Demir yazdı:

Düşük etiket değerleri özellikle ıslak zeminde tatmin etmeyebilir. Bağımsız test sonuçları ve kullanıcı yorumları da önemli kriterler. Lastiğin mümkün olan en iyisini almalı. 

Hankook kışlıkları kaliteli pişman etmez.

Hankook mu yokohama mı hocam ?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Cihan Tasdemir yazdı:

Hankook mu yokohama mı hocam ?

Yokohama da iyidir ama tek bulmanız gerekirse sorun olabilir, babamın arabasına bulamamıştık biz. Hankook en mantıklısı gibi

duruyor şu an

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Cem Işık yazdı:

Yokohama da iyidir ama tek bulmanız gerekirse sorun olabilir, babamın arabasına bulamamıştık biz. Hankook en mantıklısı gibi

duruyor şu an

Doğrusu bende onu istiyorum, hankook orta klasman yokohama ise premium diye geçiyor, eğer klasmanları C B gibi olsaydı gerçekten yokohamayı düşünücektim, ama dediğiniz gibi heralde şuanda hankookdan başka mantıklı bir seçenek yok gibi

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Cihan Tasdemir yazdı:

Doğrusu bende onu istiyorum, hankook orta klasman yokohama ise premium diye geçiyor, eğer klasmanları C B gibi olsaydı gerçekten yokohamayı düşünücektim, ama dediğiniz gibi heralde şuanda hankookdan başka mantıklı bir seçenek yok gibi

yokohama'yı bilmem de hankook premium bir marka

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Umut Taşlı yazdı:

yokohama'yı bilmem de hankook premium bir marka

Sitede hankook orta segment yazdığı için bende çyle düşünoyrdum ama eğer premıum daysa harika 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...