İçeriğe Yönlendir

Double Corsa Macchiato :)

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

@Ali Darbaz Abi sen bilirsin, bu arabaya sonradan anlık, ortalama yakıt ve kalan menzil bilgisi gösteren bi ekran yapabilirmiyiz ? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

@Ali Darbaz Abi sen bilirsin, bu arabaya sonradan anlık, ortalama yakıt ve kalan menzil bilgisi gösteren bi ekran yapabilirmiyiz ? 

oov sende tam Yarı otomatcı oldun. bunda Hilhıldır ve Esp varmı. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şimdi ingiliz forumlarını okudum CDC40 ekranı alıp arabaya takman lazım. Kodlanması gerekiyormuş sonra her bilgiyi paylaşırmış. 

Ayrıca buna hız sabitleyicide tak çalıştırmış. Yoksa alıp tak çalışsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

oov sende tam Yarı otomatcı oldun. bunda Hilhıldır ve Esp varmı. 

2 easytronic ile sahalardayız, Hillholder esp yok abi malesef. 

Ali Darbaz yazdı:

Şimdi ingiliz forumlarını okudum CDC40 ekranı alıp arabaya takman lazım. Kodlanması gerekiyormuş sonra her bilgiyi paylaşırmış. 

Ayrıca buna hız sabitleyicide tak çalıştırmış. Yoksa alıp tak çalışsın. 

Hız sabitleyicim yok, direkt tak çalıştır olmuyor direksiyonu sinyal kolunu söküp tesisat geliyormu bakmak gerekiyor, tessat yoksa takılmıyor, hangi model hangi donanımda çıkıyor belli değil bazısında var bazısında yok. Hız sabitleyici de takmak istiyorum. 

CDC 40 için şunu buldum, %10 fark çıkıyormuş ama o üzücü.

FA5A3E53-0D5A-4890-8BE5-472BE423860F.png.ce3066bc4d64d3110f8ca556b651ca3a.png

Ali Darbaz yazdı:

bunlar telefonda görünmüyor, bilgisayara geçince bakacağım :) 

@Ali Darbaz masrafları biraz yoluna koyayım, arabayı irmscher e çevirmeyi düşünüyorum, nasıl sence ? 

7A1C23AD-E5D7-4DDD-BA02-7F9E872FD0BE.jpeg.431d922e19b5d0c566f418a4d36b7824.jpeg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

2 easytronic ile sahalardayız, Hillholder esp yok abi malesef. 

Hız sabitleyicim yok, direkt tak çalıştır olmuyor direksiyonu sinyal kolunu söküp tesisat geliyormu bakmak gerekiyor, tessat yoksa takılmıyor, hangi model hangi donanımda çıkıyor belli değil bazısında var bazısında yok. Hız sabitleyici de takmak istiyorum. 

CDC 40 için şunu buldum, %10 fark çıkıyormuş ama o üzücü.

FA5A3E53-0D5A-4890-8BE5-472BE423860F.png.ce3066bc4d64d3110f8ca556b651ca3a.png

bunlar telefonda görünmüyor, bilgisayara geçince bakacağım :) 

@Ali Darbaz masrafları biraz yoluna koyayım, arabayı irmscher e çevirmeyi düşünüyorum, nasıl sence ? 

7A1C23AD-E5D7-4DDD-BA02-7F9E872FD0BE.jpeg.431d922e19b5d0c566f418a4d36b7824.jpeg

Ben sadece hız sabitleme ve Ekran montajından yanayım. diğer şeyler benlik değil. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şu senin arabada çalışırmı bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Şu senin arabada çalışırmı bilemiyorum. 

Çok iyiymiş, yakıt verisi görebilirmi acaba, bende ki cihazı bi takıp tabletten bakayım, torque lite da görünmezse bunda da görünmez. Alet hoşuma gitti böyle ekranlı şeyleri seviyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bunun ölçümü Calculated . Yani hesaplama gerçek değeri değil. Motorun hacmini, motorun gücünü ve yakıt deposunun kapasitesini yazıyor. Oda gaza basınca hesaplayarak bişiler bulmaya çalışıyor. 

Yakıt tüketimini en isabetli hesaplayan firma Gm. Gm Chevrolet'de fazla arge yapıp %1 %14 arasında isabetli tutturan yakıt tüketim hesaplayıcısı yapmış. Cruze bile sahip buna. Amerikan Epa bunu test eden bir test düzeneği yapmıştı. Test sonuclarını pdf dökümanda yayınlamıştı. Tabi bu test 2013 yılına ait. Aradan 11 yıl geçti. Belki daha isabetli yol bilgisayarları çıkmış bile olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Bunun ölçümü Calculated . Yani hesaplama gerçek değeri değil. Motorun hacmini, motorun gücünü ve yakıt deposunun kapasitesini yazıyor. Oda gaza basınca hesaplayarak bişiler bulmaya çalışıyor. 

Yakıt tüketimini en isabetli hesaplayan firma Gm. Gm Chevrolet'de fazla arge yapıp %1 %14 arasında isabetli tutturan yakıt tüketim hesaplayıcısı yapmış. Cruze bile sahip buna. Amerikan Epa bunu test eden bir test düzeneği yapmıştı. Test sonuclarını pdf dökümanda yayınlamıştı. Tabi bu test 2013 yılına ait. Aradan 11 yıl geçti. Belki daha isabetli yol bilgisayarları çıkmış bile olabilir. 

99 model clioda, harcadığın yakıtı litre olarak veren bilgi ekranı var, ortalama, menzil, anlık vs hepsini gösteriyor, 2004 model corsa da yan hava yastığı bile varken küçük bi ekranı bile koymamışlar, gıcık oluyorum bu işlere, ne yaktığımı görmeyince bi eksiklik hissediyorum, alışkanlık olmuş sürekli yakıt hesabı yaparım ekrandan.

@Ali Darbaz Abi benim arabanın motoru hakkında bilgin varmı ? Z12XE motor hakkında yorumun nedir ? 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Mavili 180 bine gelmek üzere, Kırmızının yağ bakımına az kaldı. Kırmızının bi ara direksiyon bölümünü söküp sinyal kolu tesisatında cruise control varmı diye bakacağım, inşallah vardır bi cc yaparız. 

14E9398B-9092-47A1-8C17-461111FC5CE0.jpeg.2a97a6ef9ddc9ac77b3f2c0c6df05825.jpeg

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim astra g 2001 otomatiğe cc li kol takıp opcom dan hız sabitlemeyi açık yapınca direkt çalışmıştı, altyapın hazır olabilir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ebrar Tüfek yazdı:

Mavili 180 bine gelmek üzere, Kırmızının yağ bakımına az kaldı. Kırmızının bi ara direksiyon bölümünü söküp sinyal kolu tesisatında cruise control varmı diye bakacağım, inşallah vardır bi cc yaparız. 

14E9398B-9092-47A1-8C17-461111FC5CE0.jpeg.2a97a6ef9ddc9ac77b3f2c0c6df05825.jpeg

yeşil gibi daha çok. sol köşedeki göçüğü çıkartsana PDR ile?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Köksal Yılmaz yazdı:

Benim astra g 2001 otomatiğe cc li kol takıp opcom dan hız sabitlemeyi açık yapınca direkt çalışmıştı, altyapın hazır olabilir.

abi c lerde tam otomatiklerin tamamına yakını oluyor da easytroniclerin yarısında çıkıyor yarısında çıkmıyor. 

Doğan Arşiray yazdı:

yeşil gibi daha çok. sol köşedeki göçüğü çıkartsana PDR ile?

Çağla yeşili geçiyor da ağzım alışmış mavi demeye :)   Abi bu aralar depoya benzin almaya vaktim yok, bebiş geldi, bu aralar dükkanda bile duramıyorum doğru düzgün. Onu bi ara yapacağım da bakalım ne zaman. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...