İçeriğe Yönlendir

Audi Konum Olarak Diğer Markalara Göre Nerede ?

Cihan Tasdemir

Recommended Posts

Cihan Tasdemir

Herkese hayırlı günler olsun,

Araba almak istiyen bir arkadaşımın yöneltiği soruya cevap veremedim ve sizlere danismak istedim.

Kendisi Mercedes ve BMW çekişmesini sevenleri, sevmeyenlerini konustuğumuz bir ortamda, Audi nasıldır denildiginde iyidir yani Almandır dedik geçtik :D

Audinin genel itibari ile eksileri ve artilari acaba nelerdir ? Mercedes ve BMW arasında BMW den iyidir diyebilir miyiz ? A4 ile 3 serisi karşılasmasında kim kazanır? Hangi motoru alınmalı benzinli mi dizel mi daha iyidir, ses yalitimi, konforu vs nasıldır?, Yani genel olarak tarihçesini de sormak istiyorum nasildir bu Audi ? Gerçek tecrübelerinizi paylaşırsanız çok  harika olur.

Son olarak Audının  cazip olmasının sebebi, ilginç bir şekilde hem tasarımını hemde tarzını çok iyi koruyup BMW ve Mercedes gibi sapıtmaması, ama acaba eksıleri vs var mı nelerdir?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Eskileri görsel olarak çabuk eskirdi. Bakınca eski dedirtirdi. Mesela golf 4 ile aynı model a3'e bakılınca A3 çok eski durur. Ama sonrasında tasarımları güzel olmaya başladı. Zaten kalite olarak bence vag grubunun standart araçlarından üstün. Yani seattan, skodadan ikişer gömlek vw'den bir gömlek üstün. Tamam çoğu aynı platform, aynı motor, aynı şanzumanı paylaşıyor ama şimdiye kadar bindiğim her audi seleflerine göre kalite algısı oluşturdu bende. Ama mercedes ya da bmw ile kıyaslamak pek adil olmaz. 

Bunu daha net örneklemek gerekirse; 2003 model E200 Komp-avangart mercedesi vardı bir aile dostumuzun. 2012 yılında aracını sattı, sıfır A4 quattro aldı. İlk hafta yorumu şuydu "buranın yolları bozukmuş, mercedesi satınca far ettim" zaten kısa süre sonra a4'ü satıp tekrar e series'e dönüş yaptı :) Yani mercedesten sonra binilince o kaliteyi ya da o konforu sunmaz. Ama diğer standart araçlar (vw, seat, skoda, reno, fiat, honda, toyota, opel, vb.) ile kıyaslanırsa seleflerinden üstün çıkacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Golf 4 1980 den kalmış araçlar gibi duruyor bana sorarsan. Audiye göre bence daha eski duruyor.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Konum olarak diğer markalara göre 3.sırada yer alır.

Aston Martinden sonra Bentleyden önce gelir.

:D

Ciddi kısma gelirsek bence ne bir BMW ne de Mercedes etmez. Türkiye'de insanların otomobile bakışı tamamen yatırım olduğu için kullanım amacı ikinci planda geliyor.

Screenshot_20231113_090900_Opera.jpg

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Cihan Tasdemir yazdı:

Herkese hayırlı günler olsun,

Araba almak istiyen bir arkadaşımın yöneltiği soruya cevap veremedim ve sizlere danismak istedim.

Kendisi Mercedes ve BMW çekişmesini sevenleri, sevmeyenlerini konustuğumuz bir ortamda, Audi nasıldır denildiginde iyidir yani Almandır dedik geçtik :D

Audinin genel itibari ile eksileri ve artilari acaba nelerdir ? Mercedes ve BMW arasında BMW den iyidir diyebilir miyiz ? A4 ile 3 serisi karşılasmasında kim kazanır? Hangi motoru alınmalı benzinli mi dizel mi daha iyidir, ses yalitimi, konforu vs nasıldır?, Yani genel olarak tarihçesini de sormak istiyorum nasildir bu Audi ? Gerçek tecrübelerinizi paylaşırsanız çok  harika olur.

Son olarak Audının  cazip olmasının sebebi, ilginç bir şekilde hem tasarımını hemde tarzını çok iyi koruyup BMW ve Mercedes gibi sapıtmaması, ama acaba eksıleri vs var mı nelerdir?

Siz yaşıyonuz mu ya

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Len 2001 miş ya o :crazy:

İlkay Başaran yazdı:

5 yaşında araba için 345 çok az istemiş

:)

.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Len 2001 miş ya o :crazy:

.

Tanıdık göz doktoru var. Çabiden ödünç vesile ile, bu sorunu halletmeden direksiyona geçme, riskli :fiuw:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

@Arda Bülent GüzelArda hocam her üçünüde kullanan biri, bence en güzel yorum ondan gelir.
Almanlar, Mercedes ve BMW yi satmak için Audi yi binmek için yaptık diyorlarmış :D Şimdi bunu diyenler Audi fanları ama Almanlar minimalist oldukları için mu bunu söylemişler acaba  yoksa rahatları için mi :) 

Ben üç markayıda severim, BMW çok yakışıklı araba yapıyor, Audi'yi de sevdiren adam Jason abi :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bmw biraz asi serseri, mercedes ağır abi, mafyatik, audi efendi adamın tercihi gibi gelir bana hep

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bmw biraz asi serseri, mercedes ağır abi, mafyatik, audi efendi adamın tercihi gibi gelir bana hep

Audi müteahhit, bmw onun 19 yaşımdaki oğlu, mercedes az önceki müteahhitin bmw kullanan oğlunun çocuğuna bakan dede

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu üç firmanın bende çağrıştırdıkları

Mercedes s kasa

Bmw m serisi

Audi quattro

şeklindedir. Hiç biri diğerinin yerini tutmaz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Mercedes s kasa

Bmw m serisi

Audi quattro

harika yorum bence. Audi, TR servisi ve yetkili satıcıları nedeniyle pişmanlıktır o kadar diyeyim. ilk çıktığında adamlara gittik kırmızı bir 2.7 A5 alacaktık yüzümüze bakmadılar. tabi mercedes aldık, ne iyi de yaptık. herşey sıfır sorun.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Selim Bilgin yazdı:

Selim Bilgin yazdı:

Ha bir de 

Aramızdan bazılarının aksine, büyük çoğunluğumuz bu videoların aksine, ralli yapamıyor ve 0-400 denemiyor :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Murat Sahın yazdı:

Aramızdan bazılarının aksine, büyük çoğunluğumuz bu videoların aksine, ralli yapamıyor ve 0-400 denemiyor :D 

Yapmaya gerek yok, hayal ettirdiğine bakacaksın. Aşağıdaki gibi. Mercedes sürerken s kasada olduğunu hayal edip, rahat rahat gideceksin, bmw'de m5 kullanıyor gibi süreceksin, audi alınca da quattronun keyfini çıkaracaksın. Şakacıktan ama, sadece kafanda.

Mahmut Yıldız yazdı:

Mercedes s kasa

Bmw m serisi

Audi quattro

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mahmut Yıldız yazdı:

Yapmaya gerek yok, hayal ettirdiğine bakacaksın. Aşağıdaki gibi. Mercedes sürerken s kasada olduğunu hayal edip, rahat rahat gideceksin, bmw'de m5 kullanıyor gibi süreceksin, audi alınca da quattronun keyfini çıkaracaksın. Şakacıktan ama, sadece kafanda.

Eskiden star tv ana haberde karda böyle sürün diye anlatıyordu eleman almış subaru imprezayı. Babam ayağa kalkmıştı benim pug 504 ü al da sür lan diye. Şşşş yavaş demişti annem :D

• Teşekkür 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Murat Sahın yazdı:

Yine de 380 yapan arabayla kapıdaki araba birbirine çok benzeyince insan mutlu oluyor. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Metanollü s3 vardı arkadaşımda bronz balatalı. 6 ay işe gidip geldi onunla rahatsız. Kullanmıştım bir iki kere. Benim arabanın 100 e çıktığı zamanda 200 e çıkıyordu.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eyvallah reis :D

İlkay Başaran yazdı:

Audi müteahhit, bmw onun 19 yaşımdaki oğlu, mercedes az önceki müteahhitin bmw kullanan oğlunun çocuğuna bakan dede

Ayıp ama ya :D

Mahmut Yıldız yazdı:

Mercedes s kasa

Bmw m serisi

Audi quattro

Teşekkürler.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...