İçeriğe Yönlendir

Teneke Jant Alırken Nelere Dikkat Edilir

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Arkadaşlar ikinci el teneke jant alacağım. Fiyat ucuz gibi. 4 tane jant kapak 1300. 

16 jant. Adam sıfır gibi bir kış kullandım yazmış. Alırken neresine bakayım dikkat edeyim? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arkadaşlar ikinci el teneke jant alacağım. Fiyat ucuz gibi. 4 tane jant kapak 1300. 

16 jant. Adam sıfır gibi bir kış kullandım yazmış. Alırken neresine bakayım dikkat edeyim? 

Düzeltme, yamukluk falan var mı diye bak. Sonradan yapılan düzeltmeler bazen baştan savma yapılıyor, sonra tekrar uğraşıyorsun. Fiyat bedava, kenarda not olarak bulunsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yamukluk gözle anlaşılır mı? Düzeltmede neye bakılır çekiç izi mi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bedava. Ben geçen sene kadjar için baktım, tanesine 1000 lira yazmışlardı. Ben de gidip 6780 liraya 4 tane 18" cms jant aldım. 

Eğrilik için jant düzelme yapan yerlere sorulabilir. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kışlık mı takacaksın? Eğer öyle ise direk lastikçide buluşalım de, jantları lastikçiye ver onlar bilir. Hem kışlıklar da takılmış olur :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kaynak olmasın yeter.

Teneke dediğimiz jant aslında çelik jant. Zor yamulur. Teker döndürmeden ya da balans makinesine sokmadan yamuk olup olmadığını anlamak zordur.

Kaynak yoksa, koşa koşa alın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

anlaşılmaz

varsa sürümü bende 12 tane filan alabilirim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Çizgileri kontrol edin kaynak varsa direk belli oluyor, kaynak yoksa zaten direk al geç, sök takla parası çıkar.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Konuyu meşgul etmek istemiyorum ama bir şey sorabilir miyim Tansu abinin izninde;
benim çelik jantı kaldırıma çıktım ve yamulttum. Kılcal veya büyük kırık çatlak olmadı şükür. Jant düzeltme yapan bir yere gittim ve bence iyi bir işçilikle çekiç darbesi vs olmadan düzetti. Isıtarak piston yardımıyla çizgisine oturttu. Olay nisan ayında oldu ve ben bu janta 10 günde bir hava basmak zorunda kalıyorum, 24-25 psi bandına inip orda kalıyor. Yolda kalmamak için olan köpüklerden (lastik tamir kiti) önerdiler içerdeki kaçağı kapatır sonrasında inmez dediler. Sizce ne yapayım işe yarar mı dersiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Görkem Karakaş yazdı:

Yolda kalmamak için olan köpüklerden (

adı üstünde yolda kalmamamak için birkaç 10 km idare etsin diye kullanılan ki son çaredir, zira sonra bu sıvının tüm kalıntıları lastikten ve janttan temizlenmelidir ki çoğu zaman temizlenemz lastik çöp olur.

Görkem Karakaş yazdı:

bu janta 10 günde bir hava basmak zorunda kalıyorum,

büyük ihtimal lastiğin oturma yüzeyinden kaçırıyor , iyi bir lastikçiye gidin hallederler

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

16" 5*108 bende arıyorum kışlıklar için. Özellikle 5 kollu varsa deponuzda yakınınızda talibim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Valla alana kadar şaka sandım ama 1300 liraya 4 jant ve kapaklarını aldım. Jantlar yeni değil. Ama iyi gibi duruyordu. Akşam karanlığında merdiven ışığında ne kadar bakabildiysem artık. 

satıcı iyi birine benziyordu. Evinden verdi jantları. Arabayı satınca boşa çıkmış. O da lastikçiden geçen sene almış. Sibopları da üstünde, yeni. Satıcı da konuştukça güven verdi. 

Müsait zamanda yamuğu var mı diye baktırıp kışlıkları taktıracağım. Jantlarla lastikler hepsi sığmaz arabaya. O yüzden jantları alıp lastikçiye götüremedim. Zaten her yer trafik. 1km’yi yarım saatte geçtim, sinir oldum. 

Trafikten kaçmak için istoç’a girdim. Çıkış kapısına giden bi yola girdim. Kapandan geçtim. Yolun sonunda kapı kapalıydı. Ulan geri dönemedim. Kapan vardı. 

yanda tahta parçaları, palet falan buldum. Attım kapanın üstüne. Güvenlik zıpladı. Napıyorsun dedi. Esas siz napıyorsunuz, madem yol kapalı, kapanın önüne duba koysana. Giriyoruz, sonra geri çıkamıyoruz dedim. Neyse yardım etti, geri döndük. 

Kendime geleyim, soğuk esprileri dizeceğim :) 

@Görkem Karakaş galiba jantın kenarlarından bi yeri tam olmamış.

Eski arabamda da vardı. 2 sene üstüne jantı düzelttirmiştiö. Kesmişti hava kaçırmayı. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

bunun ilanı hangi mecrada idi?

Mtvöderkenbelikırılanlar.gov.tr

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Görkem Karakaş yazdı:

Olay nisan ayında oldu ve ben bu janta 10 günde bir hava basmak zorunda kalıyorum, 24-25 psi bandına inip orda kalıyor.

Düzgün yapamamışlar belli ki. Lastik şişirme kitine gerek yok, tekrar düzelttirin.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bunun ilanı hangi mecrada idi?

Sarı site

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Sani Gerşon yazdı:

Kaynak olmasın yeter.

Teneke dediğimiz jant aslında çelik jant. Zor yamulur. Teker döndürmeden ya da balans makinesine sokmadan yamuk olup olmadığını anlamak zordur.

Kaynak yoksa, koşa koşa alın :) 

10 sene önce @Mustafa Tüfekçi kardeşimden 4 adet jant lastik aldım ,ilk götürdüğüm lastikçi takmadan abi 4ü de balans bozuk düzelmesi lazım dedi o zaman jant parası istemişti , sonraki lastikçi direk alıp taktı sapa sağlam dedi .

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sarı site

5x114.3 ilanlarında? bulamadıydım geşen hafta

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar Bayur yazdı:

Bizimkilerin özel kodu var sadece Toyota sahiplerine veriliyor:)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

evet. 16 jant

60,1 olması lazım. Valla karanlıkta bakamadım. Elimde kumpas cetvel yoktu. Arabadaki plastik bileziği üstüne koydum. İç kısmı tam geliyordu. Doğru ölçüdür heralde dedim

jant ölçü vs yazma abi. Türkiye’de olduğunu unutuyorsun. Toyota jant yaz, çıkanlardan seç :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Emre Demir yazdı:

10 sene önce @Mustafa Tüfekçi kardeşimden 4 adet jant lastik aldım ,ilk götürdüğüm lastikçi takmadan abi 4ü de balans bozuk düzelmesi lazım dedi o zaman jant parası istemişti , sonraki lastikçi direk alıp taktı sapa sağlam dedi .

Direk geri yolla demiştim :)

yemleme taktiği lastikçinin o demiştim dimi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...