İçeriğe Yönlendir

Bembeyaz

Murat Sahın

Recommended Posts

İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Ne girişi var?

Vip

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
İlkay Başaran yazdı:

Oralar kapalı hava geçişi yok. 

Vardır bir bildikleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tamer Topaç yazdı:

Vardır bir bildikleri.

Jölasyon, çekomastik yazıyor üzerinde italik

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Oralar kapalı hava geçişi yok. 

geçmiş olsun su çiçeği gibi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
(düzenlendi)

Garip piyasa 

Bu paraya yarı km de olanı da var,200k pahalısı da var.

Alırken kapa gözünü al yapmak lazım 

tarihinde Fikri Keleş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fikri Keleş yazdı:

Garip piyasa 

Bu paraya yarı km de olanı da var,200k pahalısı da var.

Alırken kapa gözünü al yapmak lazım 

Bu fiyat bandında bir çok araca baktım, temel nokta aracın km'sinden ziyade yorgunluk durumu bence. 105 bin km'de olan yine hatasız 2019 modelini de buldum mesela aynı fiyata, ama aracın iç trimleri, tuşları, göğsü, döşemeleri falan o kadar yıpranmıştı ki resmin bütününe bakınca "beni sevmediler" diyordu araç. Haliyle o noktada km'ye takılmak bana mantıklı gelmedi.

Fotoğraflar ve ilanlar aldatıcı oluyor, pırıl pırıl görünen, satıcının aracın ana hatlarında bir şey yok, içler orjinaldir dediği aracın şasisindeki işlemi bakarken ben bile fark ettim mesela, km'si bununla aynı urban paketti bununla aynı fiyataydı. Hani içler temizdi, bu şasede düzeltme var dedim, abi bir parmak şase ucu düzeltilmiş ne var yani dedi satıcı. 

Yani ilanda fiyat km değişen vb. durumlara bakılarak gidilince karşımıza çıkan araçlar can sıkıcı olabiliyor. Hele şehir dışına hiç gitmiyorum mesela araç sıfır olmayacaksa. Daha önce gitmişliğim var. Hatasız güneş yanıklı araç almaya gittim, aracın ön üç parça değişmiş, komple boyanmış ve tekrar güneşte yanmış, elektrikli camlar vb. aksamlar çalışmıyor, motor üflüyordu ekspertiz raporuna göre. Babam zor almıştı adamı elimden. Yoksa biraz uzağa bakılınca (mesela Çankırıya varmam 1,5 saat sürer, orada daha uygun fiyatlı örneği vardı, hatta daha uygun fiyatlı ve daha düşük km'li örneği de vardı) seçenekler çoğalıyor ama tercih etmedim. 

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Murat Sahın yazdı:

Dedilerinin hepsinde haklısın,diyecek bisey yok.

Güzel günlerde kullanın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Sahın

Günaydın, sabah sabah kötü başladık güne. 

Sol arka lastiği jantın üzerinde buldum, vida vardı. Stepneyi taktım, bu sefer de işe geç kaldım. İşe yetişmeye çalışırken de "start stop devre dışı motoru kontrol ettirin" uyarısı aldım ve sarı renkli arıza ışığım yandı. Çekişten düşme vb. eşlik eden bir bulgu yok. Böyle olunca akü, lambda sensörü ya da oksijen sensörü diyorlar. Bakalım sorun hangisindeymiş... 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Sol arka lastiği jantın üzerinde buldum, vida vardı. Stepneyi taktım, bu sefer de işe geç kaldım. İşe yetişmeye çalışırken de "start stop devre dışı motoru kontrol ettirin" uyarısı aldım ve sarı renkli arıza ışığım yandı. Çekişten düşme vb. eşlik eden bir bulgu yok. Böyle olunca akü, lambda sensörü ya da oksijen sensörü diyorlar. Bakalım sorun hangisindeymiş... 

Geçmiş olsun abi.

Arabanın kurbanını kestin mi? 2 tane kuzu kes birini yiyelim birinide kurda kuşa dağıtmak üzere bana teslim et :crazy:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

geçmiş olsun. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun lastik değişirken kapı radyo felan açıksa akü zayıflamıştır biraz gazla düzelebilir veya stepne beyni yandı yok bu merso değildi

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Geçmiş olsun.  Akü zayıfsa havalar soğuyunca ss devre kalıyor. İlk işaret diyelim. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

Geçmiş olsun abi.

Arabanın kurbanını kestin mi? 2 tane kuzu kes birini yiyelim birinide kurda kuşa dağıtmak üzere bana teslim et :crazy:

Auuuuvvvvv, cik cik cik :)

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mahmut Yıldız yazdı:
Oğuzkan Erışık yazdı:

:crazy:

Harikasın Mahmut abi ya :bravo:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Oğuzkan Erışık yazdı:

Harikasın Mahmut abi ya :bravo:

Hepsini tek götürecem sandın dimi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Geçmiş olsun abi.

Cicim fluenceyi satınca iki tane, opeli satınca iki tane, pejoyu alınca 2 tane. Ben kenarda sıramı bekliyorum :D 

Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun lastik değişirken kapı radyo felan açıksa akü zayıflamıştır biraz gazla düzelebilir veya stepne beyni yandı yok bu merso değildi

Arabayı çalıştırmıştım, zaten ilk hareketten yaklaşık 30 km sonra verdi uyarıyı. 

Mahmut Yıldız yazdı:

Geçmiş olsun.  Akü zayıfsa havalar soğuyunca ss devre kalıyor. İlk işaret diyelim. 

Akü ise iyi, onu zaten göze almıştım arabaya bakılırken orjinal aküyü gördüğümde :D 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Cicim fluenceyi satınca iki tane, opeli satınca iki tane, pejoyu alınca 2 tane. Ben kenarda sıramı bekliyorum

Biz yedik onları :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Biz yedik onları :biggrin:

Bizde hallettik o işi :p

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Bizde hallettik o işi :p

Tamponu sökünce görürüz içinden ne çıkacağını :fiuw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sahın yazdı:

akü, lambda sensörü ya da oksijen sensörü

Bahsettiğiniz iki sensör aynı zaten.

Aküdür büyük ihtimalle. Sensör olsaydı, arıza ışığı da yakardı. mjet'lerin kaderi bu.

HAyırlı olsun bu arada aracınız :nazar: 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Aracı dün pc'ye bağlattırdım, dpf doluluk oranı ile ilgili bir kayıt var. Akü sağlammış, ölçüm yapıldı. Biraz devirli kullanın, tekrarlarsa rejenerasyon yapalım dediler. Biraz gazladım bakalım. @Çağlar Bayur abi ne diyorsun bu pc ile rejenerasyon işine? :) 

Bu gün kışlık lastik taktırdım. Biraz erken ama hem sabahları erken çıkıyorum, hem 2 hafta sonra lastikçiler dolar, çok beklerim, hem de patlak lastik için gidince lastikçi ile baktık, lastikler çok kötü durumdaymış, bunların üzerinde gezme, acil yenile dedi. Şu an bütçe dolayısı ile yazlığı erteleyip kışlıklara geçiş yaptım. Hakikaten lastikler çok kötüymüş... 

Snowways 4 taktık 195/65R15 olanından. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

1249 cc nasıl doldurmuş ya dpf yi :crazy:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

1249 cc nasıl doldurmuş ya dpf yi :crazy:

Ali Darbaz gibi yüksek vites alt devirde az yakarak sürdüm, 15 günde dpf uyarısı aldım :D 

Hipermil pişmanlıktır :hohoho:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

pc ile rejenerasyon işine

başka manuel rejenerasyon yok zaten, soru çu bunlarda sıvılı  mı sıvısız mı dpf sistemi?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

başka manuel rejenerasyon yok zaten, soru çu bunlarda sıvılı  mı sıvısız mı dpf sistemi?

Abi sıvılı aslında, ama iptal edilmiş. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...