İçeriğe Yönlendir

e60 5.20i Benzinli Otomatik Nasıldır ?

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Siyah, dıştan M paket, içi bej ahşap e60 bakıyorum, konvoya gelen bi arkadaşımda vardı yolda çok gözüme çarptı, kız evine gelip düğün arabasından inince arabayı incelemeye yeltendim, dayım kolumdan tuttu eve gircez kızı alıp çıkıyoruz dedi, içine falan binip bakamadım. :D (olaydan hanımın haberi yok)

Bmw nin benzinli motorlarına uzağım biraz, 20i benzinli bakıyorum 2.2 170 hp 

Lpg de uyumu nasıldır? 

Binen kullanan yolda gidişi duruşu nasıldır? 

dizelleri uçuk gidiyor onları biliyorum daha önce 2.2 benzinli hiç sürmedim. 

Bu araçla alakalı yorumlarınızı bekliyorum :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rakamları makulde kalmış modellerden birisi ucuz olunca insan üreperiyor artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

arabayı bilmemde sahiplerinin genelde tarzları belli :D 

yorumum için taşlamayın ha istatistikçiyim %80 i benzer tipler . kalan %20 canımız ciğerimiz kardeşimiz :D 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Motor o kadar verimsizlik ki 2.2 motor a 20 takısı koymuş :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

arabayı bilmemde sahiplerinin genelde tarzları belli :D 

yorumum için taşlamayın ha istatistikçiyim %80 i benzer tipler . kalan %20 canımız ciğerimiz kardeşimiz :D 

apaçiyiz yaşam biçimimiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çok sessiz ve konforludur. oldukçada sağlam bir motoru var. o tip ile yaşanabilecekse alınır.  chris bangle kazığıdır tasarım anlamında. klasik BMW yi bitiren adam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

rakamları makulde kalmış modellerden birisi ucuz olunca insan üreperiyor artık

Benim de tek düşüncem o abi, uygun bmw binicilerinin geneli galerici tayfası yağ bakımından habersiz 100 liralık gaz atıp her kavşakta yan veren model olduğu için terteddütsüz tamam budur diyemedim, foruma konu açtım. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Motor o kadar verimsizlik ki 2.2 motor a 20 takısı koymuş :P

7 haneli rakamlara ulaşamadık ki 200 kompressor alalım :D

Doğan Arşiray yazdı:

çok sessiz ve konforludur. oldukçada sağlam bir motoru var. o tip ile yaşanabilecekse alınır.  chris bangle kazığıdır tasarım anlamında. klasik BMW yi bitiren adam :)

Tasarımını ben çok beğeniyorum abi, niye öyle gömdün yav :D  Boş tamponsuz jantsız kapıya bacaya koyulmaz o doğru ama. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Doğan Arşiray yazdı:

asıl e60 eski duruyor. e39 gibi birşey değli kesinlikle.

Kabul BMW çizgisinden uzak bir tasarım ama garip şekilde bende seviyorum görüntü olarak. Tabi e39 ile kıyaslanınca sönük kalıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Erdem Doğan yazdı:

Memurdan carpisan araba 😂

Kaskom var yaptırdim demiş 

Hanıma almıştır kimileri gibi :P

Ali Gök yazdı:

Ne sebepler mersinden ilan atıyorsunuz beyefendi gazmı veriyorsunuz bize 

Dolu 230 atayım Dedim Antalya değil miymiş öyle gördüm nere diye bakmadım 

Yorum bağlantısı
Birhan uysal

520i m54 b22 motor koduna sahiptir. Düzenli bakımını yapıp düzgün kullanırsan ufak tefek sorunlar harici masraf açmaz. Performansı dizele göre düşüktür. Lpg ile kullanacaksanız tavsiye etmem. 5 sene e60 520i araç kullandım. Şuan e90 320d 184 hp kullanıcısıyım. Performan istiyorsan kesinlikle dizel arada dağlar var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Doğan Arşiray yazdı:

asıl e60 eski duruyor. e39 gibi birşey değli kesinlikle.

e39 alırsam 5.40i den başkasında gözüm yok, onuda anca bi konyalıya satarım başkası almaz :D 

Birhan uysal yazdı:

520i m54 b22 motor koduna sahiptir. Düzenli bakımını yapıp düzgün kullanırsan ufak tefek sorunlar harici masraf açmaz. Performansı dizele göre düşüktür. Lpg ile kullanacaksanız tavsiye etmem. 5 sene e60 520i araç kullandım. Şuan e90 320d 184 hp kullanıcısıyım. Performan istiyorsan kesinlikle dizel arada dağlar var.

Lpg de ne gibi problem açar, lpgsiz binmem zor ciddi km yapıyorum. 

Yorum bağlantısı
Birhan uysal
Ebrar Tüfek yazdı:

e39 alırsam 5.40i den başkasında gözüm yok, onuda anca bi konyalıya satarım başkası almaz :D 

Lpg de ne gibi problem açar, lpgsiz binmem zor ciddi km yapıyorum. 

Bmw arabası lpg yi sevmez. Oksijen sensörü arızası sürekli yanar. Buna ek olarak motorda düzensiz çalışma su hortumlarının sık sık patlaması hararet yapma vs gibi sorunlarla karşılaşırsınız. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Birhan uysal yazdı:

Bmw arabası lpg yi sevmez. Oksijen sensörü arızası sürekli yanar. Buna ek olarak motorda düzensiz çalışma su hortumlarının sık sık patlaması hararet yapma vs gibi sorunlarla karşılaşırsınız. 

Sürekli uzun yol gidiyorum, hortum patlaması hiç hoş olmaz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

soğutma sistemi tasarımı o kadar mı kötü bunların neden patlatsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

BMW nin dizeli bile hararet vs yapıyor.  Benzinlisi neler yapmaz :P

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

BMW nin dizeli bile hararet vs yapıyor.  Benzinlisi neler yapmaz :P

Abi bmw nin dizeli mercedesin yarısı kadar bile sağlam değil ama yolda mercedes bmw ye kafa tutamaz 30d 35d, performans diyince bmw, dizeli için konuşuyorum :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

12 yıl önce 3.20 i almıştım baya hevesle sadece görüp beğendiğim için. Araba bildiğin gitmiyor yokuşlarda bayılıyor yanından doblo sollayıp geçiyor. Sabahları LPg patır kütür çalışıyor, motor ısınana kadar bir patırdama yapıyor ustalar çözemiyor.Az gazlayalım diyorsun LPg yi su gibi içiyor ama içtiği gibi araba gitse bari oda yok .6 ay dayanabildim sattım.Turbosuz araba o saaten sonra bir daha tövbe. Ş.içi 15 litre görüyor ortalama sizin düşündüğünüz daha fazla yakar muhtemelen. Yanlama işi o araba ile imkansıza yakın belki ıslak kaygan yolda bir miktar yan verir ama çok sürmez motor onun için yetersiz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

bi yorumla soğudum arabadan, vay be böyle tahmin etmiyordum, aslında youtube dan hızlanma videoları izlediğimde yeterli gibi duruyordu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...