İçeriğe Yönlendir

Tesla Türkiye Menzil Rekoru

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın
Doğan Arşiray yazdı:

ben şahsen mangal ve cessna 172 ne zaman gelecek diye bekliyorum.

Satılık

IMG_4599.png

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

kışın görcez %30 farkı :)

togg da ısı pompası yok 

yani fark % 50 mi olacak

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dizel, benzinli farklı olur ,şanzıman var. Motor torku devire göre değişiyor. Elektrikliye yorum yaptık. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Kaldıracı yanlış monte etmişler. 

buna binince paraşüt takıyorsun ayrı bir dünya

Ali Darbaz yazdı:

Ayrıca Chat cgpt ye arabamın 90 km hızla 4 litre yaktığını söyledim. Bana bir tablo daha yaptı 

sonra Aİ nin cevapları neden hatalı diye dönüp durur mozambikli

Evren Erakçora yazdı:

Hatalı hesap yapmış bence 

yutuptaki fizik matematik kanunları farklı , yereçekimi bile bir değişik

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim de başımda elektrikli araç şarj istasyonu derdi var. Millet evden kablo çekmeye çalışıyor kimi balkondan uzatma atmak istiyor. Bir firma ile görüşüyorum istasyon kuralım diyorlar, aslında bana mantıklı geliyor. Randevu ile şarj istasyonunu kullanabilirmiş insanlar. Gelmeyene ceza yok ama şarj bitince aracı almayana ceza var. Zaten her yer bir anda tesla model y doldu, yarın bir gün ticari taksi olarak görürsem şaşırmam. Işıklarda biri önümde biri arkamda duruyordu ark yapmazlar inşallah dedim, neyse ki korkulan olmadı..

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Serkan Toker yazdı:

Benim de başımda elektrikli araç şarj istasyonu derdi var. Millet evden kablo çekmeye çalışıyor kimi balkondan uzatma atmak istiyor. Bir firma ile görüşüyorum istasyon kuralım diyorlar, aslında bana mantıklı geliyor. Randevu ile şarj istasyonunu kullanabilirmiş insanlar. Gelmeyene ceza yok ama şarj bitince aracı almayana ceza var. Zaten her yer bir anda tesla model y doldu, yarın bir gün ticari taksi olarak görürsem şaşırmam. Işıklarda biri önümde biri arkamda duruyordu ark yapmazlar inşallah dedim, neyse ki korkulan olmadı..

Faraday kafesinin içindesin abi birşey olöaz, isterse yıldırım düşsün.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Düzde 3 litre ile seyrettiğim hızı korumak istersem, rampayı 16-17 litre yakıtla çıkıyorum. 

Bence hesaplama doğru, rampalarda hız kesmek lazım. 

Gardı alıp çıkmak lazım ya da yavaşlamasına izin verilecek. Balıkesire hız sabitleyici ile 110 la gittiğimden hız sabitleyicisiz kullqnırsam daha az yakıyorum.

Mesela iniş ve hemen ardından çıkış varsa 125 130 a kadar hızlanıyorum az daha basıp sonrasında 105 100 gibi hıza düşecek gibi az basıp tırmanırsam anlık 4 5 lerle çıkıyor yokuşu ama 110 la girip o hızı korumaya kalkınca 12 ler 13 ler havada uçuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

nekadar olur bilmem ama ceo ya göre biz bataryaları büyülterek kışın menzilin azalma işini çözeceğiz dedi

batarya büyütmek mi. Tam mühendislik çözümü :) Isı pompası olmamasına rağmen, hem de 2 çeker olmasına rağmen togg’un 300kg daha ağır olması hoşumuza gitmedi. 

300kg ile %30 yakıt farkı çıkmaması lazım düz yolda. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bişey sorayım elektrik konusunda zayıfım. Kumandalı arabaların pilleri bitince buzdolabına koyar biraz daha oynardık toplardı kendini. Lityum çinko karbon nişadır falan bunların farkı mı?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Rampa çıkarken ters yöne çeken yerçekimi kuvveti var. Neyse. Evde bunun hesabını bi yapayım bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Doğan Arşiray yazdı:

ben şahsen mangal ve cessna 172 ne zaman gelecek diye bekliyorum.

Yine geç kaldın Doğan.(zoraki olsa da) 2 sini  bir arada yapmıştık.

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Haşmet Güngör yazdı:

Yine geç kaldın Doğan.(zoraki olsa da) 2 sini  bir arada yapmıştık.

inkar yok ööle bişi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İlkay Başaran yazdı:

Bişey sorayım elektrik konusunda zayıfım. Kumandalı arabaların pilleri bitince buzdolabına koyar biraz daha oynardık toplardı kendini. Lityum çinko karbon nişadır falan bunların farkı mı?

Kıymalı pide, kaşarlı yumurtalı pide, lahmacun gibi düşün. Hepsi aynı işi yapıyor ama içeriği farklı. Sıradan çinko karbon pilin içindeki karbonu tuz ruhu şişesinin içine atıp şişenin ağzına da balon takardık. 2 dakikaya uçan balon olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Kaldıracı yanlış monte etmişler. 

130bin öğroluk makina. Tesla bunun yanında oyuncak araba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Rekoru kıran arkadaş egea’da debriyaja basmadan vites de değiştirebiliyor :) 

13.43’te

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

debriyaja basmadan vites de değiştirebiliyor

debriyaja basan bizden değildir yahu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

30 senedir boşuna basıyormuşum. 

adam 400 bin km basmadan kullanmış. Sizden öğrenecek değil heralde

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

adam 400 bin km basmadan kullanmış. Sizden öğrenecek değil heralde

Hacı adam seni beni kahve içmeye davet etti

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Hacı adam seni beni kahve içmeye davet etti

adam pazarlama uzmanı. Bak bi numara olmasın :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...