İçeriğe Yönlendir

Teneke Jant Alırken Nelere Dikkat Edilir

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

İlkay Başaran

Baktım şimdi de daha yğksek çıktı rakam 195 55 17 saçma bir kombinasyon galiba

Çağlar Bayur yazdı:

öyle birşeyi üretmezler? üretmişler mi?

down size a birşey olmaz

Birtane pirelli çıktı. Buna uygun daha ufak tabanlı daha yüksek yanaklı nr önerirsin?

16 ya mı geç dersin

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

195 45 17 var falkenler 1800 tl civarı. Üzerindekiler de falken ses harici güzel ama 195 e 45 yanak daha kötü olur değil mi. Yanak mesafesi daha da düşecek. Yollar bozuk illallah ettirdi 17 jant.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

eti bol yemişsin

benzinden fazla tasarruf ediyoruz demek :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

benzinden fazla tasarruf ediyoruz demek :) 

Yok, kaynağı başkadır zira benzinden ettiğin tasarruf mtvye gidiyor, hele bu yıl 4 tane aldılar :rtfm:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:

Metinde  vardı biara.. Plastik sport jant duruyormu bilemedim ama.. Plastik kelepceli hatta..

Opel 1.6 LPG li 17 jantini Corollaya takabilene Corolla hediye. 17 janta 16 lastik takabilene Bakırköy sağlık hizmetleri ücretsiz.

Benim jantlar satılık değil yahu 😬

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Kışlıklar teneke jantlara oldu. Alaşım jant bijonu teneke janta olmadı. Niye olmadı bilmiyorum. Lastikçi bu olmaz abi dedi. Vakit de kısıtlıydı. Değiştiremedik.

Yarın bijon arayacağım. Nasıl arayacağım onu da bilmiyorum. Yani çapı belli olan bijonun baş kısmı mı değişik oluyor

@Mustafa Tüfekçi 2017’de konu açmış bununla ilgili

şöyle resim atmış. Hangisi teneke janta oluyor?  

42bc6c736568c9b60a4ad2e9542a166f.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Jantina göre de değişiyor.  Attığın resimdeki olur gibi. Jantların bijon yerinde oyukluk yok dimi 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Jantina göre de değişiyor.  Attığın resimdeki olur gibi. Jantların bijon yerinde oyukluk yok dimi 

oyuk değil. Hatta dışarı kıvrık gibi. Bu fotodakini lastikçiye de attım. Bunlar değil dedi. Ne alacam bilmiyorım :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Vakit de kısıtlıydı. Değiştiremedik.

iyi ki yoksa alu dan çıkıpta tenekeye takılan bijonlar da çöp olurdu. ftodaki de değil, başı kıçı açık teneke jant bijonu dersen tüm parçacılarda hırdavatçılarda bulunur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Jantın fotosunu at ,sana somun mu lazım civata şeklinde mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Lastikçide bi yoğun. Laf denmiyor :) 

yarın sana atarım resmini dedi. Alır gelirsin dedi. 

Adnan Çakır yazdı:

Jantın fotosunu at ,sana somun mu lazım civata şeklinde mi?

çekmemişim jantı abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İşlem tamam. 4 teneke jant kontrol, hafif düzeltme işi, kenarlardan kaçırır demişti zımpara mı boya mı artık ne yaptı bilmiyorum. Kışları takma sökme değişme. Yazlıktaki jantların yamukluk kontrol ve balansı dahil 500. 

çıkma orijinal teneke jant bijonu 20 tanesi 200. Toplam 700

bunsan sonra evin önünde kendim değiştirecem. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kışları takma sökme değişme. Yazlıktaki jantların yamukluk kontrol ve balansı dahil 500. 

şu geçen seneki yer mi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

şu geçen seneki yer mi?

yok. Ona janta bir bakar mısın belki yamuktur desem, yamuk daha iyi gider abi der :) 

burası topkapı büyük ptt binasının yanında tim 1 iş merkezinde. 

İlk gittiğimde çok yaşlı bir amca vardı. 70’li yıllardan beri rotçuymuş. Şimdi dükkanı onun çırağı işletiyor. Ama iyi usta iyi esnaf. 

bunları taktı

IMG-1210.jpg

IMG-1209.jpg%22

IMG-1211.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İlk gittiğimde çok yaşlı bir amca vardı. 70’li yıllardan beri rotçuymuş. Şimdi dükkanı onun çırağı işletiyor.

adam mesleği zirvede mi bıraktı bu hafta? naaptın yahu adama

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bunsan sonra evin önünde kendim değiştirecem. 

bijonları çapraz şekilde sıkman ve tork anahtarı ile kontrol etmen gerekiyor. Yoksa titreme yapabilir.

birde arkadan çıkan yazlıkları sonraki sezon öne, önden çıkan kışlıkları sonraki sezon arkaya takarsan tamamdır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

adam mesleği zirvede mi bıraktı bu hafta? naaptın yahu adama

Kibritin direksiyonu düz yapamadık onla :) 

bu elektrikli direksiyondan mı nedir, usta boşluyor. direksiyonu düz tut diyor. Benim düzüm göstergenin altındaki plastikle direksiyonun paralel olması. Yani adamın direksiyona taktığı teraziyi istemiyorum. O yere göre düz. Bana göre değil. 

direksiyonu bırakınca araba düz gidiyor. Rotta sıkıntı yok. Ama direksiyonu düzlemede sorun yaşıyorum. 4-5 kerede düzü bulacağız inş :) Haftaya sökülenleri almaya gidince artık deneme yanılma ile inş son ayarı yaptıracağım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim düzüm göstergenin altındaki plastikle direksiyonun paralel olması.

otomotive yeni bir soluk katmış olman heyecan verici

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Çağlar Bayur yazdı:

otomotive yeni bir soluk katmış olman heyecan verici

Sesli güldüm :D:D:D:D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

adam diyor böyle düz. Nereye düz. Hasta olurum ben :)

images?q=tbn:ANd9GcRw5tDlw89oXdLcUMvPBK2

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Maslakta meshur bi lastikci passatin direksiyonu sinyal ve silecek koluna gore ayarlamisti. Silecek kolu yere paralel olmadigi icin direksiyon sola bakiyordu. Ertesi gün sabahin köründe geri gidip düzelttirmek zorunda kalmistim. Direksiyona terazi koyan usta candir. Adresi paylas da lazim olursa gidelim :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

En iyisi çıkıp deneme sürüşü yapandır. Son gittiğim yer üşenmeden 2 kere deneme sürüşü yapmıştı. 
Bir de Toyota nasıl bir şey yapmışsa, ilk gittiğim yere bozdurup sonraki gittiğim yerde eski haline getirerek düzeltmiştim.

Lastiktenmiş benim sıkıntı, kışlıklara geçince anladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...