İçeriğe Yönlendir

TOGG Aracım

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu elektirkliler iyi güzelde bir çalışmadımı duman olursunuz haberiniz olsun, zaten servis falanda yok anlayanda yok henüz, Tesla bile milleti sinir ediyorsa siz düşünün artık...

şu prosedürlere bakın, bunu normal direksiyon şoförü kullanım klavuzuna göre yapacak, vah vah... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Allah nazarlardan korusun. 🧿

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu elektirkliler iyi güzelde bir çalışmadımı duman olursunuz haberiniz olsun, zaten servis falanda yok anlayanda yok henüz, Tesla bile milleti sinir ediyorsa siz düşünün artık...

şu prosedürlere bakın, bunu normal direksiyon şoförü kullanım klavuzuna göre yapacak, vah vah... 

Sanki edc yi tamir edecek adam var da :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Sanki edc yi tamir edecek adam var da :crazy:

ben ederim, gayet basit, dsg mi sandın, bunda 4 tane dıştan takma mini motorlar ve 400 bin km giden yine dıştan 4 civata ile erişilen baskı diskleri var, içini açmaya gerek yok, kanal yada bir lift bul yeter :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Az evvel izledim videoyu, çok hoşuma gitti, yeni bir bilgi öğrendim.

Jumpstart yapmak bu arada gayet basitmiş. Elektrikli araç olduğu için prosedürü uzun, yoksa pili sök, takviyeyi yap, pili tak, takviyeyi sök. Tüm olay bu. Arada sadece 2 kere fren pedalına basıyorsunuz o kadar.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

depomuz 1 tonluk olsa hangisini tercih ederdik? 

tercih değişme noktası kırmızı çizgimiz 300 iyidir lpg candır

Sani Gerşon yazdı:

Jumpstart yapmak

fakir fakir kaput mu açacaz nedir ararım servisi bitti ayponda kayıtlı

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

Fazla proteinden kaynaklanıyor.

Özgüven :mangal:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bunu normal direksiyon şoförü kullanım klavuzuna göre yapacak,

ekranda ünlem işaretini görünce tag çağıracak oldu bitti

Tamer Topaç yazdı:

Fazla proteinden kaynaklanıyor.

Özgüven :mangal:

tesla almış ta takviye ile nasıl çalıştıracak derde bak mirim

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

akü şarj konusuyla ilgili, böyle bir içerik ile karşılaştım ne kadar doğru bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tercih değişme noktası kırmızı çizgimiz 300 iyidir lpg candır

togg servisini ara hemen gelirler biter emin ol :) teslayı geç, model y ucuz elektrikli araba diye satılan model bizde ferro muamelesi görüyor, vergiler sağolsun....

Yücel Metin yazdı:

akü şarj konusuyla ilgili, böyle bir içerik ile karşılaştım ne kadar doğru bilmiyorum.

doğru, hatta yukarıda arkadaşa bende sordum hala böylemi diye, daha pişmesi lazım, sağ kalma mücadelesini atlatsın helede....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Konu açalım.. bu arada öğrencime bedava ( restoranımsı) şarj noktaları uygulaması yaptırıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yücel Metin yazdı:

Anlamadım.. Seyir halinde gece yola gidiyorum diyelim.. 12 volt akü bir süre sonra bitecek mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Anlamadım.. Seyir halinde gece yola gidiyorum diyelim.. 12 volt akü bir süre sonra bitecek mi ?

yok bildiğim şarj ederken sürekli yanıyor, yolda giderken 12 volt akü doluyordur ana batarayadan, yani herhalde öyledir, yoksa biter o 12 volt akü, zaten onun görevi başkadır mutlaka, ana görevi start vermek ana bataryayı sistemleri devreye almak sanırım, bir nevi ilk hareket şalter açıcı sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

zaten hepi topu kaç km gidebilecen durmadan? 2 satte bir istasyonda şarj edilecek zaten , lpg li mi sandını bunu 8 saat durmadan direksiyon sallayıp gitmelik?

• Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aksesuar modundayken küçük akü abi bataryasından doluyor, sadece bekleme modunda yani kapatma modu da diyebiliriz, o modda yüksek gerilim kesiliyor araçta, sadece 12v kalıyor, yeni versiyonda 12voltluk akü şarjı %60a düşünce hangi modda olursa olsun şarj edecekmiş, öyle diyorlar en azından, yakında görürüz, güncelleme alanlar oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mevcut durumu anlamadım.. 

12 volt aküyü sürekli beslemiyor mu ana bataryadan 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

araç kapalıyken bi stand-by çekişi var.. e çoluk çocuk kurcalayınca müzik dinleyince o kadar ekrana olan olur. 

Pazartesi teftişim var detay öğrenirim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

pikniğe gitmiş doblo gibi müzik dinlersen motor çalışmazken şarj etmez kalırsın da, koltuk altında bomba gibi koca enerji varken de akü voltajı seviyesine göre bir önlem alma yazılımı olaiblirdi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

pikniğe gitmiş doblo gibi müzik dinlersen motor çalışmazken şarj etmez kalırsın da, koltuk altında bomba gibi koca enerji varken de akü voltajı seviyesine göre bir önlem alma yazılımı olaiblirdi

güncelleme gelecek dedi murat

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

O da bir şey mi, bu elektrikli arabaların 12v aküsüyle başka arabaya takviye verip marş bastırırsak, 12v aküyü doldurmak isteyen inverter ya bozulursa? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O da bir şey mi, bu elektrikli arabaların 12v aküsüyle başka arabaya takviye verip marş bastırırsak, 12v aküyü doldurmak isteyen inverter ya bozulursa? 

şunda takarsın, bende var daha hiç kullanmadım :) inverteri bozmıycan işte, takma seramonisi çeşitli pedallara basmalar ve dualar eşliğinde yapıyorsun bu işi :D

format:webp

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)

Kış kapıda, havuzlu paspas ve kışlık pabuçları aldık kredi kartları sağolsun :D

Pabuçları haftaya @Oğuzkan Erışıkısmarlayacağı ciğer eşliğinde takacağız :)

Rizline diye bir marka paspaslar, kokusuz olması iyimiş, bakalım sonradan kokma yapacak mı göreceğiz

IMG_20231013_152837_124.jpg

IMG_20231013_153044_013.jpg

IMG_20231013_152758_014.jpg

IMG_20231013_152813_320.jpg

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şunda takarsın, bende var daha hiç kullanmadım :) inverrteri bomzıycan işte, takma seramonisi çeşitli pedallara basmalar ve dualar eşliğinde yapıyorsun bu işi :D

format:webp

Bundan bizde de var polosmart ihtiyaç halinde bulunmaz nimet ; arada lambasını açık bırak deşarj olsun tekrar şarj et pilleri ölmesin 😉

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...