İçeriğe Yönlendir

Double Corsa Macchiato :)

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

Hayırlı olsun Ebrar. Güle güle kullan

Kırmızıyı sat bana :D 

Duymuşsundur belki arabayı sattım, yeni araç bakıyorum. Bütçe kısıtlı olduğu için bu tarz araçlara bakabiliyorum anca.

Aslında bu yaşlardaki araçlarda otomatik almak istemiyorum sorun çıkarma ihtimaline karşı ama hanım da araç kullanmayı pekiştirsin diye otomatik bakıyorum. Ya da tam otomatik olsa sanki sorun çıkarma ihtimali daha az olur gibi

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
İlkay Başaran yazdı:

Hayırlı olsun. 

Teşekkürler.

Mert Gülkokan yazdı:

hayırlı olsun

easytronic çok yerin dibine sokulur ama astrada kullandığım da çok beğenmiştim

Teşekkür ederim, kullanmaya alışınca gayet rahat oluyor, bu modellerde tam otomatik çok ciddi masraf çıkarabiliyor, bu arabanın şuan baskı balatası bitse işçilik ve adaptasyonla birlikte 7 8 lira civarı çıkıyor, luk marka orjinal, samsun için fiyat bu. Evet spor kullanım sıfır, ancak bişey olduğunda sanayiye korkarak gitmiyorsunuz maliyet açısından. 

Cem Işık yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar , güzel günlerde kullanılsın, bol karla satılsın. Easytronic yokuş tırmanışları hariç çok keyifli, yokuşa gelince üzüyor insanı..

Abi teşekkür ederim, inşallah, yokuşta geri kaçırmasa harika olurmuş, şanzıman sağlığı için el freni ile kalkmak daha iyi oluyor. 

Evren Barış Özbek yazdı:

Hayırlı olsun. :nazar:

Bu araçlarda, yokuşta geri kaydırma oluyor mu? 

Teşekkürler abi evet oluyor. 

Alptuğ Özcan yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar. Güle güle kullan

Kırmızıyı sat bana :D 

Duymuşsundur belki arabayı sattım, yeni araç bakıyorum. Bütçe kısıtlı olduğu için bu tarz araçlara bakabiliyorum anca.

Aslında bu yaşlardaki araçlarda otomatik almak istemiyorum sorun çıkarma ihtimaline karşı ama hanım da araç kullanmayı pekiştirsin diye otomatik bakıyorum. Ya da tam otomatik olsa sanki sorun çıkarma ihtimali daha az olur gibi

Abi kırmızıyı çok isteyen var da şuanlık satılık değil biraz daha yatsın otoparkta :D 

Bu yaşlarda kesinlikle yarı otomatik bakmalısın, tam otomatik daha dertli ben bundan önce clio scenic megane 2 baktım tam otomatik şanzımanda vuruntu vs çok ciddi dert açabiliyor, bu en fazla baskı balata değişir veya adaptasyon yapılır, luk marka sıfır baskı koysan 7 8 lira bile tutmuyor. 

Mert Gülkokan yazdı:

bnce 20 yaşına merdiven dayamış araçlarda yarı otomatikler daha sorunsuz geliyor bana

Aynen öyle abi, zevksiz ama çok sorunsuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mert Gülkokan yazdı:

bnce 20 yaşına merdiven dayamış araçlarda yarı otomatikler daha sorunsuz geliyor bana

Neden ki

Ebrar Tüfek yazdı:

Abi kırmızıyı çok isteyen var da şuanlık satılık değil biraz daha yatsın otoparkta :D 

Bu yaşlarda kesinlikle yarı otomatik bakmalısın, tam otomatik daha dertli ben bundan önce clio scenic megane 2 baktım tam otomatik şanzımanda vuruntu vs çok ciddi dert açabiliyor, bu en fazla baskı balata değişir veya adaptasyon yapılır, luk marka sıfır baskı koysan 7 8 lira bile tutmuyor. 

Anladım Ebrar sağol bilgilendirme için ben tam tersi düşünüyordum. Öğrendiğim iyi oldu

Mert Gülkokan yazdı:

:D Ebrar bilgilendirme yapmış sağolsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mert Gülkokan yazdı:

dualogic fiat gurubunda arıza çıkartıyor robot kısmı revize oluyor ve sadece debriyaj bilyası şu an 9 bin tl inanılmaz pahalı

Bu dediğiniz şanzıman aşağıdaki Fiat Puntolarda kullanılan ise eğer kuzenimde var ve sorun çıkartmıştı baya

image.png.c015da67f57dc08194f011267dd1c8e0.png 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hayırlı olsun ama açık mavi olan daha güzel bir araba bence.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu dediğiniz şanzıman aşağıdaki Fiat Puntolarda kullanılan ise eğer kuzenimde var ve sorun çıkartmıştı baya

image.png.c015da67f57dc08194f011267dd1c8e0.png 

bu arabada çok rezil bi şanzıman var, fiorino kullanan bi arkadaş bayaa sıkıntı çekti zor sattı 

Doğan Arşiray yazdı:

hayırlı olsun ama açık mavi olan daha güzel bir araba bence.

kozmetik olarak evet, pastası yeni yapıldı siyah parçalar piano boyandı, kırmızının altı üstü sıfır, boyası bi polisaj görecek, siyah kısımlar boyanacak, amblemleri takılacak jantları değişecek, daha yapılacak çok iş var biraz dursun şimdilik. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu clioların 1.6 otomatik vites olanları çok iyiydi. parça vaziyetleri nasıl ucuzmu?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ebrar Tüfek yazdı:

bu arabada çok rezil bi şanzıman var, fiorino kullanan bi arkadaş bayaa sıkıntı çekti zor sattı

17 bin lira mı ne yedi 2 ay falan önce kuzenin araba

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hayırlı olsun. Bence hiç orijinalliğini bozmadan sürmek daha keyifli olurdu

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Doğan Arşiray yazdı:

bu clioların 1.6 otomatik vites olanları çok iyiydi. parça vaziyetleri nasıl ucuzmu?

parçaları aşırı ucuz, bva şanzıman temizi bulmak zor şanzımana dikkat et :) 

Alptuğ Özcan yazdı:

17 bin lira mı ne yedi 2 ay falan önce kuzenin araba

yok abi kapıya bacaya koyulmaz 

Hamit inan yazdı:

Hayırlı olsun ebrar

sağol abim teşekkür ederim

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hayırlı olsun. Bence hiç orijinalliğini bozmadan sürmek daha keyifli olurdu

öyle yapacağım abi, bi orjinal jant lastik bi boya restorasyon tamam 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ebrar buradan da hayırlı olsun diyeyim. Adet yerini bulsun. Benim araba kaportadan çıkınca bi cila şov yapalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emrah Altun yazdı:

Ebrar buradan da hayırlı olsun diyeyim. Adet yerini bulsun. Benim araba kaportadan çıkınca bi cila şov yapalım.

Allah razı olsun abi, senin araba hazır olunca öğlen güneşinde yansımadan sağa sola yangın çıkartacağız :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Tamer Topaç yazdı:

:nazar: Hayırlı olsun Ebrar. Kazasız belasız kullanın. 

Çok teşekkür ederim abi :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Barış Özbek yazdı:

Hayırlı olsun. :nazar:

Bu araçlarda, yokuşta geri kaydırma oluyor mu? 

temelde otomatik debriyaj olduğunu bilip ona göre kullanmalı , manuel debriyajın naziği / sakini gibi düşünelim , gergin biri kullanamaz mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hüseyin Sönmez yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar.

Çok teşekkür ederim abi

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Güncel;

Kırmızının yağ bakımı yapıldı, suyunda antifriz yoktu, komple boşaltıldı antifriz koyuldu, el freni ayarı yapıldı, 

Pazartesi kışlık lastik alınacak, snoways 4. Lastik değişirken jant kapaklarını da değişirim çok kötü duruyor. Bide rot balansa girdik mi tamamdır.

Şanzıman kalibrasyonu yapılacak, Balataları değişeceğim, daha çok işi var,

güncel km 128.800, Depoyu fulleyip kapıya koyduk. 

Yeşilinde bi değişiklik yok, kendi halinde takılıyor :) 

B194CA3B-46CD-4187-9244-A132486B3634.jpeg.295fb9c0f642c43793566e5aac03c757.jpeg

Fiat duruyor şuanlık satmayacağım dükkanda çok ihtiyaç oluyor, 

1.9 mjet doblo maksi ile değiştireceğiz oda yaza doğru anca.

Clio satıldı, Çoruma hayırlı olsun, ekonomikliğini arayacağım bir araba :) 

03EDDA8A-12DB-434A-97A0-A4ACE6A27EAD.jpeg.342a4b5a884cc4a90b078110490cb674.jpeg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ebrar Tüfek

Petlas Snowmaster 2 lastiklerimiz takıldı. 4 adet ön arka.

175/65/r14 

FD38D2AC-33F7-4280-8C60-68719ABD6263.jpeg.2b219c38e97395735504676d432f932f.jpegE381B20A-60B6-4784-B467-613E634A624F.jpeg.90f594281088f0f5bf6ac48242b1faed.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Petlas Snowmaster 2 lastiklerimiz takıldı. 4 adet ön arka.

175/65/r14 

FD38D2AC-33F7-4280-8C60-68719ABD6263.jpeg.2b219c38e97395735504676d432f932f.jpegE381B20A-60B6-4784-B467-613E634A624F.jpeg.90f594281088f0f5bf6ac48242b1faed.jpeg

bu serinin performansını merak ediyorum izlenim alırız karlar düşsün , bir de yağmurda fren

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

bu serinin performansını merak ediyorum izlenim alırız karlar düşsün , bir de yağmurda fren

4 lastik, rot ayarı ve balans ayarı ile birlikte 4.940 tl tuttu. Esnaf işi fiyat, bide sol arka jantta bi vuruk vardı jantı düzelttiler. 

forumda konusuna denk gelmedim, kara kış gelsin bi akdağ’da kayak yapmaya gidip gelelim sonra konusu açılır. 

Yarisde lassa snoways 4 vardı, zincirsiz akdağa çıkıyordum. Bakalım bu çıkacakmı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ebrar Tüfek yazdı:

Yarisde lassa snoways 4 vardı, zincirsiz akdağa çıkıyordum. Bakalım bu çıkacakmı. 

Lassa çıktıysa bunlar yırtarak çıkar.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Koray Demir yazdı:

Lassa çıktıysa bunlar yırtarak çıkar.

kar bi sağlam yağsın da bakalım deneyeceğiz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...