İçeriğe Yönlendir

Fiat Egea 1.6 E-Torq Boş Paket Alıp Yağmur ve Far Sensörü Takılabilir mi?

Ali Memisoglu

Recommended Posts

Ali Memisoglu

Bir süredir araç değişikliği yapmayı düşünüyorum ve ford powershift şanzımanlı örneğin 1.6 fiesta LPG aklımdaydı fakat forumu incelediğimde powershift çok önerilmiyor kronik kavrama sorunundan ötürü

Eat6 ve Eat8 şanzıman ps ye göre daha sorunsuz sanırım bu yüzden bütçeye en uygun hem otomatik hem lpg uyumlu hem km düşük bulabileceğim araç egea , şu an buna odaklandım

sorum şu: boş paket alsak ya da en full paket almasak sonradan yağmur ve far sensörü montajına donanım olarak uygun mudur araç ?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Fiatlar eat sanziman mi kullaniyor artik?

Ayrica hala far ve yagmur sensoru olmayan araba var mi?

Soruya gelecek olursak bir cok ozellik icin astari yuzunden pahali olur. Donanimli arac alin ya da donanimdan vazgecin

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Memisoglu
Eren Gökmen yazdı:

Fiatlar eat sanziman mi kullaniyor artik?

Ayrica hala far ve yagmur sensoru olmayan araba var mi?

Soruya gelecek olursak bir cok ozellik icin astari yuzunden pahali olur. Donanimli arac alin ya da donanimdan vazgecin

Teşekkür ederim.

Ben öyle anladım şanzımanı en azından sorunsuz oldugunu söylüyolar

Sani Gerşon yazdı:

Renegade'lere ekleniyor. Egea'lara da ekleniyordur muhtemelen. İnternette Rüzgar Şentürk ile irtibata geçin derim.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063128078999

teşekkür ederim, bence yağmur sensörü çok kullanışlı bir özellik, sorun çıkaracaksa vazgeçecez mecburen

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citroen-c3-otomatik-boyasiz-degisensiz-hasar-kayitsiz-lpg-li-1.6-1125078581/detay

buna ne diyorsunuz şanzıman olarak

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Simdi baktimda hibrit egeada yagmur ve far sensoru orta donanim seviyesinde bile ekstraymis. Far sensoru basit bir mekanizma ile halledilebilir. Yagmur sensoru o kadar kolay ve ucuz olmayacaktir muhtemelen

Eat sansimanlar sorunsuzdur. Peugeot, citroen grubu araclarda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ali Memisoglu yazdı:

Teşekkür ederim.

Ben öyle anladım şanzımanı en azından sorunsuz oldugunu söylüyolar

teşekkür ederim, bence yağmur sensörü çok kullanışlı bir özellik, sorun çıkaracaksa vazgeçecez mecburen

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citroen-c3-otomatik-boyasiz-degisensiz-hasar-kayitsiz-lpg-li-1.6-1125078581/detay

buna ne diyorsunuz şanzıman olarak

Vti motordan uzak durun. Alınca zaten o sizi kendinden soğutup uzak tutacaktır 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Far sensörü basit bir eklenti ama yağmur sensörü için ön cam değişecek vs derken uğraştırıcı olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Yağmur sensörü bence gereksiz bir şey yani ben bir arabaya sonradan yağmur sensörü eklemek için kesip biçmeyle uğraşmazdım.

Far sensörü düşünülebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cem Işık yazdı:

Far sensörü basit bir eklenti ama yağmur sensörü için ön cam değişecek vs derken uğraştırıcı olabilir

Bazı modellerde sensör hariç her şey hazır. Yani sensörü takıp, sistemden kodlayınca otomatik çalışıyor. Ancak tabi bunu uzmanı bilir.

Benim renegade'de ACC aktifleştirmiştim sadece düğme ekleyerek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Bazı modellerde sensör hariç her şey hazır. Yani sensörü takıp, sistemden kodlayınca otomatik çalışıyor. Ancak tabi bunu uzmanı bilir.

Silecek sensörü far sensöründen daha kullanışlı geliyor bana. Nasip olursa bir dahaki aracımda acc ve şerit takip olacak, sıkışık trafikte acc, şehirler arasında şerit takip çok faydalı. 

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yağmur sensörü bence gereksiz bir şey yani ben bir arabaya sonradan yağmur sensörü eklemek için kesip biçmeyle uğraşmazdım.

Far sensörü düşünülebilir.

Far açıldımı tamam işlem bir kere de bitiyor ama silecek aç kapa, hızlandır kapat vs meşgul eden bir şey .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

herşeyi yapıyorlar hız sabitleme vs. yalnızca android auto apple car play açılmıyor.

Sani Gerşon yazdı:

sani abi trde e-torq renegade yok değil mi bazı ülkelerde var

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Cihat yazdı:

e-torq

1.6 benzinli olmalı sanırım bunlar. Türkiye'ye sadece 1300-1400 ve 1500'ler geldi.

1400'lerde de sürekli sorun çıktı, insanlar hep 1.6mjet'lere yöneldi. Şimdi yeni hibrit ve 1.3 turbolara yöneliyorlar.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

bence ikisi de gereksiz. Hava azcık kararsa farlar yanıyor. Ampüller daha hızlı bitiyor. Yağmur sensörü daha kullanışlı. Ama o da bazen kuru camı fazla silebiliyor. İkisi de çok önemli şeyler değil. Değmez yani

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hava azcık kararsa farlar yanıyor. Ampüller daha hızlı bitiyor.

gör görül hayyatt kal

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama o da bazen kuru camı fazla silebiliyor.

yaşa ki yaşatabilesin

buğulu cam mevsimi başlıyor mu piilliler de

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

Koltuk ısıtıcım için gün sayıyorum :p 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

gör görül hayyatt kal

yaşa ki yaşatabilesin

İnverter klimamız hazır :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Koltuk ısıtıcım için gün sayıyorum :p 

polar tavsiye konusu yan blogta

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben her iki özelliği de 10 yıla yakındır kullanıp deneyimliyorum. 

C5 te hiç bir ayar imkanı yok ama mükemmel çalışıyor. 

Her ikisi de güvenlik açısından gerekli ve önemli. Ayrıca otomatik silecek tam bir konfor ekipmanı.

Aynı kasanın bu donanımda olan versiyonları varsa, olamayan her versiyonuna da bir şekilde takılabilir. 

Çıkmacı tanıdığınız varsa, yapmak mantıklı gelecektir, tanıdık çıkmacı yoksa, donanımlı bir araç almak daha mantıklıdır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bence ikisi de gereksiz. Hava azcık kararsa farlar yanıyor. Ampüller daha hızlı bitiyor. Yağmur sensörü daha kullanışlı. Ama o da bazen kuru camı fazla silebiliyor. İkisi de çok önemli şeyler değil. Değmez yani

Akşamın 8 inde farları açmayı unutan tek hücreliler var. Bu devirde araba farını kendi açabiliyor olmalı. Tünelde de kaz gibi gezenler var. Farı sürücü insiyatifine bırakmak diğer sürücülere risk oluşturuyor.

Yağmur sensörü önceki aracımda da vardı ve aslında ne gerek var ki demiştim ta ki diğer bölünmüş şeritten cama bir kova su gelene kadar. 130 gibiydi hızım ve 1 saniye demedi camın temizlenmesi. 1 kere lazım olur hayat kurtarır. Eşimde olduğunu ve sensör olmadığını düşündüm. en az 200 metre giderdi öyle görmeden panikle açana kadar. O ara bariyere kaptırma olasılığı çok yüksek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Akşamın 8 inde farları açmayı unutan tek hücreliler var. Bu devirde araba farını kendi açabiliyor olmalı. Tünelde de kaz gibi gezenler var. Farı sürücü insiyatifine bırakmak diğer sürücülere risk oluşturuyor.

Yağmur sensörü önceki aracımda da vardı ve aslında ne gerek var ki demiştim ta ki diğer bölünmüş şeritten cama bir kova su gelene kadar. 130 gibiydi hızım ve 1 saniye demedi camın temizlenmesi. 1 kere lazım olur hayat kurtarır. Eşimde olduğunu ve sensör olmadığını düşündüm. en az 200 metre giderdi öyle görmeden panikle açana kadar. O ara bariyere kaptırma olasılığı çok yüksek.

olsa iyi. Ama onlar için sonradan ekleme yapmaya değmez bence. Yağmur sensörü camla komplike bi sistem. Zor işler

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

olsa iyi. Ama onlar için sonradan ekleme yapmaya değmez bence. Yağmur sensörü camla komplike bi sistem. Zor işler

2008 meganın yağmur sensörü 2016 cliodan daha güzel çalışıyor onu da belirtmeden geçmeyeyim. Hızı tutturamıyor şimdiki bir türlü. Ya gereksiz hızlı ya da yavaş kaldığı oluyor. Eskideki daha iyiydi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yağmurun simetrik yağması lazım sağlıklı çalışması için. Bazen benim cama başka araçtan 1 damla su geliyor, çalışıyor. Bazen durduk yerde çalıştı diyorum, gözle görülemeyecek kadar ince 2-3 damla gelmiş oluyor. Ama seviyorum yağmur sensörü ile far sensörünü yine de :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yahu ne yaptın reis 🤭 

Simdi coğu aracta gündüz farı komple acık.. napcaz 😂 

Onun ayarı var cogu aracta.. erken yak gec yak diye.. 

Cam kirliyse temizlemek lazım..

temizse zaten calışmıyor 🤭 

Ama yağmur sensörü cok faydalı yüksek suratle giderken tırdan dünya su sıcramıstı bariyerle sıfırdım o esnada.. saniselik sildi vallahi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

yüksek suratle giderken

yüksek derken kiprit için izafidir mesela 110 a falan çıkabilir arada çok yüksek olur, 130 da silecekler silmez olur falan rüzgar şiddetlenşir

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

yüksek derken kiprit için izafidir mesela 110 a falan çıkabilir arada çok yüksek olur, 130 da silecekler silmez olur falan rüzgar şiddetlenşir

Kahkaha attım 😂

Kibrite göre cılgın seviye ozaman 🤭 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...