İçeriğe Yönlendir

Kredi Kartımdan Harcama Yapılmış

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Az önce gelen SMS'le öğrendim. Kredi kartımdan bilgim ve rızam dışında 350 USD harcama yapılmış. Harcama detaylarında Facebook görünüyor. Nasıl oldu hiç bilmiyorum. Hemen Vakıfbank'ı aradım. Kartı kapattılar. Ancak harcama itirazı için şubeye gitmem gerekiyormuş. İtirazımın olumsuz olma ihtimali de varmış. Benim yapmadığım bir işlemin itirazını banka nasıl olumsuz değerlendirir onu da anlamadım ama neyse. Bu itirazın süresi hakkında bilgi de alamadım.

Başına böyle bir şey gelen var mı? İtirazım ne kadar zamanda değerlendirilir ve ne kadar sürede iade edilir (iade edilirse tabi). Gerçekten itirazın banka tarafından olumsuz değerlendirildiği de oluyo mu?

• Şaşkın 6
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Benim isbankasinda kk da olmustu  onceden. Karti kapattigim halde yurtdisi alisveris devam etmisti nasil oluyorsa 1 gun fln. Dikkat edin ekstreye. Once odedim borcu. 2 ay sonra hepsini iade etti banka. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ahmet Çalışkan yazdı:

Az önce gelen SMS'le öğrendim. Kredi kartımdan bilgim ve rızam dışında 350 USD harcama yapılmış. Harcama detaylarında Facebook görünüyor. Nasıl oldu hiç bilmiyorum. Hemen Vakıfbank'ı aradım. Kartı kapattılar. Ancak harcama itirazı için şubeye gitmem gerekiyormuş. İtirazımın olumsuz olma ihtimali de varmış. Benim yapmadığım bir işlemin itirazını banka nasıl olumsuz değerlendirir onu da anlamadım ama neyse. Bu itirazın süresi hakkında bilgi de alamadım.

Başına böyle bir şey gelen var mı? İtirazım ne kadar zamanda değerlendirilir ve ne kadar sürede iade edilir (iade edilirse tabi). Gerçekten itirazın banka tarafından olumsuz değerlendirildiği de oluyo mu?

Pc kazandınız vb öyle birşey bir link tıklanmış olabilir mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önlem olarak siz telefonu da sıfırlayın resetletin vs. kartların face nin şifresini değişin, kartlar internete kapalı olsun, sanal kart harici hiç işlem yapmayın geçmiş olsun

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kart numaranızı bir yere girdiniz muhtemelen, geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Yapı Krediyle önümüzdeki ay 26. duruşmamız var..İnatla suçlusun diyorlar bana.

• Beğen 2
  • Şaşkın 4
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Berke Kaya

Genel uyarı olsun, fiziki kullanımlar dışında karta ait no/son kullanma/cv gibi bilgileri hiç kimseyle paylaşmayın, sadece sanal kart kullanın online harcamalarda-mail order işlemlerinde. Ve harcama sonrası limit 0 olacak şekilde ayarlayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bilgisayar ve Telefon da güvenli olmalı. Crackli vs li program olmazsa iyi olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
İlkay Başaran yazdı:

Pc kazandınız vb öyle birşey bir link tıklanmış olabilir mi

Öyle "hediye kazandınız, almak için tıklayın" vs şeylere düşmem ya. Sanmıyorum.

Selim Bilgin yazdı:

Valla kart numaramı giriyorum internet alışverişi için evet ama onlar da genelde bilindik siteler.

Aklıma 1 ihtimal geliyor sadece. Adliyenin çay ocağında hükümlüler çalıştırılıyor. Geçen yıl bi hükümlü, topladığı çay paralarını kuyumcuya gidip altın yaptırıp ailesini göndermişti her ay. Bu sene benzer durumlar yaşanmasın diye nakit kabul edilmiyor. Pos cihazıyla ödeme yapılıyor ve toplamda 8 tane falan pos cihazı var. Hükümlüler mesai bitimine yakın bu pos cihazlarını alıp oda oda gezerek gün sonunda tahsilatı yapıyor. Kimsenin günahını almak istemiyorum ama aklıma ilk ihtimal bu geliyor.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Benim garanti bankası kredi kartımdan dakikalar içinde sayısız alışveriş yapıldı.Bankaya yapılan işlemleri yazıp itirazda bulundum hepsini iade ettiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Eğer şifresiz işlem yapıldıysa büyük ihtimalle geri ödüyor banka. Benimde başıma geldi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

kartı faceye kaydet diye bir seçenek var mıydı

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Çağlar Bayur yazdı:

Yok, Facebook kullanmıyorum bile. Ama Master Card hizmeti olan Masterpass'a kayıtlı olması lazım.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

Favebook ile alakası yoktur konunun, hırsızlar oradan ödeme yaparken kullanmıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Favebook ile alakası yoktur konunun, hırsızlar oradan ödeme yaparken kullanmıştır. 

o değil, faceye bir deneme için bir seferlik ödeme yapmıştım , facenin kendisine sonra o kartı iptal etmeden kurtulamamıştım, sonradan durmadan para çekmeye çalışıyordu başarısızdı ama bıktırmıştı.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Fraud işlemi olmuş, ayrıca savcılık şikayeti de yapmalı.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

benim vakıfta başıma geldi 2018 de hiç uğraştırmadılar başvurdum 1 ay sonra yatırdılar. sadece bir kağıt imzaladım harcamayı benim yaptığım tespit edilirse bilmemne diye detayını hatırlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

o değil, faceye bir deneme için bir seferlik ödeme yapmıştım , facenin kendisine sonra o kartı iptal etmeden kurtulamamıştım, sonradan durmadan para çekmeye çalışıyordu başarısızdı ama bıktırmıştı.

Abone olmuş olabilir misin? İzinsiz çekmemesi lazım facebook'un?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kart numarasını ele geçiren kişi facebooktan oyun vb şeyler satın almış

Facebook görmenizin sebebi bu. 

Şifresiz işlem yapılmışsa ve itiraz varsa iptal edilir.  Sıkıntı olmaz 

Kart bilgilerinizi acenteniz dışında kimseyle paylaşmayın. :) 

Sanal kart kullanın. Acentenize de sanal kart verin. 

• Beğen 4
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ahmet Çalışkan yazdı:

Öyle "hediye kazandınız, almak için tıklayın" vs şeylere düşmem ya. Sanmıyorum.

Valla kart numaramı giriyorum internet alışverişi için evet ama onlar da genelde bilindik siteler.

Siz düşersiniz demiyorum. Kart kayıtlıdır, çocuklar tıklar vs vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Benim de başıma gelmişti Tam 45 saniyede 6 yıl önce 990 TL lik 5 ayrı çekim yapılmıştı. Bana mesaj gelip ben internet şubeyi arayana kadar olan oldu. Gece kartı kapattılar. Banka Akbank. Ertesi gün şubeye gidip itiraz ettim. Kanunen telefon şifre onayı olmadan harcama yapmamaları gerekiyormuş. Eğer telefon onayı yoksa bundan banka sorumlu oluyor dedi bankadaki arkadaş ( Tabi bunda benim o arkadaşı daha önceden ameliyat etmiş olmamın da etkisi olabilir. Herkese dediklerini sanmıyorum :) ) 3 gün içinde iade işlemi gerçekleşti. 

Sonra da kart sigortası yaptırdım. :ok bir şey değil aylı 40 TL 10 ay mıydı öyle bir şey. Hatta bu sigorta sadece Akbank değil adınıza kayıtlı tüm kartlarınızı da karşılıyor. O nedenle bu devirde şart olduğunu düşünüyorum. 

Geçmiş olsun tekrar. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Aynı şekilde yapıkredi kartımdan gece 4500 tl çekmişlerdi.Yıllar önce iphone parasıydı.Sabah mesajı gördüm.Bankaya dilekçe verdim savcılığa suç duyurusunda bulundum.Şifresiz işlem olduğu için borcu hemen sildiler. Ödeme bile yapmadım. Sizde aynı şekilde şifresiz işlem olduğundan eminseniz ilk bankaya dilekçe sonra savcılığa suç duyurusunda bulunun.Sorunsuz hallolur.Geçmiş olsun.O zamandan beri sanal kart kullanıyorum ders oldu :) 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Geçmiş olsun.

Dün bir habere denk geldim.

Elemanın boynunda bir çanta var, içerisinde büyük ihtimal ileri teknoloji bir cihaz. Kalabalık grup içerisinde temassız özelliği olan kartlardan çekim yapabiliyordu. Çantayı kartlara yaklaştırmadan.

Temassız olayı da sıkıntı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

benim başıma garanti bonus ile iki defa geldi. ikisinde de itirazım kabul edildi, hiç zorluk çıkarmadılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Büyük geçmiş olsun diyelim. Biraz uğraştırırlar ama paranızı geri iade ederler diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...