İçeriğe Yönlendir

Volvo S40'lar Nasıl?

Hüseyin Can KAYSERİLİOĞLU

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Yandınız. Japonun parçası bulunmaz. Geçmiş olsun :crazy:

japon bulmaktan kolay bence :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Yandınız. Japonun parçası bulunmaz. Geçmiş olsun :crazy:

dolu sen cüzdandan haber et

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Murat Sahın yazdı:

20 yaşında araçta çok zor. Olsa bile o kadar temizlerini uygun fiyata vermiyorlar :) Azıcık bakınmıştım bende golften önce. Golften sonrası için de S60 bakınmıştım ama genel olarak üzer demişlerdi parçası ustası falan. Kaldı ki ben Ankara'da sıkıntı yaşayacaksam Kayseri'yi iyi düşünmek lazım. 

s60 için kim üzer demiş ? zaten hemen hemen her parçası ford ile aynı . özel ford servisleride tamirini bakımını yapıyor

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Murat Sahın yazdı:

şöyle anlatayım benim arkadaşımın özel ford servisi var ara sıra volvo da görüyorum sordum tamiri zor mu diye focus ne ise aynı s40 için mondeo ne ise o s60 için demişti 

yeni modelleri nasıldır ona hakim değilim. Parçalarını da ford yedek parçacısından temin ediyordu.

Murat Sahın yazdı:

durumum olsa şöyle aracın üzerine 400 500 koyabilsem direk s60 alırdım açıkcası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

S40 da 2004 ve üstü Ford ile ortak parçalar vs var 

S60 da da bı ihtimal 2010 üstü belki ortak parça olabilir.

Ama önceki kasalarda çok bir ortaklık olmasa gerek

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tamer Topaç yazdı:

Çok güzel yorumlar yapmışım. Yoksa, Volvo almadın mı?

Almadım, alamadım. Usta işini çözemedim, şanzıman işini anlamadım, sarı sitede hepsine powershift diyor falan. Birde ayda 3500 km'yi s60 ile yapmaya güç yetmeyecek gibiydi. 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Murat Sahın yazdı:

Almadım, alamadım. Usta işini çözemedim, şanzıman işini anlamadım, sarı sitede hepsine powershift diyor falan. Birde ayda 3500 km'yi s60 ile yapmaya güç yetmeyecek gibiydi. 

Hepsi tam otomatik. Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tamer Topaç yazdı:

Hepsi tam otomatik. Hayırlısı olsun.

Adamların forumu var, içerde kimse yok. Soru soracak kimse yok, araştıracak kaynak bulamadım :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Murat Sahın yazdı:

Adamların forumu var, içerde kimse yok. Soru soracak kimse yok, araştıracak kaynak bulamadım :D 

Maalesef. Ülkemizdeki değeri bu. Herkes sever, herkes ister ama, kimse almaz.

S90 alacağıma, Passat alırım deniliyordu. Biraz haklılık payları da var.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Eski s40-s60 bilmem ama güncel modellerde volvo’dan mekanik şikayetler çok fena

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tamer Topaç yazdı:

Maalesef. Ülkemizdeki değeri bu. Herkes sever, herkes ister ama, kimse almaz.

S90 alacağıma, Passat alırım deniliyordu. Biraz haklılık payları da var.

Mazda ve volvo aynı durumda, herkes över ama azı biner.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim bacanak volvo serviste çalışıyor, her gün fazla mesaide. Gece 11'den önce gelmiyor. Ne yapıyon diyorum, motor geliyor, söküyorum, arızaya göre parçasını sipariş ediyorum, kenara koyup diğerini söküyorum, onun da parçasını yazıp diğerine geçiyorum diyor. Bu şekilde sökülmüş 5 tane falan oluyor diyor. Sonra ilk parçası geleni topluyorum, işi bitince bir tane daha söküyorum diyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Benim bacanak volvo serviste çalışıyor, her gün fazla mesaide. Gece 11'den önce gelmiyor. Ne yapıyon diyorum, motor geliyor, söküyorum, arızaya göre parçasını sipariş ediyorum, kenara koyup diğerini söküyorum, onun da parçasını yazıp diğerine geçiyorum diyor. Bu şekilde sökülmüş 5 tane falan oluyor diyor. Sonra ilk parçası geleni topluyorum, işi bitince bir tane daha söküyorum diyor. 

millet inanmaz. Abartıyorsunuz denir. Çoğu da arıza yaşadığını saklar. Arızayı saklamayı çok iyi yaparız ülkece

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mahmut Yıldız yazdı:

hak eden tamircinin para kazanması gibi güzel birşey yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

hak eden tamircinin para kazanması gibi güzel birşey yok.

Kendi dükkanı değil, serviste maaşlı çalıyor. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

millet inanmaz. Abartıyorsunuz denir. Çoğu da arıza yaşadığını saklar. Arızayı saklamayı çok iyi yaparız ülkece

İyi ki forumda volvo fanı yok, yoksa ayvayı yemiştik. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Görkem Küçükyılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eskilerin de bakımsızı süründürür parçaları daha zor bulunuyor ve gerçekten bilen usta az.   Bakımsız eski alınmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mahmut Yıldız yazdı:

İyi ki forumda volvo fanı yok, yoksa ayvayı yemiştik. 

Volvo fanıyımdır ama Volvo'm olmadığı/olamadığı için konuşmuyorum :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Görkem Küçükyılmaz yazdı:

Otomatik 2000 model 2.0T s40 sahibiyim, Öncelikle şunu söylemeliyim bu paraya çok ender araçtan bu kadar keyif alırsınız, dün istanbul-sakarya arası yolculuk yaptım, rahatlıkla 240km'leri görüyor, performans konusunda asla üzmeyecektir, Parçası yok diyenlere de takılmayın her parçası var biraz araştırınca hepsi bulunuyor. Usta çok önemli elektronik aksamı bir kere bozulduğu zaman kolay kolay dikiş tutmuyor o yüzden herkese elletmemek gerek. istanbulda bir kaç yer önerebilirim size.  Yakıt...

Görkem Küçükyılmaz yazdı:

Eskilerin de bakımsızı süründürür parçaları daha zor bulunuyor ve gerçekten bilen usta az.   Bakımsız eski alınmaz.

Şimdi bulunuyor mu bulunmuyor mu? Neyse şaka bir yana güzel arabalar da benim gibi kırsalda yaşayan adam için hayalden farksız.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Şimdi bulunuyor mu bulunmuyor mu? Neyse şaka bir yana güzel arabalar da benim gibi kırsalda yaşayan adam için hayalden farksız.

Şimdi bulamazsın ama belki yarın, belki 3 vakte kadar :onder:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mahmut Yıldız yazdı:

Şimdi bulamazsın ama belki yarın, belki 3 vakte kadar :onder:

3.günün şafağında ne tarafa bakayım?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yaşar usta vardı Kayseri de,   devam ediyorsa gidin bı focus 1 alın o paralara var

Yorum bağlantısı
Görkem Küçükyılmaz
İlkay Başaran yazdı:

bulunur ama bir egea parçası gibi olmaz araştırmanız lazım, tanıdık lazım, uğraşmak lazım yoksa her parçası var sadece zor bulunuyor.  tam ifade edememiş olabilirim kusura bakmayın, her parçası var ancak zor bulunuyor.  belirttiğiniz gibi kırsala çok uygun değil bence de. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

3.günün şafağında ne tarafa bakayım?

Adamın biri tuvalete gitmiş, kapının arkasında "sağına bak" yazıyormuş, sağa bakmış, "soluna bak" yazıyormuş. Sola bakmış, yukarı bak yazıyormuş. Yukarı bakmış "sağa sola bakacağına işine bak" yazıyormuş. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yaşar usta vardı Kayseri de,   devam ediyorsa gidin bı focus 1 alın o paralara var

Duruyor hala. 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...