İçeriğe Yönlendir

3008 Adblue Arızası

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Peugeot 3008 aracımın ekranın da 2 gündür  '' Kimyasal Tüketiminde Arıza '' şeklinde ekranda arıza yazıyor . Servisi aradım aracınızı getireceksiniz makineye bağlayıp bakacaz dediler.   İnternetteki 3008 'in Adblue ile ilgili yazılanları görünce ne yapayım kafam karıştı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Kemal Korkmaz yazdı:

İnternetteki 3008 'in Adblue ile ilgili yazılanları görünce

Çok fena.

Peugeot'larda bu durum çokça yaşanıyor. Depoyu, sistemi vs komple değiştirmekten bahsediyorlar çözüm için. Son çare yazılımla iptal ediliyor.

Araç garantili mi?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Aracınız garantiliyse ücretsiz değişim yapıyorlar. Maalesef dizellerde böyle bir sorun var. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Adblue sistemlerinde filtreleme var ve değiştirilmesi gerekiyor.

Adblue daki en büyük sorun hava ile temasında sertleşip taşlaşma yapması.

Servisler genelde adblue yu tamamlayıp gönderiyorlar sistemin kontrol edilmesi gerekiyor.

Petrolün en çok arıza yapan tabancası adblue tabancası, lanet bir şey ayrıca kötü kokuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Hasan Karabekiroglu yazdı:

O zaman Adblue olan bir aracı çok fazla kullanılmıyorsa adblue deposunu dolu tutmamak gerekiyor. Adblue nun özelliğini kaybetmemesi için. Yanlışsam düzeltin lütfen. Sizin bu konuda tecrübeniz daha çoktur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cihaza bağlanacak seviye okuyamıyor gibi birşey çıkarsa kart gitmiş, veya tesadüfen başka bir şey de çıkabilir

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mustafa YILDIRIM yazdı:

O zaman Adblue olan bir aracı çok fazla kullanılmıyorsa adblue deposunu dolu tutmamak gerekiyor. Adblue nun özelliğini kaybetmemesi için. Yanlışsam düzeltin lütfen. Sizin bu konuda tecrübeniz daha çoktur.

Sistem dolum ağzından veya başka bir yerden hava almadığı sürece sorun yok.

Ama önlem açısından boş tutmakta fayda var. 

Mümkün olduğu kadar sıkça kontrol edilmeli. Dolum ağzı ve kenarlarda beyaz kireç gibi tozlaşmalar oluyor mu bakılmalı.

Adblue olmadan aracın çalıştırılması yürütülmesi kullanılması araca zararlı bir durum değil

En fazla ekranda uyarılar görürsünüz, ki zaten adblue sistemi motorla alakalı bir mekanizma değil eksoz çıkışı ile alakalı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Çağlar Bayur yazdı:

lpg candır

Dacia'nın 1.0 fabrikasyon LPG'li modelleri nasıl sence abi yeri gelmişken? Dusterda falan var ama şikayetler de okuyorum.

Kemal Korkmaz yazdı:

Peugeot 3008 aracımın ekranın da 2 gündür  '' Kimyasal Tüketiminde Arıza '' şeklinde ekranda arıza yazıyor . Servisi aradım aracınızı getireceksiniz makineye bağlayıp bakacaz dediler.   İnternetteki 3008 'in Adblue ile ilgili yazılanları görünce ne yapayım kafam karıştı?

Kemal Bey inşallah sorununuzn basit ve ucuz bir çözümü olur. Ben aracın yaşı ve kilometresini merak ettim. Yüksek km.de misiniz?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

lpg candır

Yokuşta patates oluyor dizel <~> lpg+benzinli her ikisinde de deneyimledim. Güçlü dizel candır.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Macit Aliyev yazdı:

Aracınız garantiliyse ücretsiz değişim yapıyorlar. Maalesef dizellerde böyle bir sorun var. 

Garanti yeni bitti 

Sani Gerşon yazdı:

Çok fena.

Peugeot'larda bu durum çokça yaşanıyor. Depoyu, sistemi vs komple değiştirmekten bahsediyorlar çözüm için. Son çare yazılımla iptal ediliyor.

Araç garantili mi?

Garanti yeni bitti 

Çağlar Bayur yazdı:

cihaza bağlanacak seviye okuyamıyor gibi birşey çıkarsa kart gitmiş, veya tesadüfen başka bir şey de çıkabilir

İnşallah öyledir yazılımla çözülür

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Adblue sistemlerinde filtreleme var ve değiştirilmesi gerekiyor.

Servisler genelde adblue yu tamamlayıp gönderiyorlar sistemin kontrol edilmesi gerekiyor.

Petrolün en çok arıza yapan tabancası adblue tabancası, lanet bir şey ayrıca kötü kokuyor.

Adblue  sizin satan yerden doldurmuştum en son

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Abi Garanti bitti ise iptal ettir. Muayeneden geçiyorsa tabi

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

3008  1.jpg

3008 2.jpg

Saygın Can Oğuz yazdı:

Kemal Bey inşallah sorununuzn basit ve ucuz bir çözümü olur. Ben aracın yaşı ve kilometresini merak ettim. Yüksek km.de misiniz?

2021 model  38500 km de araç 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Tüm binek peugeot'lar 3 yıl garantili. Yani 2024'e kadar garantiniz olmalı.

https://www.peugeot.com.tr/owners/assistance-and-warranty/warranty.html

1 Ocak 2022 tarihinden itibaren satın alınacak otomobillerde Üretici Garantisi Kapsamı aşağıdaki şekilde uygulanacaktır*:  

bu şekilde bir ibare var sayfada

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

1 Ocak 2022 tarihinden itibaren satın alınacak otomobillerde Üretici Garantisi Kapsamı aşağıdaki şekilde uygulanacaktır*:

1Ocak 2022 tarihinden sonra alınanlar demiş.

Geçmiş olsun,Adblue deposu sökülüp temizlenmez mi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lpg candır

!!! 3.silindir ateşleme arızası 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çözerizzz

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Çözerizzz

satmak da bi çözümdür :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yoo

Silindir hatası yeterki silindirin kendinden olmasın. Ya yakıt ya hava ya ateşleme sorunu. Tek derdimiz o olsun.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2 subap değiş 300 bin km devam baktın canın sıkıdır 100 binde bir değiş, ünlem işaretinden kolay

Saygın Can Oğuz yazdı:

Dacia'nın 1.0 fabrikasyon

koltukta motor videosu vardı incelenmeli hiç bilmiyorum

Kemal Korkmaz yazdı:

Garanti yeni bitti 

olsun, servise git çemkir, onlar da farkında

Koray Demir yazdı:

Yokuşta patates oluyor dizel <~> lpg+benzinli her ikisinde de deneyimledim. Güçlü dizel candır.

yokuşa gideceksek tsi la gazlarız, gerededen geçiyorsak zaten 10 km 10 saat gazlaamıoz

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
(düzenlendi)

Gidecem artık en kısa zamanda servise

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...