İçeriğe Yönlendir

Şarjlı Basınçlı Oto Yıkama Makinesi

Mehmet Ozyurek
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

Metin Akbal
Selçuk Bakış yazdı:

Herkes işe yaramaz diyor ama ben kullanıyorum bu aleti ve memnunum. Bu aleti kullanıp beğenmeyen varsa bilmek isterim.

Hortuma takılan tabancadan tazyikli mi? Tabanca böyle su atış şekli diyeyim ayarlanabilenlerden var.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Dükkanı açtığım zaman 1.700₺ K2 almıştım. 

Her isimi goruyor. Parasini coktan cikardi. 

Pis arabaya binemez hale geldim, dukkani da yikiyorum devamli. 

IMG_1303.jpeg

IMG_1304.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Baloğlu yazdı:

Hortuma takılan tabancadan tazyikli mi? Tabanca böyle su atış şekli diyeyim ayarlanabilenlerden var.

Bende linkteki var tek bataryalı, kovadan çekiyor direk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

130 bar bosch ve 200 bar sanayi tipi makinam var, 130 bar bile oyuncak gibi geliyor günlük binek yıkama harici. şarjlı vs zor bence. başka forumlarda mecbur kullananlar da vardı, bir süre sonra bıkkınlık verecek cinste cihazlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Süleyman Kaya
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Deneyen kullanan oldu mu. 

Kraft Hart Şarjlı Oto Yıkama, Bahçe Sulama Makinesi 50 Bar Akülü Basınçlı
https://www.hepsiburada.com/kraft-hart-arjli-oto-yikama-bahe-sulama-makinesi-50-bar-akl-basinli-p-HBCV000048G2US?magaza=WEXTA&url_src=ios-product-detail

IMG_6054.jpeg.2907ed4709da2c70ec8255329eeaeae5.jpeg

Mehmet bey aynı cihazdan bende aldım, kargo yeni geldi deneme şansım olmadı, ilk izlenimim bataryaların 2.0ah olmadığı, ağırlıklarından çok belli, 1.2 ah gibi… amacın cihazı kötülemek değil ama bilerek aldım ben, musluktan hallice atsa bana yeter.. Siz makinayı aldınız mı? Memnun musunuz? Kullanan bir arkadaşımız gördüğüm kadarıyla memnun.. Benim aklımdan geçen ise kurutma makinası suyu kullanılabilir mi?

tarihinde Süleyman Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Süleyman Kaya yazdı:

Mehmet bey aynı cihazdan bende aldım, kargo yeni geldi deneme şansım olmadı, ilk izlenimim bataryaların 2.0ah olmadığı, ağırlıklarından çok belli, 1.2 ah gibi… amacın cihazı kötülemek değil ama bilerek aldım ben, musluktan hallice atsa bana yeter.. Siz makinayı aldınız mı? Memnun musunuz? Kullanan bir arkadaşımız gördüğüm kadarıyla memnun.. Benim aklımdan geçen ise kurutma makinası suyu kullanılabilir mi?

Ben almadım henüz. 
Deneyin. Merak ettim. 
Kurutma makinesi suyu kullanılır bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Süleyman Kaya yazdı:

Beni de çağır bende artık Çorum dayım 😁 Kurutma makinası suyu elbise tüyleri olabilir süzmek gerek. Üçünü tıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Metin Akbal yazdı:

Beni de çağır bende artık Çorum dayım 😁 Kurutma makinası suyu elbise tüyleri olabilir süzmek gerek. Üçünü tıkar.

Merkeze mi geldin, neden olmasın görüşelim tabii. Sudaki kıl tüğ sorun değil, bidona aktarırken pamuktan geçiririz sorun olmaz. Ama işte suyun kimyası nasıl? Araç boyasına zarar vermek istemem, sen Çorumun suyunu biliyorsun kireç oranı çok yüksek, arabayı çakıl taşıyla yıkıyorsun sanki

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Süleyman Kaya yazdı:

Merkeze mi geldin, neden olmasın görüşelim tabii. Sudaki kıl tüğ sorun değil, bidona aktarırken pamuktan geçiririz sorun olmaz. Ama işte suyun kimyası nasıl? Araç boyasına zarar vermek istemem, sen Çorumun suyunu biliyorsun kireç oranı çok yüksek, arabayı çakıl taşıyla yıkıyorsun sanki

6.5 sene oldu 😁 Ticaret lisesindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Süleyman Kaya

@Mehmet Ozyurek , @Selçuk Bakış

Geçen gün @Oğuzhan Dinçel bugün ben denemesini yaptık. Bence makina has çin malı, dökme plastik ve özensiz yapılmış. Örneğin uç kısmına metal aparat takıyoruz ama cihazın ucu plastik yiv yani yalama olacak ileride. İkinci gördüğüm kötü kısım ise bataryalar. 2.0ah yazıyor ama Einhell 1.5Ah bataryadan hafif bayaa, en çok 1.2ah dır.  Köpük iş görür ancak su atma kısmında biraz delirtiyor. Mıy mıy iki saat tutmak lazım, kısaca köpükten sonra araca ya eldiven ya fırça değmek zorunda. El alışkanlığı olursa toplamda 20 litre su ilr yıkama yapmak mümkün. 

Birde, paketinde gelen hortum bükülmelere müsait, onda bir değişikliğe gidilmesi iyi olacak gibi. 

Bunlar ilk izlenimim, birazda bende var alışık değilim. İkinci denemem nasıl olacak bakalım.

Bugün yıkamam yarım kaldı tek batarya ile, 4 litre kadarda su vardı hala, benzinliğe gidip artık orada bitirdim işi.

Eve gelincede ön cama seramik uyguladım aradan çıksın artık zamanı geldi.

IMG_9335.jpeg

IMG_9336.jpeg

IMG_9353.jpeg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Süleyman Kaya yazdı:

Geçen gün @Oğuzhan Dinçel bugün ben denemesini yaptık.

Güzel bilgi.. Almıyoruz demek ki :)

Teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sizde ki çift batarya versiyonu sanırım, bendeki tek batarya ile satılan versiyondu muhtemelen bu versiyondan farklı, uçları sağlam her hangi bir adilik hissetmedim. Hortumu sert katlanma vs olmuyor. Bendeki tek bataryalı versiyonu çift bataryalı olandan daha pahalı, kalite farkı var demek ki.

Bu arada tek batarya ile minibüs iç dış yıkarken bitti haricinde bataryam hiç bitmedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selçuk Bakış

10 bar çok düşük Hocam 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selçuk Bakış yazdı:

10 bar çok düşük Hocam 

sizinki 3 bar değil mi?

pardon 50 diyormuş. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzel bilgi.. Almıyoruz demek ki :)

Teşekkür ederim. 

Yakınlarda sakin bir benzinlik varsa rahatça yıkıyorsanız, hele ki kendi şampuanınızla yapabiliyorsanız hiç gerek yok bence

Selçuk Bakış yazdı:

Sizde ki çift batarya versiyonu sanırım, bendeki tek batarya ile satılan versiyondu muhtemelen bu versiyondan farklı, uçları sağlam her hangi bir adilik hissetmedim. Hortumu sert katlanma vs olmuyor. Bendeki tek bataryalı versiyonu çift bataryalı olandan daha pahalı, kalite farkı var demek ki.

Bu arada tek batarya ile minibüs iç dış yıkarken bitti haricinde bataryam hiç bitmedi.

Hiç bataryayı tarttınız mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Süleyman Kaya yazdı:

Yakınlarda sakin bir benzinlik varsa rahatça yıkıyorsanız, hele ki kendi şampuanınızla yapabiliyorsanız hiç gerek yok bence

Herkesin gitmediği saatte gidersem ancak mümkün oluyor bu.. 

Yoksa hep sıra oluyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Göktürk yazdı:

sizinki 3 bar değil mi?

pardon 50 diyormuş. 

Evet hocam 50 bar yazıyor benim işimi görüyor.

Süleyman Kaya yazdı:

Hiç bataryayı tarttınız mı?

Hiç tartmadım, tek aracı rahatlıkla köpükleme ve durulama yapıyorum, bende 2 araç olduğu için 2 batarya alabilirim belki yaza doğru. Vito minibüsü iç dış yıkadım, durulama da yarısında şarj bitmişti.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Yeter

Yapmak isteyenlere belki fikir olur. Terapi niyetine. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Oğulcan Akıncıoğlu

Güncel makine önerileri nelerdir, bahçede hortumla yıkıyorum uzun süredir, hem pratik değil hem de yoruyor kirleri çıkartamadığım için.

Basınçlı bir makine olsa  hem ergonomi hem de su tasarrufu için iyi olacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihat Küçükay
(düzenlendi)

Konuyu hortlatayım, bu nasıl?

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)

Videoları ve incelemeleri komple gözden geçirdim, kısaca 2 model aklıma ve cebime yatkın görünüyor :

Ryobi

Xiaomi

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...