İçeriğe Yönlendir

Özel Okullarda Kitap Saçmalığı

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Erkut Uysal
Sani Gerşon yazdı:

İşte hata daha buradan başlıyor.

Devlet okulu ticarethane değildir. Eksik personel varsa, personel alacak.

Daha bunu eleştiremiyorsak, ne yapsak boş zaten.

Sani sana 5 TL verip 1 milyon TL lik iş istesem yapabilirmisin ? 

Devlet okullarından tam olarak istenen bu ve aradaki fark bu kadar büyük...

Olmayan para ile hangi personeli alıcak ?

Sen devlet olarak imkanı sun, eğer yönetici yapmiyorsa gereğini yap... Soruşturma mı açarsın, görevden mi alırsın ne yapiyorsan yap ama önce devlet olarak sen görevini yap... 

4.5 yaşındaki oğlumu geçen yıl devlet anaokuluna gönderdim 350 TL okul aidatı vardı, bu yıl adamın biri çıktı ve bu aidatı kaldırıyorum dedi, kaldırdı...

230 öğrencili anaokuluna en az 7 personel lazım, mutfagı, kapı görevlisi, çocukların yardımcısı... 2 personeli karşıladın, bağış aldın işkura başvurdun falan filan... Geriye kalan 5 personelin aylık maliyeti minimum 75 bin TL... 

Okul müdürü ne yapıcak ? Kendi maaşından mı vericek ? Kapı kapı iş adamlarını dolaşıp para mı dilensin ? Okul müdürünü, dilenci haline getirenler utanmıyoda benim yaptığım bağış, yardim ne dersen adina o olsun, yanlış mı oluyo... 

Başka yöne çevirelim kafamızı...

Temizlik imkanı dahi doğru düzgün olmayan bir okulda, çalışan öğretmen, çalıştığı ortamdan ne kadar mutlu olabilir... O mutsuz, huzursuzken benim çocuğuma ne verebilir ? 

Ben eleştrinin en dibine vurmuşum, sen bana eleştiremiyorsak diyosun...

Eşim her sene Destekleme Yetiştirme Kursları (DYK) açar... Mevcudu kadar hemen her sınıftan öğrencilerine... Bu işten gelir vergisi yönünden zarar eder ama genede yapar...

Bu yıl sadece 8. Sınıf öğrencilerine DYK açabiliyor... 

Neden ? 

Çünkü kurumun başındakı beyfendi 5, 6 ve 7. Sınıflara açamazsın dedi... Sebep ? Sebebi yok, canı öyle istedi... 

Nedeni aslında basit öğretmene ekstra ek ders ücreti ödemesin...

Çocuk nolucak ? O kimin umurunda...

Devlet okullarında pırıl pırıl, idealist öğretmenler dolu... Okullar her sene açıldığında değerleri olan o öğretmenlerin bir bir söndüğünü görüyorum şahit oluyorum... İnanki kahroluyorum...

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erkut Uysal yazdı:

Sen devlet olarak imkanı sun, eğer yönetici yapmiyorsa gereğini yap... Soruşturma mı açarsın, görevden mi alırsın ne yapiyorsan yap ama önce devlet olarak sen görevini yap... 

4.5 yaşındaki oğlumu geçen yıl devlet anaokuluna gönderdim 350 TL okul aidatı vardı, bu yıl adamın biri çıktı ve bu aidatı kaldırıyorum dedi, kaldırdı...

230 öğrencili anaokuluna en az 7 personel lazım, mutfagı, kapı görevlisi, çocukların yardımcısı... 2 personeli karşıladın, bağış aldın işkura başvurdun falan filan... Geriye kalan 5 personelin aylık maliyeti minimum 75 bin TL... 

Okul müdürü ne yapıcak ? Kendi maaşından mı vericek ? Kapı kapı iş adamlarını dolaşıp para mı dilensin ? Okul müdürünü, dilenci haline getirenler utanmıyoda benim yaptığım bağış, yardim ne dersen adina o olsun, yanlış mı oluyo... 

Başka yöne çevirelim kafamızı...

Temizlik imkanı dahi doğru düzgün olmayan bir okulda, çalışan öğretmen, çalıştığı ortamdan ne kadar mutlu olabilir... O mutsuz, huzursuzken benim çocuğuma ne verebilir ? 

Ben eleştrinin en dibine vurmuşum, sen bana eleştiremiyorsak diyosun...

Eşim her sene Destekleme Yetiştirme Kursları (DYK) açar... Mevcudu kadar hemen her sınıftan öğrencilerine... Bu işten gelir vergisi yönünden zarar eder ama genede yapar...

Bu yıl sadece 8. Sınıf öğrencilerine DYK açabiliyor... 

Neden ? 

Çünkü kurumun başındakı beyfendi 5, 6 ve 7. Sınıflara açamazsın dedi... Sebep ? Sebebi yok, canı öyle istedi... 

Nedeni aslında basit öğretmene ekstra ek ders ücreti ödemesin...

Çocuk nolucak ? O kimin umurunda...

Devlet okullarında pırıl pırıl, idealist öğretmenler dolu... Okullar her sene açıldığında değerleri olan o öğretmenlerin bir bir söndüğünü görüyorum şahit oluyorum... İnanki kahroluyorum...

sani galiba bunu demek istemedi. 

meb’in okullara verdiği ödeneği eleştirdi. Hani daha ilk başta balık kokmuş.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

her yönetici ve öğretmen de aynı değil. Toplanan paralarla odasını güzelleştiren okul müdürleri var. 

devlet devlet diyoruz ama olmuyor işte. Pc virüsü gibi. Alınan tüm önlemlerinin açığı bulunuyor. 1.sınıf çocuklarına tek ders bir sene uygulamalı ahlaklı yaşam ve devlet işleyişi anlatılsa, epey ilerleriz 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Boşa tartışmayın arkadaşlar, böyle toplum olduktan sonra ne desek boş...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Boşa tartışmayın arkadaşlar, böyle toplum olduktan sonra ne desek boş...

abey "diyorsunki bu günler iyi günlerimiz o kitaplar alınacak sıra daha kötü günlerde."

Erkut Uysal yazdı:

Temizlik imkanı dahi doğru düzgün olmayan bir okulda,

bizim temel motivasyonumuz da bu olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erkut Uysal yazdı:

özel okul ticarethanedir buna birşey demiyorum bu konu başlığında. bu başlıkta bunu tartışmaya bile gerek yok.  zaten elimizi kaptırmışız.

ortada imza atıp ödediğim sözleşme var. orada bunu da alacaksın diye bir madde yok. zaten yemek ve kırtasiye tanımlanmış fiyatları ile. ödenmiş fiyatın içinde ayrı ayrı yazıyor. kitapları almazsan kaydedemem demesi lazım eğer kitap elzem ise. yada fiyatın içine koyacak onu da yemek gibi kırtasiye gibi yazacak oraya. metodbox üyeliğidir diye.   o noktada pazarlığını edip sonra kabul edip imza atıyrosun çünkü. 

"yazılımı açmayız çocuk eksik kalır" ne demektir? internet kafe işletmecisimisin?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Erkut Uysal yazdı:

Okul müdürünü, dilenci haline getirenler utanmıyoda

Ortalık malı oldum diyeni bile duydum. Yazsa mı yazmasam mı diye de çok düşündüm.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erkut Uysal yazdı:

Tam olarak anlatmak istediğim bu zaten. Ancak hakkımızı aramayıp kabul eder hale geldik. Ya da bir önceki mesajınızdan bunu anladım ben.

Erkut Uysal yazdı:

Aaaah ah... Ne diyeyim. Bunu bize layık görenler inşallah belalarını en yakın zamanda bulur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yine milli eğitim bakanı değişti, yine eğitimde bir çok kural değişti :)

Seneye başlarken, sene sonunda kuralların ne olacağını asla kestiremiyoruz. 

Daha iki ay önce artık mülakat olmayacak dedi, en yetkili kişi, Dün bakan, üç kişilik ekiple 45 dakika mülakat yapacağım dedi.

İstikrar olmayan hiç bir kurumda başarı olamaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mülakatlarda süreci iyileştireceğiz dendi ya hu sen yanlış duymuşsundur

Sani Gerşon yazdı:

Bunu bize layık görenler inşallah belalarını en yakın zamanda bulur.

siemens hala muteber bir firma? yani tarihe bakarsan yok öle bir buluş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Sani Gerşon yazdı:

Tam olarak anlatmak istediğim bu zaten. Ancak hakkımızı aramayıp kabul eder hale geldik. Ya da bir önceki mesajınızdan bunu anladım ben.

Aaaah ah... Ne diyeyim. Bunu bize layık görenler inşallah belalarını en yakın zamanda bulur.

İnanki mesajını art niyetli olarak anlamadim...

Yaşananları kabullenemiyorum ama birilerinin yapmadığı şeyleri, yapmaya çalışıyorum, elimden geldiğince...

Benim çocuğumun ulaşabildiğı şeylere ulaşamayan bir sürü çocuk var...

Zoruma gidiyor mesela bir okul müdürünün dilenci haline gelmesi, elimden bir şey gelmiyor demesi...

Müfredat içeriği o kadar boş ki, eşim ek kitap istedi diye şikayet edildi ve soruşturma geçirdi...

Çocuğunun eğitimi için karşılıksız bu kadar uğrasan bir öğretmeni şikayet edebiliyorlarsa aslinda dicek bişi yok...

Ama eşim hiç vazgeçmedi, ne zamana kadar direnir, ne zamana kadar tutunur bu umuda bilemiyorum...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erkut Uysal yazdı:

ne zamana kadar direnir, ne zamana kadar tutunur bu umuda

Doktorlar gitti, şanslılar, diplomaları uluslararası.

Öğretmenler de yakında gider. Hiç olmazsa anaokulunda iş bulurlar.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bende özel okulun tadına baktım büyük kızım için tamah edip gönderdim,sırf yabancı dil için tercih ettim ki tek farkları bu bence,şuan 2 çocugum devlet okulunda,

yabancı dil kursu,voleybol,hentbol,resim,jimnastik,yüzme gibi kurslara katılarak takviyeler yaptım

zamanım ve paramın yettiği kadar,

bunları yazarken keşke hepsi devlet okullarında istenilen,arzulanan seviyede olsa en azından çocuklarımıza bolca zaman ayırabilsek para yerine dedim bugün eğitime harcanan para daha fazla olsa okullar her türlü imkanlara sahip olabilse (hayal edilen eğitim malum ülkeler vs)

işin özüne gelirsem bütün ipler çocuklarımızın elinde, başarılı olmak,okumak isteyen her çocuk okulda okur demek günümüz şartlarında en mantıklı yorum sanırım

Herkese kolaylıklar dilerim, her çocuk bu ülkenin geleceği için birer pırlanta....

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bugun odemeyi yaptim...... sene sonu bakacagiz vaziyete. ama cok feci sinir oldum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

bugun odemeyi yaptim...... sene sonu bakacagiz vaziyete. ama cok feci sinir oldum. 

şarj adaptörsüz, adaptörlü  aypon dan daha ucuz olunca sevinecek miyiz

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

şarj adaptörsüz, adaptörlü  aypon dan daha ucuz olunca sevinecek miyiz

bakarsan kitap parası ortalama bir android telefondan ucuz. herşeyin ayarı kaçtı ülkede.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

bakarsan kitap parası ortalama bir android telefondan ucuz. herşeyin ayarı kaçtı ülkede.

okulda toplam ödenen esastır, kira gibi tavan fiyat koyunca yan parçalar etkileniyor, tavanı koyan da biliyor ama susuyor

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

Dolap falan yaptıracağız mutfağa, çok para vereceğiz diye düşünüyordum. Bugün bir arkadaşın android telefona 40bin verdiğini duyunca , dolaplar ucuz geldi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bakım yapıldı yetkili serviste.

5w30 yağ

Klima bakteri temizliği

Bakım işçilik

Ateşleme bujisi

Yağ filtre

Tapa

Hava filtresi

Araç içi dezenfektan

Polen Filtre

Motor Koruma

Boya rötüşleme

Direksiyon mafsal yağlama

Balata kontrol , el freni ayarlama vs

3761 TL.

Yanlış yere yazmışım . 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...